Jump to content
IGNORED

Teroristički napad na Novom Zelandu


dragance

Recommended Posts

13 minutes ago, rooney said:

Ja ne smem. Mislio sam da sa godinama covek postaje jaci ali kod mene to ne radi. Kad sam imao 24, rat na Kosovu, video svasta a boga mi i nosao. Adrenalin, sta li. Sada film kda gledam, suze mi idu. Ne smem da budem u nekom drustvu gde je neka tuzna tema. Imao sam neke koleginice na poslu u ono vreme kad su stavaljali one snimke ISIS koljaca kako vrse svoje zlocine. Kazu mi gledaj. Jok ja. Traume sta li?

 

Prepunilo. I kod mene isti slucaj, trudim se koliko god mogu da ignorisem svaki sadrzaj u kojem neko maltretira, ubija ili radi nesto drugo gadno drugim ljudima i zivotinjama. Sto sam stariji sve sam vise pristalica teorije da postoji neka konacna kolicina tuge, ocaja i bola koju covek moze da apsorbuje i da preko toga jednostavno vise ne moze. Narocito me pogadja maltretiranje nekoga ili necega sto je po default-u bespomocno, u stanju bih bio da ubijem nekoga ko maltretira dete ili zivotinju u mom prisustvu i sa srecnim kezom oko glave odem u zatvor. To su traume jedan kroz jedan, od ljudi koji su prosli ono sto smo nas dvojica me tako nesto nimalo ne iznenadjuje.

 

E sad, mozes ovo da shvatis da je normalno ili da nisi sam u svojoj nenormalnosti. Dvojica smo, ako nista drugo.

Link to comment
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mustang

    14

  • Tsai

    13

  • ToniAdams

    10

  • dragance

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, namenski said:

Nema stava sa kojim se ne slazem, zato i nisam citirao ceo post, ali mislim da precenjujes ulogu takozvanog stranog faktora u celoj stvari...

 

Nisam to opisivao kao unutrasnji ili spoljnji faktor vec kao stvaranje nekog opsteg i umnogome nerealnog narativa o Srbima devedesetih koji je kod pilecih mozgova proizveo ovakvu reakciju kakvu je proizveo kod ovog idiota. To je, da tako kazem, kolateralna steta pravljenja paradigme borbe protiv muslimana od jednog bednog i beznacajnog naroda koji, naravno, jeste sam kriv za taj narativ ali daleko od toga da je bio nezaustavljivi fenomen superzlikovca protiv kojeg je morao da se digne sav slobodni svet. Jebi ga, nijedna divlja propaganda ne prodje bez posledica.

 

Inace, sto se tice ogradjivanja, sta da kazu muceni Crnogorci koji ne samo da su se otklonili nego, ako je verovati njihovom predsedniku, u celom tom ratnom galimatijasu nisu ni ucestvovali. Oni imaju cak trojicu "idola" u istorijskoj kolekciji ovog degenerika. Eto, toliko bi vredelo i nase ogradjivanje.

Edited by harper
Link to comment

Sinoc sam bio u takvoj situaciji. Obrisan je post, s'pravom naravno. Zasluzio sam sinoc i gore od moderacije kojoj se ovom prilikom izvinjavam. Naravno, slazem se sa tobom. Problem je da niko ne priznaje i nece da prica sa nekim sa slicnim iskustvima. Sad dosli neki mladi koji nisu prosli to i sole pamet a mi moramo da se pravimo da smo "normalni".

 

Izvinite na off-u!

Link to comment

@rooney i @harper nisam prozivela ono sto i vi. srecom.  iz postovanja prema ljudskoj vrsti ne gledam takve stvari. degradirajuce mi je. a sad sto sam starija,bas me emotivno potrese pogotovu kada su neduzni i bespomocni u pitanju, ukljucujuci i zivotinje. 

ne gadim se krvi, bila bih sjajan hirurg, nego se gadim tog izopacenog uma i njegovih ruku dela. ponekad me danima naslov iz medija  pohodi, pa izaziva emocije koje mogu da mi sjebu zdravlje. 

 

nauka je toliko spora za neke stvari. da moze da skenira ovaj mozak i kaze sta mu fali ...

 

najgore od svega je sto je sve vise polusvesnih ljudi, sto smo sve vise okruzeni psihopatama, sociopatama, narcisima. da ne pricam o psihicki obolelim ljudima koji odluce jedan dan da su zdravi i prestanu da piju lekove. fakin moderan zivot i fejsbuci i ostala sranja od drustvenih mreza. i jebeni 2nd amandman od pre 200 godina kad poluautomatsko nije ni postojalo. trebalo dve minute da se napuni burence a sad za dve minute pobijes bar deset ljudi. 

odakle ovom magarcu ovoliko oruzja a nije na  radaru ozija i nz bio?!? niko ne radi svoj posao...

