Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

54 minutes ago, Draganče 79 said:

Pa željan sam znanja. Nadam se da nisam pogrešio:D

 

Mogao si i sam da zakljucis a da ne pitas nikoga. Ako jedan klub, u pokusaju da se opere od grehova svojih navijaca, posalje dopis u UEFA koji se ne bavi pokusajima da umanji svoju odgovornost vec opanjkava drugi klub koji s tim dogadjajem i s tom kaznom nema nista, ko za to moze da bude odgovoran? Sta se to tacno desilo u Zvezdi i koji konkretno potez Zvezdine uprave je dao opravdanje za takvu svinjariju?

Link to comment

Znao sam da ce da se pojavi saopstenje i da ce da usmeri diskusiju sa terena, svlacionice i treninga na sukob koji postoji izmedju uprava i navijaca kluba.  U Terzicevom saopstenju jedino sto je znacajno, a sto ima mnogo manji odjek od optuzbi na racun Partizana i sudije, je konstatacija da je nedopustivo da tim u koji je ulozeno toliko novca odigra tako lose.

Link to comment
17 minutes ago, Dimitrije said:

Znao sam da ce da se pojavi saopstenje i da ce da usmeri diskusiju sa terena, svlacionice i treninga na sukob koji postoji izmedju uprava i navijaca kluba.  U Terzicevom saopstenju jedino sto je znacajno, a sto ima mnogo manji odjek od optuzbi na racun Partizana i sudije, je konstatacija da je nedopustivo da tim u koji je ulozeno toliko novca odigra tako lose.

 

Malo li je, za promenu, od takve barabe?

 

 

Link to comment

Ајмо бар овде задржати мало самопоштовања ако га немају Терзићи и Вучелићи.

 

Партизан нас је развалио фудбалски, играмо лоше већ неко вријеме, све остало је мазање очију.

Link to comment
2 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

Ајмо бар овде задржати мало самопоштовања ако га немају Терзићи и Вучелићи.

 

Партизан нас је развалио фудбалски, играмо лоше већ неко вријеме, све остало је мазање очију.

 

Partizan je do osamdesetog minuta imao jednu sansu za gol, mi smo imali jedan ponisten gol. Igrali smo kao smece ali da su nas bas razvalili i nisu. Razvalila nas je Indjija, na primer, to je bilo razvaljivanje.

Link to comment

Partizan je toliko bio bolji da samo debil može da misli da je jedna situacija odlučila meč pa koliko god da je očigledna ili ne. 

Ja sam se posle utakmice smorio žestoko, ne zato što smo gubili, već zato što je ovo ne znam koji derbi po redu da nas grobari nadigraju i to ne tipa malo bili bolji već nas rastavili na komade, a u nekim od tih derbija imali smo ne dva nego pet puta jači tim. To nije u periodu od mesec dana već par godina, ko je za to kriv? Očigledno Milojević. I još kad kaže posle meča "imali smo periode odlične igre", dođe mi da ga ubijem, ja ne znam šta je on gledao. 

Igranje u Evropi je stvar prestiža, svakako super stvar za reputaciju i renome kluba a pre svega finansije (od čega znamo ko ima najviše koristi, očigledno malo tim a više uprava i ostali "kanali"), ali svi znamo da nećemo ništa osvojiti. Ako uzimamo titule kod nas dok ne igramo ništa i onakvim penalima kao u prošlom kolu dok nas grobari u derbijima odvaljuju na muda i srce, nisam siguran da je to Zvezda koju želim da pratim. 

Link to comment
11 minutes ago, harper said:

 

Partizan je do osamdesetog minuta imao jednu sansu za gol, mi smo imali jedan ponisten gol. Igrali smo kao smece ali da su nas bas razvalili i nisu. Razvalila nas je Indjija, na primer, to je bilo razvaljivanje.

