Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

7 hours ago, theanswer said:

Samo polako, jedan ipsos poll znači otprilike deset puta manje nego 4 miliona koliko je Sanders uzeo za poslednja 2 dana

Dva sasvim različita objašnjenja, oba logična (Silver vs Vietor). Biraj.

Link to comment

Biraj @theanswer, vidiš kako ti širok dijapazon stavova čovek nudi, od 538 pa sve do Pod Save America :sleep:

 

U ovom slučaju Silver je nesumnjivo u pravu, Warren je stvar svesno pokrenula nadajući se da će zaustaviti gubitak glasova i odvući woke crowd od Bernija. Samo što to za negativnu kampanju cena mora da se plati - ako se zaista ispostavi da je 1 Klobuchar (by virtue of being female) profitirala više nego Warren, to je za babu težak fail. 

Link to comment
14 hours ago, Gandalf said:

Dva sasvim različita objašnjenja, oba logična (Silver vs Vietor). Biraj.

 

Ima ipsos poll posle debate koji pokazuje da bernie vodi nacionalno ali to je online poll, pouzdan je koliko i ovaj o efektima debate. Ista polling kuća a suprotni rezultati u dva dana. Nepouzdano max. 

 

Kad je polling all over the place onda gledaš druge promenljive kao fundraising, ground game itd a tu bernie šije bajdena samo tako

 

E sad ide impičment trial gde sanders mora da bude u Senatu a bajden i pete mogu da kampuju u ajovi

Link to comment

Sigurno ohrabrujuće za Sandersa ali i dalje je to samo jedan poll, prosek je i dalje u pravcu Bajdena, mada njegova prednost ako je umesto desetak procenata tu negde oko ili ispod 5, to je opet super vest svakako. U većini pollova Voren pada a Sanders raste i to je trend koji traje već duuugo, konsolidacija tih glasova Berniju bi značila uzbudljivu trku u dvoje. Dok je Sanders u senatu na ovoj impičment gluposti Bajden i Butiđeđ su u Ajovi, zato AOC ide ovog vikenda tamo, imaće 9 događaja. 

Edited by theanswer
Link to comment

To oslanjanje na AOC & the Squad meni ne miriše naročito dobro. Ona kinda-sorta može da apeluje na glasače u Sandersovom working class maniru, ali su joj primarni obožavatelji ipak woke latte ekipa. Preklapanja ima, ali nije ni blizu 100%.

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

To oslanjanje na AOC & the Squad meni ne miriše naročito dobro. Ona kinda-sorta može da apeluje na glasače u Sandersovom working class maniru, ali su joj primarni obožavatelji ipak woke latte ekipa. Preklapanja ima, ali nije ni blizu 100%.

 

U dem prajmariju i u Ajovi ima smisla. Berniju treba da procenat ljudi koji do sad nisu izlazili na kokuse bude što veći. Obami 2008 je taj procenat bio 58%, 2016. je taj procenat bio 44%. Selzer poll koji je rađen sa CNN-om koji je gold standard za Ajovu pre 2 nedelje je imao taj procenat na 27%, tu je Sanders imao plus 3 na vrhu, Monmut koji je taj procenat smanjio na 17% koji ima takozvani teži likely voter screen što znači da ima u suštini manju izlaznost ima Sandersa na minus 6 u odnosu na Bajdena. Kada je AOC prvi put bila u Ajovi dosta je podigla energiju i dovela je gomilu ljudi na svoje skupove, to je ogroman plus za kampanju jer onda mogu te ljude da zovu, da ih gasiraju u suštini da izađu da glasaju. A kad Sanders već ne može da bude tu dok Butiđeđ koji je all in u Ajovi i takođe ima dosta ljudi na skupovima, svaki glas je neverovatno bitan. Što se tiče ostatka squad, tu se slažem, ali AOC je AOC, ona bukvalno mora da bude tu kad Sanders već ne može. 

Link to comment

@theanswer Neko svakako mora da uskoči, samo ne znam da li će od nje zaista dobiti efekat kakvom se nadaju. 

 

Kako ti se čini Sandersovo izvinjenje Bidenu (za to što je Teachout rekla da je voda mokra ima problem sa korupcijom)? Meni to zvuči kao popriličan promašaj, ne znam dokle namerava da gura "Joe is a friend of mine" priču, kasno je za finoću. Gore bi bilo samo da se Vorenki izvinio za zlomisao.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Meni to zvuči kao popriličan promašaj, ne znam dokle namerava da gura "Joe is a friend of mine" priču, kasno je za finoću.

i u kampanji 2016 i u ovoj, sam Sanders je mio i fin. udarcima ispod pojasa se bavi njegovo osoblje i drugari na marginama, dok on k'o fol apeluje da se to ne radi.

 

čuj, finoća. :lolol:

Edited by Gandalf
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

@theanswer Neko svakako mora da uskoči, samo ne znam da li će od nje zaista dobiti efekat kakvom se nadaju. 

 

Kako ti se čini Sandersovo izvinjenje Bidenu (za to što je Teachout rekla da je voda mokra ima problem sa korupcijom)? Meni to zvuči kao popriličan promašaj, ne znam dokle namerava da gura "Joe is a friend of mine" priču, kasno je za finoću. Gore bi bilo samo da se Vorenki izvinio za zlomisao.

 

Meni se i jedno i drugo čini glupim. I op-ed i njegovo izvinjenje kad je op-ed već izašao. Može se Bajden napasti na milion drugih načina van tog kojim realno gura prst u oko establišmentu nepotrebno kad je već imao problem sa Vorenkom i sad kad mu Hilari svojim nepogrešivim instiktima daje boost. Trend je već odavno da Sanders raste, da Vorenka pada i da Bajden polako pada nacionalno. Ja sam ubeđen da je on sad u Ajovi i da radi kampanju tamo ko što rade Bajden i Butiđeđ da bi lagano uzeo Ajovu, na konto tog njegovog uspeha bi pokupio ono što je ostalo od Vorenke u NH. U Kaliforniji i Nevadi se već sasvim dobro kotira, izgubio bi SC ali verovatno dosta manje nego što bi se očekivalo i onda imaš Bajdena koji je važio kao frontrunner a čovek izgubio 3 od 4 prve države i gubi u onoj sa najviše delegata. Skroz otvorena trka. Ovako, ne znam.. Bojim se da neće dobro da prođe u ruralnim delovima Ajove ovaj put. 

Link to comment
×
×
  • Create New...