Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Rekao sam malo o koalicijama. Dem primary 08 Klintonka vs Obama. Obama dobija Ajovu na krilima glasova belih liberala, koledž studenata i vrlo liberalnih glasača na Istoku, dobija i Polk gde je Demojn kao i Dalas zapadno od Demojna, Klintonka završava treća iza Edvardsa, jedine okruge u kojima je dobila su generalno konzervativni na zapadu i na severu. Obama dobija nominaciju 08 na krilima visoko obrazovanih belih glasača liberalnih i vrlo liberalnih i naravno afroamerikanaca. Klintonka uzima wwc glasove, uzima PA, OH itd. 

 

2016. Klintonka vs Sanders, dešava se skroz obrnuta situacija. Dok Sanders zadržava Obaminu snagu među mlađim glasačima i studentima, Klintonka je ta koja dobija Polk, Dalas i ostale afluent countyje dok Bernie dobija Klintonkine glasače iz 08, white working class i u Ajovi i u ostalim državama. Klintonka dobija glasove afroamerikanaca u margini gotovo istoj koju je imao Obama protiv nje bar na Jugu, dobija taj suburban vote i na krilima njega uzima nominaciju. Izlaznost u Ajovi 60k manja 2016. nego 2008. Tramp uzima 31 okrug koje je Obama 2x dobijao, dobija Ajovu glatko. 

 

2018. midterms u wave godini za demokrate. Ajova ostaje sa republikanskim guvernerom ali demokrate kupe 2 CD mesta. Pogađate Demojn, predgrađa svinguju masivno ka demokratama još od 2016. u čitavoj državi. 

 

2020. Bernie vs Butiđeđ. Bernie ostaje jak među studentima, mlađima, jedina konstanta koja se ne menja od 08. Ali sada mu jačinu donose urbana mesta, središta gradova i manjine. Butiđeđ kupi predgrađa i kupi Bernijeve 16 glasače po malim okruzima po tim swing okruzima Obama-Tramp. Izlaznost malo veća nego 2016 ali dosta slabija nego 08. Naravno najjači porast, Polk, Dallas, što kažu fastgrowing suburbs, visoko obrazovani itd, nekada republikanska snaga širom Amerike.  

Link to comment
13 minutes ago, Host said:

Medjutim, mnogo bitnija stvar je afinitet glasaca ostalih kandidata demokrata prema Sandersu.

Berni je br. 1 drugi izbor, prema anketama koje sam video negde danas.

Link to comment

To se retroaktivno ne može utvrditi, ali izgleda da nije bio drugi izbor velikog broja Bidenovih glasača.

Quote

 

An example of how screwed up the process was from the start involved a new twist on the process, the so-called “Presidential Preference Cards.”

 

In 2020, caucus-goers were handed index cards that seemed simple enough. On side one, marked with a big “1,” caucus-goers were asked to write in their initial preference. Side 2, with a “2,” was meant to be where you wrote in who you ended up supporting, if your first choice was not viable.

 

The “PPCs” were supposedly there to “ensure a recount is possible,” as the Polk County Democrats put it. But caucus-goers didn’t understand the cards.

 

Morgan Baethke, who volunteered at Indianola 4, watched as older caucus-goers struggled. Some began filling out both sides as soon as they were given them. 

 

Therefore, Baethke says, if they do a recount, “the first preference should be accurate.” However, “the second preference will be impossible to recreate with any certainty.”

 

 

U citiranom tekstu, inače, Taibi precizno opisuje raspad Demokrata koji je odavno počeo:

Quote

 

Democrats went on to systematically rat-fuck every group in their tent: labor, the poor, minorities, soldiers, criminal defendants, students, homeowners, media consumers, environmentalists, civil libertarians, pensioners, everyone but donors.

 

They didn’t just fail to defend groups, but built monuments to their betrayal. They broke labor’s back with NAFTA, embraced mass incarceration with the 1994 Crime Bill, and ushered in the Clear Channel era with the Telecommunications Act of 1996. Welfare Reform in 1996 was a sellout of the Great Society (but hey, at least Clinton kept the White House that year!). The repeal of the Glass-Steagall Act gave us Too Big To Fail. Shock Therapy was the Peace Corps in reverse. They sold out on Iraq, expanded Dick Cheney’s secret regime of surveillance and assassination, gave Wall Street a walk after 2008, then lost an unlosable election, which they blamed on a conspiracy of leftist intellectuals and Russians.

 

Still, if you were black, female, gay, an immigrant, a union member, college-educated, had been to Europe, owned a Paul Klee print or knew Miller’s Crossing was a good movie, you owed Democrats your vote. Why? Because they “got things done.”

 

Now they’re not getting much done, except a lost reputation. That feat at least, they earned. To paraphrase the Joker: What do you get when you cross a political party that’s sold out for decades, with an electorate that’s been abandoned and treated like trash?

 

Answer: what you fucking deserve!

 

 

Link to comment

juce me uverava prijatelj, Amer iz familije "starog novca", da je glavni kandidat koji ce ugroziti komuniste u stvari Bloomberg i da samo chuchi i cheka super tuesday pa da razvali.

Link to comment

:laugh: delusional

 

ocekujem raspad dnc na stare i progresivne, isto sledi i republikancima za koju godinu

 

ovaj sistem mora da evoluira. It's too old. 
 

i tramp ce opet biti predsednik nema tog sandersa koji moze da ga pobedi. Realno. Glasacu za sandersa ako tulsi nije na listi cisto da nanijem na nos dnc-u a ne da bi tramp izgubio jer nece. 

Edited by mustang
Link to comment

Guzicaigieg ce da potone samo tako, daj nemoj ste naivni.

 

progresivan je kolko moja leva saka, rasista, pragmatican znaci da ce uvek "take the easy road", a to sto je gay ce mu samo odmoci jer je LGBTQ zajednica i dalje uz dedu. kad dodje Nevada pa South Carolina, videce se koliko DNC zeli da ga pogura... 

 

glavna trka je i dalje Biden vs Bernie

Link to comment
7 hours ago, Indy said:

image.jpg

 

Kako ne reći ama baš ništa u 60 reči. Unapologetically substantive, jbtbg - čovek je tačno suprotno od substantive. 

 

Može pola sata da priča a da ne odgovori na pitanje, nijedan konkretan policy da ne predloži...

- Ja sam neviđena vrsta političara, nešto novo, nešto divlje!

- OK, a šta predlažeš?

- Ja sam gej milenijalac iz Indijane!

- OK, a šta predlažeš?

- Ja sam episkopalijanac poreklom sa Malte!

- OK, a šta predlažeš?

- Ja sam levoruki veteran, progresivno-pragmatičan!

- NIŠTA NAM NISI REKAO!

 

Link to comment
2 hours ago, freakns said:

Guzicaigieg ce da potone samo tako, daj nemoj ste naivni.

 

progresivan je kolko moja leva saka, rasista, pragmatican znaci da ce uvek "take the easy road", a to sto je gay ce mu samo odmoci jer je LGBTQ zajednica i dalje uz dedu. kad dodje Nevada pa South Carolina, videce se koliko DNC zeli da ga pogura... 

 

glavna trka je i dalje Biden vs Bernie

Ako Biden ispali u narednih nekoliko prajmarija, Bloomberg se sam nameće. Mada, ne bih otpisovao glupost DNC tek tako jer im Butipacov odgovara 100%.

Link to comment
×
×
  • Create New...