Jump to content
IGNORED

Teroristički napad na Novom Zelandu


dragance

Recommended Posts

NZ ima najveću stopu naoružanja na svetu po osobi, posla USA. U Christchurchu je i najveća prodavnica oružja na svetu (Gun City), no i pored toga nešto ovako se nije moglo zamisliti.

 

Nabavka oružja jeste jednostavna, ali dobiti licencu (licencu dobija osoba, nakon koje možeš kupiti šta hoćeš) nije jednostavno. Izgleda da je ovaj lik imao licencu od 2017 godine, po dolasku ovde, a kako to treba da utvrdi istraga.

 

Ubica je došljak, iz Australije, i specifično je došao da ovo uradi. Gde su bile tajne sluzbe je još veći majndfak.

Link to comment
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mustang

    14

  • Tsai

    13

  • ToniAdams

    10

  • dragance

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

@SDSG

 

Baš me je strim zanimao, znam da su ISISovci kačili svašta ranije i da je bilo lako dostupno. To jeste bila sasvim ozbiljna produkcija, a ovaj je u DIY stilu pobio 50 ljudi i još sebe učinio idolom za neke naredne ludake koji će tako nešto verovatno izvoditi sa spremljenim telefonom. 

 

2019., Brave new world, i tako to...

Link to comment
8 hours ago, ragasto said:

@SDSG

 

Baš me je strim zanimao, znam da su ISISovci kačili svašta ranije i da je bilo lako dostupno. To jeste bila sasvim ozbiljna produkcija, a ovaj je u DIY stilu pobio 50 ljudi i još sebe učinio idolom za neke naredne ludake koji će tako nešto verovatno izvoditi sa spremljenim telefonom. 

 

2019., Brave new world, i tako to...

Bas tako bilo je pitanje vremena kad ce ludaci da iskoriste moderne tehnologije,ako je za poredjenje ovaj helmetcam odavno koriste na raznim ratistima, ali ovo je nesto totalno drugacije. 

 

 

Link to comment
2 hours ago, zverka said:

Neutralan sam, ako to jos uvek nije zabranjeno. Da mi je zao ljudi sto su izginuli zbog budale, jeste, zao mi ih je. Ali nije moje da se mesam u to sta se desilo na Novom Zelandu u kojem necu u zivotu biti i rasni problemi na Zapadu (AUS i NZ spadaju u Zapad) nisu moji problemi i necu da se pretvaram da znam kako im je. Protiv sam nasilja iako sam dezuran zlikovac ovde,

Kako bre neutralan?

U odnosu na nasilno oduzimanje života nevinim ljudima?

Link to comment

Da. Ne može se biti neutralan prema tome. 

 

Ja mogu reći: to se dešava daleko od mene, i ne mogu nikako reagovati i uticati, ja konkretno ne bih mogao ni da se dešava u susednoj ulici. I to je tako i to ne mogu promeniti. I moram se pomiriti s sopstvenom osujećenošću. 

Ali, to nije neutralnost. Ako konstatujem da je problem daleko od mene i da ne mogu ništa uraditi, to mi ne dozvoljava da se osetim spokojnim i neutralnim i time lečim bes nad sopstvenom osujećenosti i nemoći. Ili prikrivam neempatičnost.

 

Neka sranja su u sivoj i nejasnoj zoni ali neka nisu. Ova nisu. Jasno se vidi da su zla pa makar izvršioci bili samo glupe zatucane budale. 

Svi učestvujemo u svemu, ovo je naš svet, naša planeta, ovo se svima dogadja. Svi smo odgovorni.

Link to comment

I evo daljeg razmišljanja. 

Ja nikad nisam držao nikakvo vatreno oružje u rukama. Pretpostavljam da je potrebna nekakva snaga da se pritisne okidač, veća nego za pritiskanje  tastera na tastaturi. Moguće je da ja ne bih mogao da pritisnem okidač jer mi  se dešava da mi iz ruku ispadnu nož i viljuška dok sečem komad mesa na tanjiru.

i kako je onda ovaj lik mogao da pritisne okidač i pobije tu decu i ljude. Odakle mu snaga za to pritiskivanje okidača.

 

Pa svi smo mu pomogli. I on je deo sveta, našeg sveta. Nije neki novopristigli vanzemaljac.

 

Civilizovanost košta. I treba da košta. I neka košta.I zato ne pristajem na argumente protiv trajnog zatvaranja zločinaca a za smrtnu kaznu: Jeste, on da jede i pije i troši resurse, bolje ga ubiti. 

