Jump to content
IGNORED

Be i Ha


Tihajeza

Recommended Posts

1 hour ago, BWA said:

Od Višegrada do Foče je ok. Ima dosta tunela, ali put je solidan.

Najgora je dionica od Foče do Gacka. Prolazi se kroz NP Sutjeska, priroda je predivna, ali je put uzak i krivudav.

Od Gacka do Trebinja je pristojan put.

 

Konkretno, od Foče pa do spomenika u NP Sutjeska  je baš usko i baš krivudavo. Posle spomenika je bolje. 

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

Vas dvojica ste nepresusni izvor informacija... hvala puno obojici. Verovatno cu posetiti Trebinje, pa svakako javljam utiske.

ako imas pouzdan auto, i imas vremena, ja bi preporucio malu zaobilaznicu: umjesto Foca - Trebinje preko Gacka i Bilece, u Foci skreni lijevo preko Drine i na Pluzine uz kanjon Pive. Onda u Niksicu preko Vilusa za Trebinje.  Put jeste malo zahtijevniji, ali je priroda fenomenalna.

 

 

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Peter Fan said:

ako imas pouzdan auto, i imas vremena, ja bi preporucio malu zaobilaznicu: umjesto Foca - Trebinje preko Gacka i Bilece, u Foci skreni lijevo preko Drine i na Pluzine uz kanjon Pive. Onda u Niksicu preko Vilusa za Trebinje.  Put jeste malo zahtijevniji, ali je priroda fenomenalna.

Na svu prirodu, kojoj dajem prednost - u pravu si sto se nje tice - treba na tom putu zrtvovati i 10-ak minuta na brani, mislim na Mratinje: jos nisam sreo coveka, gradskogtm pogotovo, koji nije ostao osupnut i naglo zacutao pogledavsi dole.

Koga ne mrzi, moze da zrtvuje jos 10 minuta i sidje dole, autom naravno, i baci pogled iz zablje perspektive: ako nista drugo pomoci ce mu da bolje shvati piramide.....

A put k'o put, u nezgodno doba godine treba jedino obratiti paznju na odronjeno kamenje...

Link to comment
4 hours ago, ivy said:

malo zahtevniji?

Da, put je na mnogim mjestima, posebno na bosanskoj strani, dosta uzak, sa tipicnim planinskim izazovima: ostre krivine, uzbrdice, nizbdrice. Ko nije na to navikao ili samo vozi po gradu, moze imati problema. Ili pak ako auto nije potpuno ispravan i sa dobrim gumama.

Link to comment
On 15.4.2021. at 6:14, Peter Fan said:

Da, put je na mnogim mjestima, posebno na bosanskoj strani, dosta uzak, sa tipicnim planinskim izazovima: ostre krivine, uzbrdice, nizbdrice. Ko nije na to navikao ili samo vozi po gradu, moze imati problema. Ili pak ako auto nije potpuno ispravan i sa dobrim gumama.

Taj put sam vozio po mraku, od Foce pa do onih kampova ili kako se vec zovu, gde noce ljudi koji idu na splavarenje. Meni bilo super, suvozac je pak premro od straha, pogotov kad smo se mimoilazili sa kamionima. :D

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

 

Gde si parkirao u Mostaru?

U Hotelu Verso, u zapadnom delu grada, evo i link: https://www.hotelverso.ba.

 

Ima svoju podzemnu garažu koja je i više nego pristojna, i na koju se ulazi tako što sa glavne ulice skreneš desno na pumpu, prođeš kroz pumpu i onda uđeš u podzemnu garažu. Nas su čak pustili da se parkiramo besplatno, jer im je pukla sezona, ne znam da li bi sada bilo isto. Ako tu ne može, ima veliki parking u blizini pored katoličke katedrale sv. Petra i Pavla, koji i pripada katedrali, ima mesta da opušteno parkiraš autobus ako hoćeš, ali ja nisam bio skroz komforan da ostavljam BG table pored katedrale. Odatle (važi za oba parkinga) do Mosta je manje od 10 minuta pešaka.

  • Hvala 1
Link to comment
On 14.4.2021. at 22:07, Milosh76 said:

Vas dvojica ste nepresusni izvor informacija... hvala puno obojici. Verovatno cu posetiti Trebinje, pa svakako javljam utiske.

 

Nema ničeg tamo

Link to comment

Ako ocekuje puno od Trebinja bice razocaran jer je to ipak jedan manji grad, dan dva za obilazak svega, ali ako ode bez velikih ocekivanja dobice puno, meni je to najlepsi mali grad u kome sam bio. Ako ides do Mostara mozes da svratis i na jagnjetinu u Jablanici.

  • +1 2
Link to comment

Zavisi šta se očekuje od Trebinja.

Za razliku od Mostara kog su izgradile Osmanlije, Trebinje je stari srednjevjekovni grad - država- Travunija i ima šta da se vidi, ali da, nije za neko duže zadržavanje.

 

Miloš tamo ide na 3-4 dana, a planira da ide do Dubrovnika i Mostara, tako da je TB u toj varijanti sasvim dobar izbor.

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, djeneralche said:

Ako ocekuje puno od Trebinja bice razocaran jer je to ipak jedan manji grad, dan dva za obilazak svega, ali ako ode bez velikih ocekivanja dobice puno, meni je to najlepsi mali grad u kome sam bio. Ako ides do Mostara mozes da svratis i na jagnjetinu u Jablanici.

 

Šta je fazon sa tom Jablanicom? Ima pored puta barem 20 kafana da sam ja video.

Link to comment
16 minutes ago, Ayatollah said:

 

Šta je fazon sa tom Jablanicom? Ima pored puta barem 20 kafana da sam ja video.

To su sve pečenjare sa jagnjetinom.

I sve rade dobro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...