Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Poslednji igrac iz Crne Gore koje je koliko toliko nesto vredeo je bio Boskovic.

 

Od Burze Maradone se uvek najezim kad cujem da dovodimo crnogorskog talenta ili najboljeg igraca...

Link to comment

Boaci je meni bio dobar. Jovicic i Gobeljic nule... Kanjas i Pavkov isto.

 

Da ako dovedemo jos 7 igraca i ubodemo sa 2-3.

Link to comment

Odgledah poslednjih 30-ak minuta.  Ne valja.  Odbrana opet losa, posebno u kontrama i polukontrama protivnika.  Milunovic spor, Gobeljic duduk, ali bas duducina.  Srednji red u kome Jovancic kreira igru ne igra dobro.  Ivanic i dalje neubedljiv.  Marin zna, ali ne uspeva da se nametne kao vodja tima.  Isuvise vremena trosi u raspravamai sa sudijom.  Ne vidim razlog zasto je Boaci zamenjen Pavkovim niti Ben Vukanovicem.  Sta li je bila zamisao trenera kada je napravio ove izmenene?  Da je Suduva malkice kvalitetniji tim, veceras bi pobedio bi Zvezdu. Tesim se da je prosla sezona slicno pocela i da ce Zvezda uspeti da izbaci Suduvu.  Ali ne bih se iznenadio da bude obrnuto, jer ovaj tim Zvezde vec duze vreme ne igra kako treba.  Nema nagovestaja da ce stvari da krenu nabolje. 

Link to comment

Utisak dana je Rodićev centaršut. Neometan, po strani, može da bira kako će i gde centrirati i on uvek isto, visoko, sporo, prejako, na suprotnu stranu šesnaesterca  gde nema nikoga.

 

Marin po strani kako bi se u sredini našlo mesta za Ivanića je užasna glupost.

Link to comment

Ivanic, Ben i Marin ne mogu zajedno. Zauzimaju iste prostore, smetaju jedan drugom (i trećem). Fiksacija sa dovođenjem Ivanića je bila potpuno pogrešna. Pogotovo što smo imali igrača sličnog kvaliteta, ali drugačijih karakteristika, koji je svakako mogao biti iskorišćen (Ebecilio) 

Link to comment

Vidi se da smo van takmicarskog ritma. Ono sto brine je sto smo tako delovali i veci deo proleca, pa ostaje bojazan da i nije sve to ritma. Dok smo imali snage, igrali smo viktorije (bez nekog konkretnijeg ucinka), posle smo mogli i da popijemo koji gol. 

 

Veliki problem u ovoj Milojevoj koncepciji su krila. Nama tu prinudno igraju igraci koji se najbolje snalaze iza napadaca i koji nominalno vole da ulaze u sredinu. Ivanic je kvalitetan igrac i njemu se pravi mesto, ali se on za sada veoma slabo snalazi. Na sve to imamo i Bena, a ni jedan u tom trouglu Ben, Marin, Ivanic nije poznat kao izrazito brz igrac. Kad na to dodamo bekove koji nisu sinoc uspeli da upute 1, makar solidan centarsut, postajemo potpuno bezopasni po stranama i sve sto uspevamo da uradimo je kroz sredinu. NIje lose igrati i kroz sredinu, ali ako nemas alternativu u igri po krilima, onda je to problem. 

 

Takodje veza Jovicic Jovancic je vrlo problematicna. Vidim da neki hvale Bakulu, ali on i jeste jedan od vecih problema ove ekipe. Ponovo je juce puno trcao, puno klizao, borio se za trojicu i ponovo na prste 1 ruke moze da se prebroji koliko je puta dao loptu unapred. A ako kazemo npr. bar 5 metara unapred, ne trebaju nam prsti uopste. Imao je doduse jedan vrhunski start na sudiju :) On prosto ne kapira neke osnovne stvari, a fali mu i dosta skila. Par puta je tu i tamo slolidno ispratio kontru, ponudio se kao resenje, a kad bi mu Marin ili Ivanic dali loptu u prostor, on bi prvo zastao pa tek onda ukapirao da treba da krene... 