Bilo ih je malo vise.  Ona Sadikova je bila stoprocentna.  Medjutim, u prvih 15 min onaj Partizanov malac je bio u dobroj sansi i sut mu je otisao malo pored stative.  Nesto kasnije taj isti igrac je ponovo sutirao ali pravo u Borjana.

 

Sto se tice Indjije, "razvaljivanje" se desilo u 2. poluvremenu kada je Zvezda krenula u opsti u napad i ostavila samo jednog ili dvojcu u odbrani.  To je otvorilo brisan prostor za kontre Indjije koje su stvarale gol sanse (isto bi se desilo da je umesto Indjije igrao i amaterski tim).  U prvom poluvremenu, Indjija se samo dva puta priblizila Zvezdinom golu iz kojih je uputila 2 suta sa nekih 30+ metara; prvi je sut usao u gol, drugi je bio mlak sut koji je Borjan sa lakocom uhvatio.

Edited by Dimitrije
Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

Partizan je toliko bio bolji...

 

Ti kao da nisi gledao Zvezdu ove dve i po godine. Koga je Zvezda nadigrala a da je iole ozbiljna ekipa od dana kad je Milojevic preuzeo tim? Hajde da kazemo mozda Spartu na Marakani u prvoj godini njegovog mandata. Svaka ekipa koja ima bilo kakav kvalitet, ukljucujuci i mnoge koje ga nemaju, protiv nas izgledaju kao Gvardiolina Barselona ali cesce gube utakmice (ili dvomece, ne gube ali ne naprave rezultat) nego sto ih dobijaju. Mi, na zalost, igramo takav fudbal i igracemo ga s njim na klupi jer on izgleda ne zna drugacije. Ta "ne-igra" koju mi igramo, sastavljena uglavnom od opstrukcije i kratkih stintova kad se odlucuju utakmice pa onda opet opstrukcija, od pocetka je karakteristika Milojevica kao trenera, samo je ove godine kulminirala jer mu je sastavljen tim koji ima profil za sasvim drugaciji fudbal pa to izgleda jos ruznije i nemocnije.

 

Dimitrije, takvi sutevi se uglavnom bezopasni za gol i uopste ih ne racunam kao sanse, Borjan je bio na obe lopte. Imali su Vulic i Marin odlicne pozicije za sut pa ih nisam pominjao kao sanse jer su lopte otisle preko Hrama Svetog Save.

Link to comment

Onaj prvi sut je bio opasno blizu gola.  Da je iso u okvir, moguce je da bi lopta usla u mrezu.  Zvezdini sutevi bi imali status sanse da su isli u gol jer dobri suteri to pretvaraju u golove.  Lose izvedeni sutevi su ih diskvalifikovali.  Marin je bio u polusansi i u prvom poluvremenu, ali sut mu je izblokiran (mada je bilo lakse sutnuti u gol nego pogoditi Partizanovog igraca u nogu).

Link to comment
21 minutes ago, harper said:

 

Ti kao da nisi gledao Zvezdu ove dve i po godine. Koga je Zvezda nadigrala a da je iole ozbiljna ekipa od dana kad je Milojevic preuzeo tim? Hajde da kazemo mozda Spartu na Marakani u prvoj godini njegovog mandata. Svaka ekipa koja ima bilo kakav kvalitet, ukljucujuci i mnoge koje ga nemaju, protiv nas izgledaju kao Gvardiolina Barselona ali cesce gube utakmice (ili dvomece, ne gube ali ne naprave rezultat) nego sto ih dobijaju. Mi, na zalost, igramo takav fudbal i igracemo ga s njim na klupi jer on izgleda ne zna drugacije. Ta "ne-igra" koju mi igramo, sastavljena uglavnom od opstrukcije i kratkih stintova kad se odlucuju utakmice pa onda opet opstrukcija, od pocetka je karakteristika Milojevica kao trenera, samo je ove godine kulminirala jer mu je sastavljen tim koji ima profil za sasvim drugaciji fudbal pa to izgleda jos ruznije i nemocnije.

