Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

12 hours ago, Gandalf said:

https://www.cnn.com/2019/12/16/politics/elizabeth-warren-choice-medicare-for-all-transition-iowa/index.html

Sen. Elizabeth Warren has been using new, notable language at her town halls to describe the transition into "Medicare for All" -- saying, under her plan, it would be a voter's "choice" to opt in.

 

Bivši exec Cigna lepo objasnio šta znači to o izboru što kenjaju Warren i Bootiejudge, ali izgleda džabe:

 

Quote

So if a politician tells you they oppose reforming the current healthcare system because they want to preserve "choice," either they don't know what they're talking about - or they're willfully ignoring the truth. I assure you, the insurance industry is delighted either way

 

Link to comment
33 minutes ago, Weenie Pooh said:

Bivši exec Cigna lepo objasnio šta znači to o izboru što kenjaju Warren i Bootiejudge, ali izgleda džabe:

hmm... should I trust him or my own eyes!?

 

ex-exec o svemu ovome zna mnogo više od mene, tu nema spora. ali je u ovom slučaju motivisan interesima onih koje predstavlja ili pak nije ispratio o čemu se vodi diskusija i još uvek se vodi definicijom "izbora" koju su nam uvaljivale osiguravajuće kompanije.

 

u demokratskim preliminarnim, "izbor" se u diskusiji oko M4A odnosi na mogućnost biranja između državnog i privatnog osiguranja. ono što on piše je izbor između različitih opcija privatnog osiguranja, izbor doktora kod koga se može otići u okviru sistema privatnog osiguranja... što će reći, razvalio je slamnatog čiku. 

 

 

https://hbr.org/2019/10/the-case-for-the-public-option-over-medicare-for-all

How can the United States better control its health care costs and quality and still achieve universal coverage? The strongest choice is not Medicare for All, which would eliminate private insurance; it’s the public option, which would allow people to choose from Medicare or private insurers.

Edited by Gandalf
Link to comment
4 hours ago, hazard said:

Then again, a lot of things in America just don't make any sense

When you're born you get a ticket to the freak show. When you're born in America, you get a front row seat. - George Carlin

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Reguliše se tako što tvoj poslodavac kaže “ja sam protiv abortusa, i neću da se od mojih para sponzoriše bebocid”, i onda izabere za svoje zaposlene plan koji nema bebocid kao opciju planiranja porodice. 

 

Svašta može kod vas u toj Americi.

 

Je li traži i da zaposleni potpiše da parama od plate neće sponzorisati bebocid u privatnoj režiji, jer, jebiga, i to su njegove pare? Land of the free!

Link to comment

da abortiralo bi se po kucama kada ne bi postojali zakoni od drzave do drzave.

pa recimo u Arkansasu taman i da te siluju pa zatrudnis ima majci da radjas a ako abortiras onda odes u zatvor pa te onda opet tamo siluju.

 

Link to comment
4 hours ago, 3opge said:

do kada bi ti dozvolio?

jel bi dozvolio zenama koje su silovane da abortiraju?

 

 

 

 

Шта да ти кажем. Ја сам развој Васића 2.0 пратио прошле године од нивоа пар ћелија, и то феминистичко срање о томе како је абортус право жене да бира ме се уопште не дотиче. Од оног тренутка кад срце почне да ради ја бих замолио мајци да га чује. Ако после тога може да абпртира нека јој је алал.  То дете није криво за силовање. Зашто да плати својим животом? Ти сигурно не би дозволио да се пси луталице убијају у кафилеријама, међутим за дете те боли штикла.

 

Link to comment
24 minutes ago, hazard said:

 

Svašta može kod vas u toj Americi.

 

Je li traži i da zaposleni potpiše da parama od plate neće sponzorisati bebocid u privatnoj režiji, jer, jebiga, i to su njegove pare? Land of the free!

 

Čekaj, ja radim kod tebe, a moja plata su tvoje pare? :D

 

Kod ovog dvostrano obveznog odnosa sa radnikom si dobio pravo na njegov rad, a on pravo na tvoje pare, bez uslovljavanja koja nisu predviđena ugovorom o radu (tipa, zabrana takmičenja sa poslodavcem).

Link to comment
34 minutes ago, hazard said:

 

Svašta može kod vas u toj Americi.

 

Je li traži i da zaposleni potpiše da parama od plate neće sponzorisati bebocid u privatnoj režiji, jer, jebiga, i to su njegove pare? Land of the free!

moze kurac.

Link to comment
56 minutes ago, Gandalf said:

hmm... should I trust him or my own eyes!?

 

ex-exec o svemu ovome zna mnogo više od mene, tu nema spora. ali je u ovom slučaju motivisan interesima onih koje predstavlja ili pak nije ispratio o čemu se vodi diskusija i još uvek se vodi definicijom "izbora" koju su nam uvaljivale osiguravajuće kompanije.

