Jump to content
IGNORED

Eurocup


harper

Recommended Posts

  • Replies 649
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    74

  • Nikodije

    53

  • goofs

    46

  • MiddleClass

    38

1 hour ago, MiddleClass said:

A minus je ispracanje Kaline.

 

Ja mu ne zameram ispracanje Kaline, nakon svega vidjenog/recenog posle jasno je da on nije imao gotovo nista sa tim i da mu je odluka servirana. Mogao je da se pokupi tu i tada i ostavi reprezentaciju na cedilu par meseci pre takmicenja, ili da odradi turnir sa momcima sa kojima radi vec 5 godina i onda da se povuce, sto se i desilo.

Link to comment
16 minutes ago, goofs said:

 

Ja mu ne zameram ispracanje Kaline, nakon svega vidjenog/recenog posle jasno je da on nije imao gotovo nista sa tim i da mu je odluka servirana. Mogao je da se pokupi tu i tada i ostavi reprezentaciju Vucicu par meseci pre takmicenja, da se jebe sa njom kako zna i ume, uzme svog igraca u zastitu i sacuva obraz ili da odradi turnir sa momcima sa kojima radi vec 5 godina i onda da se povuce, sto se i desilo.

 

Malo sam se igrao bojicama i popravio ti ovo.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, goofs said:

 

Ja mu ne zameram ispracanje Kaline, nakon svega vidjenog/recenog posle jasno je da on nije imao gotovo nista sa tim i da mu je odluka servirana. Mogao je da se pokupi tu i tada i ostavi reprezentaciju na cedilu par meseci pre takmicenja, ili da odradi turnir sa momcima sa kojima radi vec 5 godina i onda da se povuce, sto se i desilo.

 

Ti si naravno slobodan da mislis da je bas tako bilo, ali non-stop ponavljanjem nece postati cinjenica..

 

Link to comment
13 hours ago, J.R. Cash said:

Ok, mozemo se praviti da se radi o komentarima na jednu izolovanu utakmicu i da vec godinama ne mozes sat navijati po seirenju nad svakim Djordjevicevim porazom.

 

Pretpostavljam da ima i takvih ali time sto svaku kritiku Djordjevica procenjujes kao navijacku pizmu cinis nepravdu onima koji imaju neki drugi motiv. Kapiram i ovaj stav da se zbog uspeha reprezentacije Srbije s njim na klupi Djordjevicu oprasta vise nego nekom drugom treneru ali gola je cinjenica da gde god da je po klubovima radio nije se bas proslavio, da ne upotrebim neku tezu kvalifikaciju.

Link to comment

Pošto si trener samo ako radiš u klubovima. Nema šta njemu da se oprašta zbog reprezentacije, to je sve zajedno trenerska karijera. I dobro i loše. Ako ćemo da idemo u krajnosti možemo da pričamo i o broju trofeja koje je kao možda najbolji igrač u Evropi u zadnjih 20 godina osvojio Miloš Teodosić. 

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Pretpostavljam da ima i takvih ali time sto svaku kritiku Djordjevica procenjujes kao navijacku pizmu cinis nepravdu onima koji imaju neki drugi motiv. Kapiram i ovaj stav da se zbog uspeha reprezentacije Srbije s njim na klupi Djordjevicu oprasta vise nego nekom drugom treneru ali gola je cinjenica da gde god da je po klubovima radio nije se bas proslavio, da ne upotrebim neku tezu kvalifikaciju.

To jeste tačno, ima ljudi koji hladne glave realno ocenjuju, ali kod većine koji kritikuju se ipak vidi ta tendencija, čak i naslađivanje. Može se izvrtati ta priča, naravno da smo bili favoriti u tim mečevima, ali ipak pominjanje Žige Dimeca i Skole od 40 godina je ništa drugo do to. Kao što dosta "mojih" tendenciozno kritikuju Tea.

 

A svakako da ga ne bih voleo na klupi Partizana na primer, iako bih mu za mandat u repki dao 4/5. Repka i klub su druga priča.

