Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Rani exiti po običaju loši za Sandersa, 29% iznad 65god. Ali brojka koja je fascinantna je koliko je značio endorsment Klajburan. 25% kaže da im je to najbitniji faktor bio, bože morona, a 24% kaže da je bio jako bitan faktor. 

 

Što se ostalih tiče, 55% biračkog tela su afroamerikanci što je malo manje nego 2016 kad je bilo 60%

Edited by theanswer
Link to comment
6 hours ago, pasha said:

Afroamerikanci nisu preterani ljubitelji Sandersa. Ovo je bolji rezultat za Bajdena od ocekivanog zbog veceg izlaska Afroamerikanaca.

ima deda sasvim OK podrsku i u black community. ovo se sigurno nece ponoviti u Virdziniji, Severnoj Karolini, Merilendu... ovde je dosao cika Clyburn, i ovi svi po komandi, ko ovce na klanje. to sam i napisao da ce se desiti, ali nisam ocekivao da ide preko 35-37... ovo ce se preliti i na Misisipi, Luizijanu, Tenesi, Alabamu i donekle Dzordziju. jednostavno, Jim Clyburn je drugi najvazniji crni politicar u US of A, a na jugu verovatno ispred i Obame i dace boost Bidenu koji je AOC dala Sandersu. 

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

ima deda sasvim OK podrsku i u black community 

 

Polls kažu da je najbolji među crnim glasačima nationally, ali MSNBC to ne priznaje - drugi si iza Bidena u SC, to znači da imaš "sistemski problem sa crncima" :isuse: 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Polls kažu da je najbolji među crnim glasačima nationally, ali MSNBC to ne priznaje - drugi si iza Bidena u SC, to znači da imaš "sistemski problem sa crncima" :isuse: 

 

 

 

nadam se da ce kad pozovu nekog ko iole koristi mozak(znam da ako poredis sa Chris Matthewsom i larva bubasvabe nalici na akademika, ali ipak neko ko prica engleski) da priupita "zasto Biden ima sistematski problem sa Latino glasacima" i kako misle da demokrate pobede sa Bidenom

 

ja sam apsolutno siguran da Bujosevic gleda MSNBC i onda pravi Dnevnik...

Link to comment

Problem kod ovakvog predstavljanja rezultata iz SC je taj što SC nije ništa reprezentitivnija za demokratsko biračko telo od recimo Ajove. Jedna država je 60% biračkog tela AA, druga je 90% belačka. Nevada na drugoj strani je peta po tom kriterijumu među demokratama dok su gore pomenute 45. i 42. od 50. 

 

Problem za Sandersa je i taj što je ipak na 20%, nije uspeo uzeti koji taj procenat viška da bude bar na 23, ako ne na 25, deluje trivijalno ali nije beznačajno jer će u narednim državama svaki procenat biti bitan. Sad je naravno ključno pitanje koliko će moderate glasova preleteti Bajdenu u ova 3 dana u ST državama. Alabama, Tenesi, Arkanzas bi trebalo da su njegove svakako, ali koliko tu Blumberg može da spreči da bude ovakva razlika i možda i krucijalno pitanje šta će se desiti u Virdžiniji recimo gde je bio skoro egal uz blagu prednost za Sandersa. Pošto sa ovakvim rezultatima iz SC, NC deluje kao Bajdenova za izgubiti. I onda da li će ga ovaj rezultat pregurati preko 15% u državama gde je Bajden loš kao što su Kalifornija, Kolorado, Juta, Masačusets. Deluje mi da Bernie čak ni u ove 3 deep south države ne može da bude ispod 15% ali videćemo. I onda šlag na tortu Teksas gde je Bernie imao blago vođstvo i gde je gomila early vote-a već u banci. Biće jako zanimljivo u utorak. Problem je i što Bernijeve najbolje države dolaze kasnije uveče ako izuzmemo Vermont i što se raspodela delegata iz Kalifornije neće znati verovatno nedeljama. 

 

U ovom momentu me ne bi iznenadilo da osim Vermonta, CO i CA koje mislim da sigurno dobija uzme i TX, VA, MA, UT pa čak i NC možda ili bar da bude tu egal niti bi me iznenadilo da Bajden uzme VA i NC, OK, da Klobučar uzme MN, da Voren uzme MA. Može da ode na bilo koju stranu. 

Edited by theanswer
Link to comment
×
×
  • Create New...