 

Dimitrije, takvi sutevi se uglavnom bezopasni za gol i uopste ih ne racunam kao sanse, Borjan je bio na obe lopte. Imali su Vulic i Marin odlicne pozicije za sut pa ih nisam pominjao kao sanse jer su lopte otisle preko Hrama Svetog Save.

 

Problem je što jesam gledao, zato sam sada i ispizdeo. Lige šampiona, titule, desetine ako ne i stotine miliona prođu kroz klub u poslednjih par godina i onda Inđiju dobijamo na krađu, a partizan nas siluje iz utakmice u utakmicu. 

 

Jeste, mi dobijamo više, al često zbog sirovog individualnog kvaliteta pojedinaca (ili manjka istog protivnika), a i broj penala za nas nam ne smeta, jel.

Btw, ovo što si napisao da nas nisu baš puno nadigrali... Jesu. Igrali su se mačke i miša sa nama, igrali su nam celu utakmicu presing na loptu, a mi smo se pogubili kao i uvek što se pogubimo i onda nema ni pasa, ni ničega i izgledamo smešni. Nismo ni jednom šutnuli u okvir gola, o čemu pričamo. Nismo 3 pasa spojili na utakmici, odigrali smo jedan i po smislen napad za 100 minuta utakmice. I nije mi ni problem (toliki) što nas nadigraju igrom (iako to jeste sramota) već što igraju sa deset puta više srca i motiva. 

Link to comment
15 minutes ago, Dimitrije said:

Onaj prvi sut je bio opasno blizu gola.  Da je iso u okvir, moguce je da bi lopta usla u mrezu.  Zvezdini sutevi bi imali status sanse da su isli u gol jer dobri suteri to pretvaraju u golove.  Lose izvedeni sutevi su ih diskvalifikovali.  Marin je bio u polusansi i u prvom poluvremenu, ali sut mu je izblokiran (mada je bilo lakse sutnuti u gol nego pogoditi Partizanovog igraca u nogu).

 

Ma, nebitno je to. da je Marin bolje zahvatio loptu, da je Stevanovic sutnuo u okvir, da je baba imala tockove.... Realno je od izglednih situacija do prvog gola Partizana bila ta Sadikova sansa i ponisten gol Zvezde iz prekida.

 

Mi imamo mnogo veci problem od toga da li smo juce nadigrani ili nismo, problem se sastoji u tome da smo manje-vise svi znali ili pretpostavljali s velikom izvesnoscu kako ce ova utakmica da se zavrsi. Zvezda ne igra nista, skoro godinu dana pisem ovde o tome i macujem se sa vecinom njenih navijaca koji su mi na svaki takav upis poturali pod nos Milojeviceve rezultate. Ali bukvalno ne igramo nista, ako se opstrukcija igre i povremeni Marinovi bljeskovi ne racunaju u igru. Mi nismo povezali cetiri pasa vise se i ne secam otkad, mozda su se stoperi nekoliko puta izmedju sebe dodali cetiri puta po sirini i to je to. Nemamo nijednu organizovanu timsku kretnju ni napred, ni nazad kad izgubimo posed, ne zna se ko gde trci, ko koji prostor pokriva, igraci medjusobnom komunikacijom i gestikulacijama na terenu resavaju stvari koje se uvezbavaju na treningu, lopta nam je u poslednje dve trecine spora i nesigurna, nasi vezni igraci nisu promenili stranu pasom vec mesecima, nemamo nijednu smislenu akciju kod prekida koje takodje branimo iskljucivo na petercu. Bukvalno sve sto gledamo od Zvezde vec godinu dana su individualna dostignuca i kvalitet pojedinih igraca, ono sto donosi timska igra kod nas ne postoji kao vrednost. Tako ne moze da se igra ozbiljan fudbal.

