Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2019/2020


MayDay

Recommended Posts

1 hour ago, BWA said:

Nama najviše fale filijale.

Dok god protiv nas jsl ligaši budu igrali kao da im je zadnje, a protiv našeg najvećeg rivala prijateljske, mi titulu nećemo vidjeti.

Ovo je liga u kojoj ne smiješ izgubiti više od desetak bodova, ako hoćeš da budeš prvak.

To je potpuno nerealno, pogotovo u periodu kad se igraju evropska takmičenja, jer se tada zbog umora i kombinovanja sastava često dešava da gubimo bodove, što je donekle i logično.

ne fale nam nikave filijale. fale nam bodovi protiv objektivno dosta slabijih timova. mogli smo zakomplikovati situaciju vrlo lako da nismo imali nekoliko neverovatnih svinjarija. tu isključujem bilo kakve uplive sudija, uključujem ono što je do nas bilo. primera radi prva tekma protiv tsc. lagano smo mogli da damo 3 ili 4 komada, na kraju ostali bez 2 boda. najviše smo zasrali kad je bio najgušći raspored, razlog je uglavnom bila nedovoljna širina igračkog kadra. i to je za nauk upravi i Savi. ako hoće da naprave pritiak na komšije i duvaju im za vrat, mora rotacija da bude dovoljno široka. odsustvo njihov kikseva je delimično posledica i toga što nismo uspevali da držimo korak. da jesmo, kiksali bi oni samo tako. nije isto kad zaostaješ 2, 3 ili 4 boda i kad zaostaješ 9,10 ili 11 bodova. ne bi oni takav pritisak izdržali. ionako imaju lošiji sastav od našeg, igru nikakvu nemaju, a ne bi mogla Inđija i ona dva smehotresna penala za povjest da se ponavljaju svake druge nedelje.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Ted said:

 a ne bi mogla Inđija i ona dva smehotresna penala za povjest da se ponavljaju svake druge nedelje.

:rolf:

 

 

e jesi duhovit tede

Link to comment

poslednju titulu smo upravo tako osvojili kao što sam opisao.nisu izdržali pritisak

 

a kad bi se situacija se dva nepostojeća penala oko 90. minuta ponavljale učestalo, prvensto bi se rešilo samo od sebe. tako što se verovatno ne bi ni završilo.

 

mislim, možemo mi posmatrati sebe kao žrtve nekoga ili nečega, ali se ne sme prevideti činjenica da žrtva često pruži doprinos sopstvenom stradavanju. ako je tako, barem taj doprinos da ne dajemo. u ovoj naprednoj Srbiji svi smo (ili ćemo biti ako se nešto ne promeni) žrtve u nekom smislu. a ne bi me čudilo da na kraju ispadne kako će komšije biti najveće žrtve. kad se jedared svede račun.

Edited by Ted
Link to comment
5 minutes ago, Ted said:

poslednju titulu smo upravo tako osvojili kao što sam opisao.nisu izdržali pritisak

 

a kad bi se situacija se dva nepostojeća penala oko 90. minuta ponavljale učestalo, prvensto bi se rešilo samo od sebe. tako što se verovatno ne bi ni završilo.

 

mislim, možemo mi posmatrati sebe kao žrtve nekoga ili nečega, ali se ne sme prevideti činjenica da žrtva često pruži doprinos sopstvenom stradavanju. ako je tako, barem taj doprinos da ne dajemo. u ovoj naprednoj Srbiji svi smo (ili ćemo biti ako se nešto ne promeni) žrtve u nekom smislu. a ne bi me čudilo da na kraju ispadne kako će komšije biti najveće žrtve. kad se jedared svede račun.

Da bi se ostvarilo to o čemu govoriš mi bismo morali imati neuporedivo bolji tim od njih, a složićeš se da to nije baš realno.

Čitav savez, sudijska organizacija, raznorazne komisije, odbori i sl. su pod kontrolom jednog kluba.

Te 2016/17 smo zaista i bili puno bolji od njih, prije svega jer smo uboli sa Leom, a i Đurdević je odigrao znatno iznad očekivanja. Tu je bio i ćelavi koji je sve to utegao, pa smo opet strijepili do posljednjeg kola, iako je trebalo biti 10+ bodova.

 

Da se razumijemo, kad govorim o filijalama, ne mislim da nam one trebaju kao takve, već da ćemo bez njih titule osvajati svakih desetak godina.

Što se mene tiče može i tako.

Energiju treba usmjeriti ka tome da iz sezone u sezonu izgledamo bolje na terenu i posebno da pokušamo napraviti značajniji iskorak u Evropi. 

 

 

Link to comment

Ma mi nismo imali klupu. Treba nam bar 16 top igraca da budu non stop u rotaciji, a ne treskovi balvani. Da smo njih imali, ne bi nam se desavali tscovi, napretci i ostali kiksevi.

Nadam se da smo nesto naucili, da cemo se preko leta pojacati, jer naredne sezone samo sampion ide u ls, ostali u intetoto. Dakle...