 

Kanjas je imao kiks cim je usao (Causic style, umalo sam sebe da povredi), ali je nakon toga bio sasvim solidan, i dao vise pasova unapred za ovih 20 minuta vise nego Bakula za ceo staz u Zvezdi. 

 

Jovancic je takodje van forme, a ima i do onoga sto je vec pisano ovde da sad pokusava da radi i ono sto ne zna, umesto da se drzi onoga sto zna dok je bio relativno anonimus. Ja bih recimo probao da igram sa Canjasom i Ivanicem u poslednjom liniji, a ispred njih Marin. To bi otvorilo mesta jednom brzom krilu (Jevtovic/Vukanovic) pa bi Ben i Marin mogli da rotiraju tokom meca, a da i dalje imamo prodornost po krilu. Narocito protiv ovakvih krs ekipa. 

 

Sto se odbrane tice, meni deluje da sa dva velika nece puno srece biti. DA molimo Boba da se Pankov uklopi i pokaze, ili da uvaljamo Vujadina i dovedemo nekog Pejcinovica/Tomovica ili slicnog igraca da igra u paru sa Milunovicem/Babicem. Milun je jos bio dobar, Babic mi nekako vise lici na tempiranu bombu. Ono sto raduje je sto je Rodic malo zivnuo. Da je neki put uspeo da centrira kako valja, bila bi to njegova odlicna partija. Ovako korektno. Dobro je probijao, imao dobre kretnje i uklljucivao se u napad. Steta sto nije spustio malo onaj volej, opasan bi gol bio. S druge strane, Gobelja kao sa Marsa da je pao. Valjda je i njega zbunilo da dobije mesto pre Zuleta, pa nije znao gde bije ni napred ni ni nazad. Na centarsutevima mu je sinoc i Noj pozavideo... Nadam se Gajicu koliko vec u revansu. Borjan opet standardno dobar, trebace nam takav. 

 

I na kraju napad... Boaci je odlutao negde. NE lici ni na sta. Juce 2 polutraljava suta, ocajna kretnja, nije uspevao nista da dobije u vazduhu, a ni da otvori prostor saigracima. Nije da su ga isti tovariil loptama, ali njegov doprinos je bio nula. Pavkov bolji taman toliko sto se zna da je u vazduhu svaka njegova. Uz njih dvojicu ovakve, ja bih odma turio Tomanea pa sta bude. 

 

Sve u svemu, 3-4 nova igraca treba ovde uklopiti (Kanjas, pojacanje stoper/Pankov, Tomane...), al veca briga od individualnih resenja jeste postavka igre koja za sada deluje prilicno nepovezano. 

 

Ovi Litvanci su prilicno slab protivnik, po kvalitetu verovatno nivo PLSa.

Link to comment

Oke, prva utakmica, teške noge, visoka trava...al svejedno slabo je ovo bilo.

Ova Suduva je rang nekog Javora a imali su bolje šanse od nas, ono jednom je bila čista sreća kako nije ušlo.

Klaj klaj ritam iz prolećene polusezone se nastavio. Odbrana nam je katastrofa, Milunović mi se ne sviđa od starta, uparen sa sporaćem Babićem je smrt protiv iole bržih napadača. Valjda će Pankov moći da pripomogne uskoro. Ja bih lično kupio još jednog štofera:fantom:

Gobelja out pod hitno...pošto se na Stojkovića ne računa očigledno, očekujem Gajića al i on se ništa spec nije pokazao do sad.

Kuka se na Bakulu ovde previše, ništa lošiji nije bio ni od Jovančića i od Kanjasa. Ovaj Španac mi se nije dojmio previše.

Posle odbrane najveći problem nam je trio Marin, Ben , Ivanić ...ne vidim da će biti upotrebljivi zajedno.

Boaći ništa, Pavkov i mislima i izgledom:Jova:daleko od terena. I ovde da se molimo da je Tomane zverka.

Sve u svemu-Terza da isprazni novčanih za još 3-7 igrača, inače  nam je i LE vrlo daleko.

Edited by Apollo Creed
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...