Link to comment
6 minutes ago, Mil@n said:

Btw, ovo što si napisao da nas nisu baš puno nadigrali... Jesu. Igrali su se mačke i miša sa nama, igrali su nam celu utakmicu presing na loptu, a mi smo se pogubili kao i uvek što se pogubimo i onda nema ni pasa, ni ničega i izgledamo smešni. Nismo ni jednom šutnuli u okvir gola, o čemu pričamo. Nismo 3 pasa spojili na utakmici, odigrali smo jedan i po smislen napad za 100 minuta utakmice. I nije mi ni problem (toliki) što nas nadigraju igrom (iako to jeste sramota) već što igraju sa deset puta više srca i motiva. 

 

Ja ti samo kazem da Zvezda tako igra najmanje godinu dana, ako ne i od samog pocetka Milojevicevog mandata, nista se po tom pitanju nije promenilo. Pogledaj, na primer, utakmicu protiv Kelna u gostima koju smo pobedili, posle utakmice sam imao utisak da su nam dali deset golova. Nije to uopste ni do kakvog Partizanovog presinga i svemirske igre, mi tako izgledamo non-stop. Milojevic prosto igra takav fudbal.

 

Mi smo imali nekoliko velikih utakmica u poslednje tri godine, verujes li ti da nisam pogledao ni jednu jedinu od njih ponovo. Dan danas povremeno pogledam neke utakmice kosarkaskog kluba iz Evrolige pod Radonjicem kad nemam pametnijeg posla i uzivam ponovo u njima, nijednu Milojevicevu utakmicu sa Zvezdom nisam odgledao ponovo. Posle nekih utakmica koje smo ili pobedili ili izvukli povoljan rezultat glava me je bolela od onoga sto sam gledao. Govorim o utakmicama protiv Arsenala, Liverpula, Salcburga, necu ni da pominjem utakmice u nasoj ligi. Ne znam cemu se sad odjednom cudis i izmisljas svakojake price o nekakvom nadigravanju nekakvim presingom, igri macke i misa i slicno, mi stalno ovako izgledamo i stalno ovako stojimo na terenu. Nije to problem nikakvog pojedinacnog nadigravanja vec sistemski problem Zvezdine igre koji Milojevic ocigledno ne ume da resi. Ovo od sinoc je isti tim koji je prosao Kopenhagen i Young Boys sa istom igrom, s tom razlikom sto tamo mozemo da igramo sa svim strancima koji su nam, uz par povratnika, jedini ozbiljni igraci u ekipi.

 

Samo se vrati nekoliko meseci unazad i pogledaj ko je sta pisao o Zvezdinoj igri, nema potrebe meni da objasnjavas bilo sta. Odavno je jasno da Milojevic i ovaj tim jednostavno nisu komplementarni, da se lose radi, da su igraci psihicki, fizicki i takticki zapusteni, da se forsiraju dunsteri koji ne znaju da sutnu loptu na ustrb dobrih igraca, da smo formirali roster koji ne moze da igra u nasoj ligi zbog ogranicenja u broju stranaca i da je to potpuno promesalo i poremetilo tim jer se prave hokejaske rotacije od igraca bitno razlicitih karakteristika, da nijedan igrac koji je dosao s odredjenom reputacijom kod nas nije napredovao od dana kada je dosao. Sve je to gurano pod tepih zbog Njegovog Velicanstva Rezultata u Evropi i povremeno ovako dodje na naplatu. Nista se neobicno juce nije desilo, od dva tima priblizno podjednakog kvaliteta pobedio je onaj koji igra fudbal. Prosto je. I to uopste nema veze s motivacijom i zeljom igraca, ta prica da igraci Partizana vise zele pobedu u derbijima je iluzija koja nastaje iz toga da mi nemamo organizovanu igru pa izgleda kao da smo uvek daleko od lopte zbog vece zelje protivnika.

Link to comment

Sudija na areni rekao da je nebitno jel peterac ili sesnesterac i da je golman zasticen u tim i tim situacijama (taksativno ih naveo) i rekao da Stojkovic nije imao kontrolu nad loptom i da nije trebalo gol ponistiti...

 

Oteto prokleto... :fantom:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...