Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

Asvel se lepo naskakako pod nasim kosem.Odavno video nisam utakmicu na kojoj je neko dobio vise bana nego ovi nasi protiv asvela.

Jebiga sujeta covica ce nas mnogo kostati.

Link to comment

Pošto sam bio u hali, par utisaka sa lica mesta.

Odmah da se osvrnem na neki od postova, tačno sam znao da će da se posle svih govana spomene jebeni Đenka. Dečko igra 5-10 minuta po utakmici. Bog otac ne može da uđe, da da 10 poena svaki put i izađe. Dobija šansu na kašičicu i naravno da ne može da se opusti u igri i zablista. Ista situacija je bila u njegovoj poslednjoj iteraciji u Zvezdi kada je pljuvan isto ovako (doduše, tada mnogo više) dok sam ga ja branio da bi na kraju bio naš možda i najbolji igrač. Dakle, ostavite Đenku na miru, čovek ne igra zbog jebenog LAZIĆA, kontam da mu je pun kurac svega. Danas ušao, izašao, više nije ni ulazio. Užasno nam kolje spoljnu linijiu višak igrača tj postojanje Branka Lazića.
 

Glavni utisci: loše vođenje utakmice, tj katastrofalno:

 

- zašto Kuz pre Gista u petorci kada je čovek zamalo jebeno umro? Pri tom je Gist 3 puta bolji igrač? Kreni sa Gistom, pusti ga da igra 25-30 minuta ako može, a u ovakvoj utakmici koja je trebala da se dobije može i mora da odigra toliko pa ga odmaraj u ABA.  Kuzmanović izlazi u Drugoj, tu negde i ne ulazi do 2 minuta pred kraj da rešava.

- 2 minuta do kraja regularnog™ dela utakmice, nama loptu dobija Odžo da reši utakmicu. Čovek koji je dobio 100 lopti na postu u sezoni i usro bukvalno 98. Gist i Kuz na klupi. Jebeno neverovatno.

- Poslednji napad - šta je ono? 
- Poslednji napad u produžetku - šta je ono? Kakvi blamovi trenera. 

- Jel moguće da Boriša igra 20 minuta da se jedan napad ne odigra za njega, da ne proba leđima, da barem nešto ne iskreira? Kontam da tu ima i do njega i njegove inertnosti u napadu, ali ako ga već guraš, aktiviraj ga u igri, onako da stojim u napadu mogu i ja. 

- epska nepravda je da Branko Lazić onoliko igra iako je bio odličan u odbrani i čak zabo njegove dve ćoškare, pre svega zbog Dobrića koji nije nimalo lošiji u odbrani (osim što je slabiji pa ne može toliko u kontaktu da parira), van toga je fenomenalan, agresivan, borben i ima brze noge da sačuva skoro svakoga, a višedimenzionalniji je jedno sto puta, pa i Đenka je tu koji je za Lazića Majkl Džordan lično. Apsolutan višak u ekipi koji verovatno i utiče na partije pa i karijere i Dobrića i Đenka, a donekle i Davidovca.
- nadam se da je konačno jasno da priča da Davidovac - može - da - igra - pleja ne pije vodu, ne da ne može već skoro pa da podseća na kepeca, osim što kepec prevede barem laganije. Nije do dečka ništa, krakat je, nenormalno visok i spor dribling, slaba kontrola lopte, nema šta on da prevodi pored Đenke, Berona pa i Dobrića. Jednsotavno ne može iako su i ovi iznuđena rešenja, al ono što nam je Đenka igrao na pleju za ovo što igra Davidovac je Stokton™.

- nastavljaju se problemi sa skokom, građenjem, mada su im se par puta lopte bukvalno odbijale u ruke čak i kada smo zagradili dobro. Banane koje smo primali su jednostavno fiziča inferiornost. Gista su ulepili dva puta u napadu, a on i nije baš neko koga je lako lepiti.

 

Ovi su sjajno branili pick n roll, fokusiravši se da pokriju pas na centra, nije da naši nisu hteli da spuštaju, jednostavno nisu mogli, što se ispostavilo kao pun pogodoak pošto mi nismo mogli da posle preuzimanja uradimo ništa zbog guste i agresivne odbrane, pogledati samo poslednji napad npr kad je Braun driblao do sutra i na kraju se okliznuo.

Da se osvrnem malo na Brauna... Čovek je odličan potencijal. Odličan. Njegova kontrola lopte tj tehnika je vanserijska (onaj dribling kroz noge pa roling je digao publiku na noge), ono što me poprilično oduševilo je što je u odbrani odličan iako (generalno) izgleda kao da se vucara, ali je skoro pa svaki put stizao lagano nogama ispred igrača. Sviđa mi se i što je šutnuo prva 4 napada, sve promašio, ali nije pao već imao vere u sebe i bio jedan od naših najboljih danas. Treba ga samo malo izbrusiti i treba da ubaci malo više promena ritma u igru, i biće odličan. A moraće i da popravi šut pošto je danas mislim od svega sa distance i poludistance dao jedan šut. 