 

Link to comment
6 minutes ago, mustang said:

nauka je toliko spora za neke stvari. da moze da skenira ovaj mozak i kaze sta mu fali ...

 

 

Nauka to moze da uradi ali problem kod mozgova kojima nesto fali je da ne znaju da im to nesto fali. Oni misle da im ne fali nista. Stavise, cesto misle da nama ostalima fali nesto sto oni imaju.

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Nauka to moze da uradi ali problem kod mozgova kojima nesto fali je da ne znaju da im to nesto fali. Oni misle da im ne fali nista. Stavise, cesto misle da nama ostalima fali nesto sto oni imaju.

 

ma ne pricaj gluposti. i dalje se toliko malo zna o mozgu

Link to comment
4 minutes ago, Paul said:

nako generalno, bome se primaju u zadnje vrijeme ovakvi na rasisticke pamflete...nego, sta kaze trump

 

a i ti ne pricja gluposti....za sve tramp kriv. pre nismo imali ovakve pucnjave?! u doba obame izginuse crnci u crkvi...samo daje primer

Edited by mustang
Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

 

ma ne pricaj gluposti. i dalje se toliko malo zna o mozgu

 

Zna se dovoljno da se prepozna patologija i odredi dijagnoza. Vise od jednog veka psihoanalize i nekoliko decenija moderne neurologije, psihijatrije i psihologije nisu gluposti vec ozbiljna nauka. Ako ti licno o necemu nemas blagog pojma to ne znaci da ono ne postoji ili je glupost, to samo znaci da ne znas dovoljno o onome o cemu bi da diskutujes. Nikakav problem, bar je do literature danas lako doci.

Link to comment
Just now, harper said:

 

Zna se dovoljno da se prepozna patologija i odredi dijagnoza. Vise od jednog veka psihoanalize i nekoliko decenija moderne neurologije, psihijatrije i psihologije nisu gluposti vec ozbiljna nauka. Ako ti licno o necemu nemas blagog pojma to ne znaci da ono ne postoji ili je glupost, to samo znaci da ne znas dovoljno o onome o cemu bi da diskutujes. Nikakav problem, bar je do literature danas lako doci.

 

ako ti tako mislis okej. onda nemamo nas dvoje o cemu da raspravljamo. zaobilazim te 

Link to comment
9 minutes ago, mustang said:

 

a i ti ne pricja gluposti....za sve tramp kriv. pre nismo imali ovakve pucnjave?! u doba obame izginuse crnci u crkvi...samo daje primer

 

samo jedna sitnica, detaljčić.. desničarski manijak sa puškom je sledbenik Trampove politike, nije Obamin fan. verovatno čista slučajnost

Link to comment
11 minutes ago, mustang said:

 

ako ti tako mislis okej. onda nemamo nas dvoje o cemu da raspravljamo. zaobilazim te 

 

Nemam ja sta da mislim, niti je uopste bitno sta ja mislim, ne mozes trud nekih od najvecih umova u istoriji civilizacije da otpisujes kao nista. Malo me je blam da pisem ovoliko ocigledne stvari ali svaka nauka je u konstantnom razvoju i nijedna nije identicna u odgovorima s pitanjima koje objekat njenog izucavanja postavlja, pa nije ni psihologija. Medjutim, problem s ovim likovima nije u nesposobnosti psihologije da odredi njihov psiholoski profil (tvojim recima, da objasni sta se u njihovom mozgu desava) vec u kompleksnosti socijalnih sadrzaja (nemogucnost totalne kontrole, ogranicenja prinude zbog zakonskih prava pojedinaca, dostupnost naoruzanja na slobodnom trzistu i niz drugih stvari i faktora) koji im omogucavaju da budu na slobodi, uredno planiraju i na kraju izvrse masovno ubistvo. Da postoji izolovani mehanizam otkrivanja, procesuiranja i sankcionisanja ovakvih stvari, sto se psihologa tice ovaj lik bi bio na lecenju mnogo pre nego sto je stigao da ucini ovoliku stetu. Ne postoji. I za dobro i za lose, To je svet u kojem zivimo.

Edited by harper
Link to comment

@levi sa tobom tek nemam nameru da komuniciram, opet da me navuces na ban a znas sta mislim o tebi...

 

harper whatever. ... ja u klin, ti u plocu. ne razumes sta sam rekla, ne mozes da cujes. nema potrebe sa se trosis na mene

Link to comment
×
×
  • Create New...