Link to comment
7 hours ago, Ted said:

ne fale nam nikave filijale. fale nam bodovi protiv objektivno dosta slabijih timova. mogli smo zakomplikovati situaciju vrlo lako da nismo imali nekoliko neverovatnih svinjarija. tu isključujem bilo kakve uplive sudija, uključujem ono što je do nas bilo. primera radi prva tekma protiv tsc. lagano smo mogli da damo 3 ili 4 komada, na kraju ostali bez 2 boda. najviše smo zasrali kad je bio najgušći raspored, razlog je uglavnom bila nedovoljna širina igračkog kadra. i to je za nauk upravi i Savi. ako hoće da naprave pritiak na komšije i duvaju im za vrat, mora rotacija da bude dovoljno široka. odsustvo njihov kikseva je delimično posledica i toga što nismo uspevali da držimo korak. da jesmo, kiksali bi oni samo tako. nije isto kad zaostaješ 2, 3 ili 4 boda i kad zaostaješ 9,10 ili 11 bodova. ne bi oni takav pritisak izdržali. ionako imaju lošiji sastav od našeg, igru nikakvu nemaju, a ne bi mogla Inđija i ona dva smehotresna penala za povjest da se ponavljaju svake druge nedelje.

Kako bre ne bi mogla da se ponavlja Indjija. Pa jel su im u prvom kolu ovog nastavka svirali odmah penal(nepostojeći) i to još van kaznenog prostora. Tako da bi se ponavljalo svake nedelje ako treba.

Link to comment

ma tu Inđiju navodim zato što je bila u rangu najboljih epizoda Mućki ili Al, alo, kako ti volja. mislim, više od toga bi bilo jedino da je sudija na kraju otišao i ukucao sam na semafor dvojku umesto nule i proglasio konačan rezultat. ja sam im tada čestitao titulu, jer je bilo evidentno kakav će ishod biti. sudijsku grešku je lako dokazati, ona je jasna, belodana ima snimak. teško je dokazati vezu te greške i nekih drugih struktura ili ličnosti (a ove veze, opet, nema u svakom slučaju, ali je jasno da je u nekim slučajevima ima, a sve ostaje na spekulacijama jer bi čačkanje ovog pitanja imalo konsekvence po brojne likove). kao što je lako bilo dokazati ko su izvršioci ubistva Zorana Đinđića, a politička pozadina slučaja (za koju niko ne sumnja da postoji) izmiče bilo kakvom rasvetljavanju.

 

ali ostaje činjenica prosipanja bodova koje se ne može pripisati nikome u krivicu do nama. suština je da, kada se napravi pritisak, npr. ne padneš i ne zaostaješ puno nego držiš korak, čitava šema može lako da se raspadne ili da nešto krene, da tako kažemo "po zlu", u odnosu na očekivani/poželjni ishod.

Edited by Ted
Link to comment
1 hour ago, Ted said:

ma tu Inđiju navodim zato što je bila u rangu najboljih epizoda Mućki ili Al, alo, kako ti volja. mislim, više od toga bi bilo jedino da je sudija na kraju otišao i ukucao sam na semafor dvojku umesto nule i proglasio konačan rezultat. ja sam im tada čestitao titulu, jer je bilo evidentno kakav će ishod biti. sudijsku grešku je lako dokazati, ona je jasna, belodana ima snimak. teško je dokazati vezu te greške i nekih drugih struktura ili ličnosti (a ove veze, opet, nema u svakom slučaju, ali je jasno da je u nekim slučajevima ima, a sve ostaje na spekulacijama jer bi čačkanje ovog pitanja imalo konsekvence po brojne likove). kao što je lako bilo dokazati ko su izvršioci ubistva Zorana Đinđića, a politička pozadina slučaja (za koju niko ne sumnja da postoji) izmiče bilo kakvom rasvetljavanju.

 

ali ostaje činjenica prosipanja bodova koje se ne može pripisati nikome u krivicu do nama. suština je da, kada se napravi pritisak, npr. ne padneš i ne zaostaješ puno nego držiš korak, čitava šema može lako da se raspadne ili da nešto krene, da tako kažemo "po zlu", u odnosu na očekivani/poželjni ishod.

- e taj pritisak nećemo moći da održimo sa ovim malodušnim trenerom koji je digao ruke od šampionata još u junu, koji nakon 2 kiksa, u 6 odigranom meču, izjavljuje da odustaje od borbe za titulu, nije bitno šta on privatno misli problem je ako to priča igračima, time im daje alibi za nove kikseve

- naravno tu su i delioci nepravde, prvi penal za pfc je suđen u 10 kolu, drugi u 13 za 4:0, treći u 15 kada je šampinska trka već i definitivno bila rešena jer je pfc već tada imao 5 kikseva i 13 prosutih bodova i zaostajao 10 bodova za državnim projektom

- onda kreće kompenzacija, nezgodno je da u izbornoj godini cigani opet naprave stoka razliku u bodovima :D

