Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Užasno se trenira, tj. ne trenira (mi fizički padamo sve ranije i ranije u utakmici, nespremnost izbija na svakom planu), trener je očigledno udario u plafon, te priče o odlasku i "zabrani da ode/motivaciji da ostane" su tačne, ostao je preko kurca, igrači ga ne slušaju, on rotira, pokušava nešto, to ne daje rezultata, ovo je zrelo za šok terapiju. On sam prvi treba da kaže da je vrijeme za rastanak, samo da ne bude opet kakvih poziva. 

Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Ako ste vec toliko radikalni, zasto ne svi koji su veceras bili na terenu  (s izuzetkom pomenutog B-B tandema) + trener i strucni stab na transfer? 

 

To sto igraci posle sjajnog pocetka pocinju da igraju sve slabije nije samo Milojevicev ili Zvezdin specijalitet.  To je stanje stvari u domacem fudbalu (a i sire, u delatnostima gde obrazovanje i intiligencija imaju mnogo znacajniji udeo), sve dok se ne dostigne jedan nivo mediokritetstva.  Onda oscilacije iznad tog nivoa donose titule a oscilacije ispod grcenje za opstanak.  Da li mozete da se setite koji je to tim u Srbiji igrao dobro u kontinuitetu?  Cak je i cuvena "Kaznena ekspedicija" koja je do nedavno harala srpskim fudbalom skoro deceniju bila samo tim koji je imao malo vise oscilacija sa pozitivnom amplitudeom nego ostatak mediokritetstva i nije podigla svoju igru za nesto vise od toga.

 

Nije to uopste radikalno vec normalno ponasanje kluba prema igracima koji su odlucili da preskoce ovu utakmicu i ne cimaju se previse kad su skontali da su izgubili. Dodje 50.000 ljudi da te gleda, pored lopovskih cena karata, ti im se zahvalis tako sto te zabole da se mrdnes. Vukanovic izjavljuje kako je ovo bilo lepo iskustvo, Petrovic mantra o nekakvim propustenim sansama za koje smo kaznjeni a koje je samo on video na stadionu, jedino je Borjan tacno rekao ono sto je imalo da se kaze. Nije ni cudo, kad imas karakter na terenu imas ga i van terena. Radikalno bi bilo da pola vecerasnjeg tima popije ispisnicu iz kluba, pa neka ulaze u istoriju po najvecim porazima u nekom drugom klubu.

 

Ovo vase relativizovanje drugog pasusa iz mog prethodnog posta nece promeniti golu cinjenicu da ovaj trener ocigledno ne moze, ne ume ili nece da radi sa igracima. Nabrojao sam 11 igraca koji su u Zvezdi propali kao zeton, ne u odnosu na igre iz drugih klubova nego u odnosu na igre s pocetka njihovog boravka u Zvezdi. 11 igraca u dve godine, plus sam neke (poput Jovancica) i zaboravio da pomenem. Koliko vi mozete da nabrojite da danas igraju neuporedivo bolje u odnosu na svoje prve mesece u Zvezdi i koliko su ti igraci koje nabrojite, ako uopste mozete da pomenete bilo koga u tom kontekstu, znacajni za tim? Jeste prirodno da pojedini igraci variraju u formi ali da toliki broj vaznih igraca za tim propadne radeci sa Milojevicem a da sa druge strane ne mozemo nabrojati makar dva-tri bitna igraca koji danas izgledaju bolje nego kad su dosli, to je vrlo ozbiljna i relevantna informacija. I to ne samo da izgledaju fudbalski gore, oni se gore i ponasaju, slabija im je motivacija, pada im samopouzdanje. To jednostavno nije normalno. I ne, to nema veze s tim u kojoj drzavi zive jer oni ne zive zivotom obicnih ljudi. To je do trenera i do kluba. Vrlo je jednostavno.

Link to comment

Uzgred, igraci Bajerna su posle utakmice otisli na pomocni teren da se istrce. Rodic, Vukanovic i Milunovic su oko 30. minuta izgledali kao da ce tog trenutka da umru na terenu. Posle neko dodje i prica o tome da su u pitanju vanzemaljci sa kojima ne moze da se trci. Moglo bi kad bi se radilo kako treba u klubu. Nisu oni vanzemaljci, samo igraci koji posteno treniraju i posteno se bave svojim poslom za koji dobijaju veliki novac.

Link to comment

Novi debilizam da usranoj Zveda spin tv, pustila stoka snimak utakmice protiv "bajernskog Minhema", a debilčina što prenoso omladince, prenosi preko Milojka, kao u tadašnjem realnom vremenu. Opet vrišti, stenje, urla, kao kad omladince i Grafičar prenosi. Maloprije mentol urla kako je "Najdoskk poturio nogu pod kopačku". :rolf: Ilija dobio udarac u glavu. 

Link to comment

Harpere u osnovi se slazemo samo sto ja uzrok ne vidim iskljucivo u treneru vec mi se cini da je to "standard" domaceg fudbala.  Ako se secate kada je u Zvezdu dosla gotoo cela mlada reprezentacija: Milunovic, Mladenovic, Maksimovic, Milivojevic, Mijailovic i mozda jos neko.  U pocetku su delovali prilicno dobro, cak su i Kaznenu ispreslisali par puta, imali su kondicionog trenera po vasoj zelji, a trener im je bio, kako bi to Basara rekao, Vrhovno bice medju Zvezdasima.  Vrlo brzo se san rasprsio jer ovo drustvo je pocelo da igra sa isto onoliko entuzijazma, odgovornosti i zelje da konacno preotme titulu od Kaznene, kao i drustvo koje su zatekli u svlacionici kada su dosli.