 

Skariolo je dobar primer takođe.

Edited by Milošica
Link to comment

Čekaj bre, ti misliš da on može da vodi ovakav Partizan?  :laugh: 

 

Čovek je navikao na Bogdana i Tea. Sa Jaramazom i Rašonom kao najboljim igračima može neko prekaljen i namazan u trenerskom smislu. Čovek koji prima 107 u polufinalu EC i koga prošlogodišnji Partizan dva puta onako trpa, teško.

 

Isključi malo emocije. Jedni je Sale kao igrač, drugo kao trener, pa čak i treće kao selektor.

 

Edited by Milošica
Link to comment

Pa ne treba nam niko od njih(mada pohvala Matoviću za ovo do sada).

 

Ustvari može bilo ko od od njih ako nam je cilj gornji dom ABA lige i samo borba za plejof. Sa ovakvim budžetom u odnosu na glavne konkurente, Sale prosto nije trener koji radi posao. 

 

Posebno nije trener koji se toliko dokazao da na nečije nepoverenje o njemu kao treneru@theanswer na primer tako inteligentno reaguje.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

To jeste tačno, ima ljudi koji hladne glave realno ocenjuju, ali kod većine koji kritikuju se ipak vidi ta tendencija, čak i naslađivanje. Može se izvrtati ta priča, naravno da smo bili favoriti u tim mečevima, ali ipak pominjanje Žige Dimeca i Skole od 40 godina je ništa drugo do to. Kao što dosta "mojih" tendenciozno kritikuju Tea.

 

A svakako da ga ne bih voleo na klupi Partizana na primer, iako bih mu za mandat u repki dao 4/5. Repka i klub su druga priča.

 

Skariolo je dobar primer takođe.

 

Zato postoje citati i konkretne prozivke umesto "vi svi to govorite zato sto...".

 

Sto se Partizana tice, tesko je tako nesto procenjivati jer zavisi od mnogo faktora, pre svega od toga kakva je konkurencija. Djordjevic bi, na primer, bio bolje resenje od Filipovskog, Canka, Scepanovica i gomile nekih drugih trenera koji su preleteli preko Partizanove klupe ali nisam siguran da bi bio bolje resenje od Trinkijerija. Stavise, gotovo sam siguran da ne bi bio. Licno mislim da je mozda najveci propust u Djordjevicevoj trenerskoj karijeri to sto na njenom pocetku nije proveo neko vreme na klupi nekog tima koji nema velike ambicije i skupocene timove. Skoro svi veliki treneri su pocinjali iz manjih klubova i tamo pekli osnove zanata. OK, Zeljko mozda nije, ali Zeljko je najuspesniji i jedan od najvecih trenera u istoriji evropske kosarke tako da se on moze uzeti kao izuzetak.

 

Ovako su se svi zaleteli za njega zbog uspeha sa reprezentacijom Srbije ali poslovi selektora i klupskog trenera su poprilicno razliciti. Djordjevic se kao veliko kosarkasko ime i rodjeni pobednik pokazao kao dobro resenje u harmonizovanju igrackih sujeta i motivisanju igraca i naplatio je to rezultatima. S druge strane, moram da priznam da ocekujem da cemo bolje igrati pod Kokoskovim. Da li cemo praviti iste rezultate to je drugi par cipela, jedna cetvrtfinalna utakmica ume tu da napravi odlucujucu razliku a samo je jedna utakmica u pitanju, ali sam siguran da cemo igrati bolje.

Edited by harper
Link to comment
10 minutes ago, theanswer said:

Jbg, osim ako nemaš u planu Obradovića komentar ti je.... pa recimo da nije inteligentan

Ako ga vidiš kao trenera koji može izgraditi dugogodišnji projekat koji će ići uzlaznom putanjom a ne vodiš se emocijama, okej. Legitimno. Može i obrazloženje, razmotriću ga detaljno.

 

Samo eto, bez nezrelih reakcija i toga koga ja imam u planu :)

 

Edited by Milošica
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...