- u prethodnoj sezoni prvi penal za pfc je sviran u 15 kolu, do kraja jesenjeg dela prvenstva igralo se još 6 tekmi ali je to ostao jedini penal dosuđen u korist pfc

- nesposobna uprava da obezbedi da nas sudije ne sapliću je isto veliki problem zbog koga nećemo videti titulu dok nas opet ne usere da dovedemo nekog novog lea

Link to comment

Partizan je prosuo dosta bodova u ovoj sezoni to je cinjenica. Pet poraza u kokezaligaskoj konkurenciji i to  od znacajno slabijih timova je previse. Kad se gleda sa strane, Savo je u prelaznom roku doveo igrace koje je sam birao, pa cak i mucenog Gigica. Stranci su imali solidan renome (Natho cak odlican, pogotovo za nase uslove), i ne verujem da su dosli da igraju za slavu  i sitne stipendije.  Tako da je odgovornost za rezultate najvise na njemu. Jednostavno nije uspeo da uspostacvi kontinuitet dobrih i sigurnih partija na vecem broju utakmica u nizu. 

Ima i do toga da je ostatak rostera dosta slabiji od prvih 11, ali nerealno je ocekivati da imas 18 podjednako dobrih igraca na raspolaganju. 

 

Luzerski je pricati o tome kako svi protiv nas igraju na noz. I treba da igraju, koja je poenta igrati protiv tima koji ti se sklonio, sta  tacno dobijas s  tim osim bodova? I izgubljeni bodovi i preokreti i tenzija, sve je to potrebno da bi se oblikovala timska hemija i  karakter ekipe za evropske utakmice.

 

Nama uzor treba da bude ta sezona kad je celavi uzeo titulu, iako sam ubedjen da se ciganima dok god je ovakva situacija,  nikada vise nece ponoviti stadion na krovu prekoputa groblja. 

Iako je i pre pocetka prvenstva jasno gde ide titula, treba pobedjivati sve koje mozemo (a narocito njih), iz inata, jer je to prvenstveno dobro za ekipu, motivaciju i rezultate u Evropi.

 

Link to comment
31 minutes ago, gone fishing said:

- e taj pritisak nećemo moći da održimo sa ovim malodušnim trenerom koji je digao ruke od šampionata još u junu, koji nakon 2 kiksa, u 6 odigranom meču, izjavljuje da odustaje od borbe za titulu, nije bitno šta on privatno misli problem je ako to priča igračima, time im daje alibi za nove kikseve

+1

Dok god Cabo  ne bude smeo da menja Stojketa jer mu je ortak i da im svima jebe mater iako su umorni i istrošeni, mi konstantnost nećemo imati. Ćelavi je sa timom koji je bio možda jači za Đurđevića, ali i slabiji za pomoćnike i kondicionog trenera pokazao kako se bori sa sezonom.

Link to comment

kad se sve sabere i oduzme, po mom mišljenju, Savo i stručni štab zaslužuju mnogo više od prelazne ocene. grešaka je bilo, na više strana, ali ni jedna od njih nije takva da može da utiče da generalno vrlo pozitivnu ocenu.

 

recimo, grešaka je bilo na strani motivacije.....nesuvisle Savine opservacije o izgubljenoj tituli još u oktobru, novembru. mislim da mu se ovo neće više ponavljati, odnosno da je naučio lekciju. to možemo mi ovde da komentrišemo i tumačimo, on nikako. sa druge strane tačno je da je teško naći pravu motivaciju u okolnostima u kojim su sportski aspekti skoro pa periferni a ti si u delatnosti koja je isključivo sportska. mislim, potrebno je pronaći pravu žicu n koju treba da udariš. što je opet vrlo individualno i ne može se primeniti na celu grupu na isti način.

 

sa druge strane, kad bi nesuvisle izjave i opservacije bile presudne, tu ne bi mogli da se merimo sa dvojcem koji vodi komšije. počevši od predsednika države čiji duh lebdi nad stadionom, do komičnih pokušaja da se opravdaju tragično neuspešne akvizicije, što domaće što strane (vulići, vukanovići, njegoši, gajići van la pare, garsije, kanjasi i ostali), do trenera za koga svi znaju da jedva čeka da ode i komike ono njegovog odlaska i ostanka itd.

 

mi kraj sezone čekamo sa gotovo formiranim timom i u dobroj atmosferi, sa kompletnim stručnim štabom i planom, dok je sa druge strane raspoloženje kao da se ispada iz lige a ne da se slavi titula za par dana, ni gospod bog ne zna kakav će biti tim i plan za narednu sezonu, a i novi trener ne uliva nikakvu sigurnost. ali u teatru apsurda kakav je Srbija svi ishodi su mogući, pa i oni malo verovatni ili logični. a to da neko dobro radi ali ne vidi naročite benefite toga, pa to je ovde aksiom, trebalo bi da uđe u ustav, kao jedno od osnovnih načela.

Edited by Ted
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

ma nije datum toliko bitan, znam ja šta je on hteo da kaže i zbog čega.....ali trebao je da iskoristi priliku da to ne kaže, to je suština

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...