Link to comment

Da uprava ima morala, pokažnjavao bi sve učesnike ove sramote naravno iz redova CZv i kao što ste rekli bez Bokija&Bokija i oglasila da svima koji imaju kartu sa sinoćne utakmice vraćaju pare uz malu naknadu za izgubljeno vreme i doživljenu patnju. Igrače na transfer listu a struci poslednja opomena (dok ne nađu kvalitetnu zamenu , što bih po prikazanom reekao da neće biti teško). Kapiten Marin je morao da daje primer voljnom momentu ekipe a on se samo skrivao i bio jedan od najlošijih. Ostali, pa mnogi su zalutali u fudbal.

Milunovića bih odmah oterao.

Link to comment

Sve do sad sam branio Miloja, mogu nekako na silu da prihvatim da su svi brzi od njih i da ne mogu skuterom da ih stignu, mogu da prihvatim da imaju manje kondicije i da znaju manje lopte, ali ono drkanje kurca kod prvog gola ovde protiv Totenhema, pa (cetvrtog?) gola u Londonu kad je Rodic ispao iz sina a njihov igrac se bukvalno bez preterivanja 3 sekunde namestao u nasem kaznenom da puca, pa sinoc Degenek kad ne moze obicne pasove da presece, pa 5 sekundi ne moze s Milunovicem da se dogovori koji ce po loptu od koje su odustali svi iz Bajerna, pa je zamalo i takvu uzmu, pa sutiranje u kukuruz kad moze da zagradi kod aut linije, pa kad Ivanic i Njegos bukvalno kao da namerno gube lopte na sredini, to nije odraz nekvaliteta, sporosti i nespremnosti... To je tezak bezobrazluk, i lepo je Borjan izjavio, nemam sta da dodam. Realno je da gube po 3-0 kao u Minhenu, poslednje 3 tekme su skandalozne na apsolutno svakom nivou i po apsolutno svakom merilu. Vratite pare gledaocima.  

Naspram svega ovoga Jovicicev, Simicev i Jevtovicev penal, Borjanov gol protiv Olimpijakosa, pa minijatura Marin-Kanjas u Londonu i Gobeljina intervencija™ u Minhenu su tegla meda.  

Edited by Plajvi
Link to comment

Šta reći, jezivo, jedino mi je prisustvo ovom potopu spriječila Terzićeva pohlepa za skupljim ulaznicama, tako da sam ove sezone odustao od paketa za LŠ, hvala čudesima..a što se igre tiče, mislim da je ovaj trener Hans Flik mogao komotno bez Nojera da dođe, da se džaba momak ne mrzne na golu, kad je naš napad 0 puta, naš posjed lopte isto 0% i da je trebalo 15 golova Bajernu, dali bi nam komotno toliko. Glup je više i izgovor oni su Bajern, milioni, ovi, oni..i kroz naš klub je prošlo sto miliona evra, pa je rezultat nula, ništa bolje mi ne igramo ni protiv partizana, samo oni nemaju snage ni znanja za 6 već nam daju tako jedan, dva komada i doviđenja do novog derbija.

 

Uprava nam je katastrofa, ono što je postignuto do sad ništa ne vrijedi za ubuduće, jer je "lebdeći duh iznad marakane" usisao sve pare od zarada igranja LŠ i sad kad nas je ovako  njemački kompresor oduvao sa terena, treba debelo da odgovaraju naši rukovodeći stručnjaci i njihovi bezlični saradnici za sve promašaje kupovina&prodaja procenti!

Link to comment
9 hours ago, harper said:

 

Hocu da kaze da posle ove utakmice Borjan i Boaci imaju duple premije koje ce pokupiti od kazni za sve druge igrace koji su veceras izasli na teren.

 

Da budem iskren, ja se sjećam samo jednog primjera gdje je trener javno izdvojio jednog igrača koji neće biti kažnjen, a svi drugi hoće (Aco Petrović, nakon nekog potopa Cibone kod AEK-a, izdvojio je Dževdu Alihodžića kao jedinog koji neće dobiti kaznu jer je i bolestan imao 18 skokova).

 

Živimo u nekoj drugoj fudbalskoj eri, u eri gdje su tek solidni igrači multimilioneri prije zrelih godina, u eri u kojoj su im mozgovi opijeni miomirisom mladih pičaka na novim kožnim presvlakama u novim džipovima, u eri u kojoj bi Beckham prije nabio kopačku u glavu Fergusonu nego obrnuto. Puno veći treneri od Milojevića ne mogu izaći na kraj sa tim.

Link to comment

"Skroz korektno smo ušli u utakmicu, nismo iskoristili naše šanse, primili smo gol, držali smo to prvo poluvreme, na početku drugog poluvremena smo imali stvarno neke izuzetno korektne situacije, ali su oni iskoristili svaku našu grešku", rekao je Petrović za RTS posle utakmice.

 

:hail:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...