Nosioci igre treba da budu Braun, Gist i Beron. Oni moraju da igraju po 30ak minuta. Čak je i Beron nategnut jer je, kao što rekoh više puta, jednodimenzionalan igrač kome sav učinak zavisi od šuta za tri koji je zaista ubitačan pre svega u smislu da nema pozicije i skoka i stava iz kog ne može da šutne precizno. Ovo ostalo su sve polutke i igrači koji nisu sposobni da nose igru u kontinuitetu osim da bljesnu ponekad. Kada se učinak ovih gore svede na minimum, jako je teško biti konkurentan u EL, i to će nas jebati do kraja. Zato je bitno da Lazić ne igra koji je u napadu go kurac. Ako dodamo da Simanić uglavnom statira, imaš dva igrača u petorci koji nisu u stanju da išta iskreiraju ili izmisle koš, dvojica takvih u postavi su već previše. Đenka i Dobri su neuporedivo bolja rešenja.

Smorih ali iz sale se sve mnogo lepše vidi, pa su utisci snažniji. 

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment
Quote

"Mislim da Zvezda može da igra bolje, da je večeras morala da odigra bolje i ono što smo se dogovorili da odigramo, neko brže odigravanje akcija i aktivnije kažnjavanje ono što odrbana protivnika radi, slažem se da večeras u tome nije pokazan napredak. Deo toga moram da pripišem i jednostavno fizičkim karakteristikama protivnika, drugi deo pripisujem svojoj ekipi i neispunjavanju onoga što smo za ova dva ciklusa pripremali, ali mislim da sa povratkom Filipa Čovića i raspodelom minuta i podizanjem forme Davidovca, vraćanjem samopouzdanja Dženkinsa možemo da izgledamo bolje.

 

Гавриловић :lolol:

Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

Asvel se lepo naskakako pod nasim kosem.Odavno video nisam utakmicu na kojoj je neko dobio vise bana(na) nego ovi nasi protiv asvela.

Jebiga sujeta covica ce nas mnogo kostati.

kakve veze imaju banane sa sujetom čovića? 

Link to comment
11 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Па само да смо имали набројано, имали бисмо бољи нападачки скор. Стратос ајде није играо, Берону се простор јако мало отварао а он га сам не може направити, Зо је више тапкао лопту безидејно па је бацао уназад Билију него што је нападао, а Гист се морао извлачити из рекета да добије лопту. Ђенка је једва и играо данас. Нема пик игре, нема утрчавања, у скоку нас је убио онај Нигеријац, а тројке су нам шутирали Лазић, Гист и Фаје.

Pa to znači da je protivnik odradio dobar skauting. Znali su od koga preti opasnost i ostavljali su prostor onima koji su manje opasni u napadu. Dok većina ekipa u EL igra cak i sa dva pleja u postavi mi ukupno imamo jednog u timu. Koncepcija tima u kojoj tatin sin nema konkurenciju na back ili pleju dolazi na naplatu. A Tomić poltron je ostavio ovakav tim nnovom poltronu koji je uz to početnik kao glavni trener u 54 godini. Nije da Gavrilović nije imao neke ideje na ovom meču kako da reši problem u definitivnom skoku i kreaciju. Pokušao je sa Gistom i Ojom na 4 i 5 da reši problem u defanzivnom skoku i sa Davidovcem na 4 koji je pokušavao da kreira iz pika. Ovaj tim je i dalje prilično limitiran i loše selektoran ako gledamo EL nivo...

Link to comment

Ali, kolika stoka su navijaci Zvezde generalno, to je da popizdis sto navijas za isti tim kao i ta stoka. U jednom trenutku u produzetku jebe neki lik pored terena majku grobarsku nekome, ja zbunjeno vrtim po glavi ko li je to iz Asvela igrao u Partizanu, ne pada mi na pamet da Gist izvodi bacanja i da su psovke upucene njemu. U trenutku mi je palo na pamet da mi ne mozemo, ne smemo da dobijemo ovu utakmicu, jer klub koji ima takve navijace ne zasluzuje nista osim da se tim "navijacima" protivnik popisha po retardiranoj glavudzi.