Ne, civilizovan sam, neću ga streljati, ako treba, plaćaću njegovu samicu iz sopstvenog džepa.

Link to comment

dobro ajd sad...vec si rekao :)... ti budi civilizovan niko ti ne brani. 

 

 

odrasla sam sa oruzjem. otac lovac i bavio se streljastvom. vaspitavane da se zna koliko moze opasno da bude a ne samo zabavno da se puca iz njega.  

 

ovaj covek je bio nacet jos od malena. ne moze, osim u ekstremnim uslovima, da se od fitnes trenera napravi psiho ubica. njemu je samo trebao okidac (majcina smrt) da ga povede na mracnu stranu. ali, garantujem vam, ovaj covek je bio off i kao klinac. 

 

totalno zabraniti za civilnu kupovinu poluautomatsko i automatsko oruzje. nek moze da se renta na poligonu, kome je do ispraznjivanja sarzera. 

 

kraj svim ovim mukama bi bio kada bi prozivodjaci oruzja mogli da se tuze. bar u u usa ne mogu

 

imaju jevreji pravo sto su im ustanove ko bunkeri i imaju obezbedjenje

Edited by mustang
Link to comment

Sve to se slažem.

 

Ali napominjem . nije krivo oružje, tehnologija je najznačajnija ljudska karakteristika. Plastika nam je prirodnija i bliža od trave i bambija.

Ako je oružje problem, ograničiti mu pristup. 

Civilizovanost košta.

Jbg. Pitanje je prosto: Hoćemo li platiti cenu i biti civilizovani ili štedeti i biti varvari?

Link to comment

nije tehnologija nego  okruzenje, nacin odrastanja, vaspitavanja ne samo u porodici vec i sire (skola, drustvo).

 

tehnologija je samo alat. 

 

 

nek ja budem varvarin a ti budi civilizovano mudo :) jel ti sad lakse? 

Edited by mustang
Link to comment

Civilizovanost zahteva svestan mentalni napor: ne želi drugima ono što ne želiš tebi da se desi tebi.

Ali, to nije  dovoljno za civilizovanost. to je samo prosta empatija.

 

Za civilizovanost je neophodna sposobnost za dugoročno razmišljanje, za shvatanje i prihvatanje stabilnosti i predvidjanje budućnosti, u skladu s tim.

 

Želim da i budućim generacijama bude dobro kao i meni ( ako mislim da mi je dobro).  Ako ne brinem o budućnosti, onda nisam civilizovan. Svest o stabilnosti i dugotrajnosti je karakteristika svih velikih civilizacija. Nisu to moje reči, mnogo veći poznavaoci su o tome tako pričali i pisali.

 

Ovi uništitelji i svi ostali koji osećaju i podržvaju razarajući resentiman nisu civilizovani.

Link to comment
Just now, Bujodrag said:

Civilizovanost zahteva svestan mentalni napor: ne želi drugima ono što ne želiš tebi da se desi tebi.

Ali, to nije  dovoljno za civilizovanost. to je samo prosta empatija.

 

Za civilizovanost je neophodna sposobnost za dugoročno razmišljanje, za shvatanje i prihvatanje stabilnosti i predvidjanje budućnosti, u skladu s tim.

 

Želim da i budućim generacijama bude dobro kao i meni ( ako mislim da mi je dobro).  Ako ne brinem o budućnosti, onda nisam civilizovan. Svest o stabilnosti i dugotrajnosti je karakteristika svih velikih civilizacija. Nisu to moje reči, mnogo veći poznavaoci su o tome tako pričali i pisali.

 

Ovi uništitelji i svi ostali koji osećaju i podržvaju razarajući resentiman nisu civilizovani.

 

okej. meni je drago da je tebi dobro. 

 

jasno je da sto pricas nema veze sa zivotom vec je nedojavljen san. covek ne moze da bude samo dobar. ta utopija ne postoji u prirodi. drustveni sistem moze da kontrolise ponasanje pojedinca. demokratija ocito ne moze. valjda ti je to jasno. na zalost, tako je. 

 

ne znam zasto imas potrebu da mi nametnes tvoje cvece i drvece kada ocito ne funkcionise. ne znam da li se tesis time ili pravdas. 

Link to comment
1 minute ago, mustang said:

 

 

jasno je da sto pricas nema veze sa zivotom......

 

 

 

E, ako tako misliš onda ću ti vrlo biranim rečima, jer te volim, reći da si

 

glupača!

Link to comment
×
×
  • Create New...