 

u demokratskim preliminarnim, "izbor" se u diskusiji oko M4A odnosi na mogućnost biranja između državnog i privatnog osiguranja. ono što on piše je izbor između različitih opcija privatnog osiguranja, izbor doktora kod koga se može otići u okviru sistema privatnog osiguranja... što će reći, razvalio je slamnatog čiku. 

 

 

https://hbr.org/2019/10/the-case-for-the-public-option-over-medicare-for-all

How can the United States better control its health care costs and quality and still achieve universal coverage? The strongest choice is not Medicare for All, which would eliminate private insurance; it’s the public option, which would allow people to choose from Medicare or private insurers.

 

Pismenima piše, jbg, a ti ako nećeš da čitaš ne moraš. 

 

"Choice" retorika je čista izmišljotina medical insurance industrije, što on otvoreno priznaje. "Izbor" o kom se priča u Dem Primaries je potpuna fikcija - privatno zdravstvo ne nudi ti nikakav izbor, što će ti potvrditi svako ko je imao nesreću da mu jedini raspoloživi lekar bude out of network pa je papreno platio, kao i svako ko je "birao" svoje osiguranje ali samo od ponuđenih paketa koje je za njega izabrala firma. Svaki kandidat koji insistira na mogućnosti izbora je ili idiot ili đubre... a ni Warren ni Buttigieg nisu idioti.

 

Upravo je sistem univerzalnog zdravstvenog osiguranja taj koji korisnicima nudi izbor - možeš kod ovog lekara, možeš i kod onog, isto ti se hvata, platio si unapred preko poreza.

 

Dočim public option varijante nude korisnicima fenomenalan izbor, da budu prejebeni na mostu ili na ćupriji, prvo da se zlopate kod privatnika dok ne postanu previše stari i bolesni, a posle da se zlopate kod države. Ali hej, bar nećeš morati da plaćaš zdravstveno preko poreza, šta te briga...

 

Link to comment
15 minutes ago, ArleKino said:

 

Čekaj, ja radim kod tebe, a moja plata su tvoje pare? :D

 

Kod ovog dvostrano obveznog odnosa sa radnikom si dobio pravo na njegov rad, a on pravo na tvoje pare, bez uslovljavanja koja nisu predviđena ugovorom o radu (tipa, zabrana takmičenja sa poslodavcem).

Ma pusti Kanadjanina, oni odma krenu u stilske figure kad krenemo da pricamo o zdravstvenom osiguranju u Americi. 

 

Mi Amerikanci isto to radimo kada krenemo da pricamo o porezima u Kanadi.

 

Nas odnos je slican odnosu Bosanaca i Hercegovaca. 

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

Ma pusti Kanadjanina, oni odma krenu u stilske figure kad krenemo da pricamo o zdravstvenom osiguranju u Americi. 

 

Mi Amerikanci isto to radimo kada krenemo da pricamo o porezima u Kanadi.

 

Nas odnos je slican odnosu Bosanaca i Hercegovaca. 

 

Amerika i Kanada, skoro kao da ste dvije različite države. :Jova:

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

 

Čekaj, ja radim kod tebe, a moja plata su tvoje pare? :D

 

Kod ovog dvostrano obveznog odnosa sa radnikom si dobio pravo na njegov rad, a on pravo na tvoje pare, bez uslovljavanja koja nisu predviđena ugovorom o radu (tipa, zabrana takmičenja sa poslodavcem).

Zdravstveno osiguranja placa poslodovac i to nije dio direktne plate. Poslodavac moze (odnosno mora) da ti od plate oduzeme samo drzavne i savezne poreze i doprinose. Ostalo ne. To nisi obavezan uzeti zdravsteveno osiguranje kroz firmu, mada velika vecina uzima.

 

Angdodta: sve firme za koje sam dosad radio, uljucujuci i sadasnju se mi davale bonus da NE uzmem osiguranje kroz njih, sto sam ja u jednoj I uradio.

Link to comment
3 minutes ago, Peter Fan said:

Zdravstveno osiguranja placa poslodovac i to nije dio direktne plate. Poslodavac moze (odnosno mora) da ti od plate oduzeme samo drzavne i savezne poreze i doprinose. Ostalo ne. To nisi obavezan uzeti zdravsteveno osiguranje kroz firmu, mada velika vecina uzima.

 

Hazard je baš spomenuo pare od plate, a ne poreze i doprinose za zdravstvo.

Link to comment
1 minute ago, ArleKino said:

 

Hazard je baš spomenuo pare od plate

Hazard je u krivu. Pare od plate su tvoje I poslodavac ne moze da ti ih ospori nicime (drzava moze). Stavise, plate su prva stavka koje firme tjera u stecaj ukoliko u roku ne isplate (mislim mjesec dana najkasnije). To je jedno od najzasticenijih prava, docim sve ostalo...

Link to comment
×
×
  • Create New...