Link to comment
26 minutes ago, BarryWhite said:

Pa to znači da je protivnik odradio dobar skauting. Znali su od koga preti opasnost i ostavljali su prostor onima koji su manje opasni u napadu. Dok većina ekipa u EL igra cak i sa dva pleja u postavi mi ukupno imamo jednog u timu. Koncepcija tima u kojoj tatin sin nema konkurenciju na back ili pleju dolazi na naplatu. A Tomić poltron je ostavio ovakav tim nnovom poltronu koji je uz to početnik kao glavni trener u 54 godini. Nije da Gavrilović nije imao neke ideje na ovom meču kako da reši problem u definitivnom skoku i kreaciju. Pokušao je sa Gistom i Ojom na 4 i 5 da reši problem u defanzivnom skoku i sa Davidovcem na 4 koji je pokušavao da kreira iz pika. Ovaj tim je i dalje prilično limitiran i loše selektoran ako gledamo EL nivo...

 

Tim je obogaljen na mestu pleja i trenera, selekcija na ostalim pozicijama nije loša, ne verujem da je pre početka sezone bilo ko bio nezadovoljan igračima koji su ostali, mimo gnoma, ili ovima koji su došli.

 Jednostavno ne možemo da organizujemo 5 na 5 igru. Lorenzo je dobar u tranziciji onako dugonog, ali kada nešto treba da se odigra postavljeno, tu krvare oči od tapkanja lopte u prazno, i nekih sumanutih pokušaja i silovanja. U principu 1 evroiskusan plej i iskusan profesionalni trener bi rešili dosta problema i selekcija bi odjednom izgledala bolje.

Edited by Nikodije
Link to comment
19 minutes ago, levi said:

pa to je definicija loše selekcije. sve od 2 do 5 je nepotrebno pretrpano, a na 1 promaja

 

Nije pretrpano, već se tu iskristalisalo ko može, ko ne može, osim što fali plejmejker koji može poziciono da organizuje. Imamo 10 upotrebljivih igrača koji mogu da odgovore na ovom nivou, samo fali taj jedanaesti. Ostaje da vidimo da li će Ćoki do kraja biti zadrt.

Link to comment

ne fali samo jedanaesti, nego su i tih 10 loše raspoređeni. dovođenje pokojnog Browna na poziciji na kojoj imaš najvećeg talenta u klubu je potpuno diletantski. morali su da se odluče, ili Brown ili Faye. navijački, nikad ne bih mogao da se odlučim koga više volim, Đenku ili Barona, ali klub ne može da se vodi emocijama, oni kojima je to posao moraju da preseku, ili jedan ili drugi. četiri petice ne trebaju nikome itd. i na sve to nemaš pleja

Link to comment

Pokojni Braun je verovatno otpisan, kao i dve od četiri petice, nema tu više nikakve gužve. A slažem se da Brauna nije trebalo ni dovoditi, mada je verovatno ponuda bila dobra, u smislu finansija, pa im je bilo žao da propuste šansu. Beron i Đenka nisu isti tip igrača, štaviše dopunjuju se i ima mesta za obojicu, samim tim što tu nema nekog domaćeg igrača. Pre bih se odrekao Lazića koji više ne služi ničemu, nego nekog od njih dvojice.

Edited by Nikodije
Link to comment
10 minutes ago, levi said:

ne fali samo jedanaesti, nego su i tih 10 loše raspoređeni. dovođenje pokojnog Browna na poziciji na kojoj imaš najvećeg talenta u klubu je potpuno diletantski. morali su da se odluče, ili Brown ili Faye. navijački, nikad ne bih mogao da se odlučim koga više volim, Đenku ili Barona, ali klub ne može da se vodi emocijama, oni kojima je to posao moraju da preseku, ili jedan ili drugi. četiri petice ne trebaju nikome itd. i na sve to nemaš pleja

 

Zbog cega je problem da igraju i Djenka i Beron, u pitanju su dva veoma razlicita igraca na poziciji dva? Zbog cega bismo birali jednog izmedju njih dvojice?

 

Nista ovde nije toliko nelogicno, osim sto nam treba back-up plej i sto Lazicu mora drasticno da se smanji minutaza. To su jedine dve ocigledne nelogicnosti koje se ne ispravljaju, svi znamo iz kojeg razloga. Odzo je zadrzan jer se nije znalo koliko se moze ocekivati od Kuzmica, Faje je ostao za vrlo male pare i zasluzio je da bude deo evroligaskog rostera. Ovaj isti tim sa normalnim trenerom na klupi bi razbijao sve odreda, s back-up plejem tipa Reglenda ili tako nekog pleja koji ume da pogodi umesto tatinog sina mogao bi da igra seksi kosarku.

 

Ovaj tim je poslednja adresa na kojoj treba traziti uzroke ovakve igre, prva adresa je serija sumanutih odluka koje je Nebojsa Covic doneo u poslednjih nekoliko meseci.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...