Jump to content
IGNORED

Uefa Liga Nacija sve sezone


levi

Recommended Posts

A da, vidis, ovaj playoff za sampiona ce biti 2019. a playoff za plasman 2020. Jos mi ostaje nejasno kojim redom ce se odredjivati koja od neprvoplasiranih ekipa upada u koji playoff. Znam da ne mogu da idu u playoff nize lige od svoje.

 

Edit: jasno mi je. Najbolje rangirani prvo popunjavaju svoju ligu pa tek onda se popunjavaju ostaci. Moze se desiti da playoff prve lige bude manje kvalitetan od playoffa trece lige, jer ga iz nizih liga popunjavaju slabije plasirani timovi.

Edited by Timmi
Link to comment

Moram priznati da je meni, kao ljubitelju kombinatorike, liga nacija pun pogodak. Jedini mi se ne svidja sto previse timova mijenja rang takmicenja, tako da 12 timova druge lige 8 mijenja rang. Bih je npr osudjena da opet ispadne u drugu ligu, a njemacka ce rutinski da se vrati u prvu.

Link to comment

 

Ima par pozitivnih, ali i negativnih strana Lige Nacija. Očigledno je da je UEFA kupila glasove najnerazvijenih fudbalskih nacija sa davanjem mesta na EP, ali od njih retko šta može da iznenadi.

 

Ono što je dobro je da broj prijateljskih minimiziran, tako da guranje igrača preko poziva u reprezentaciju gubi smisao, jer rezultati trpe, a to te stavlja u težak položaj u kvalifikacijama. Ako sam dobro izračunao, igranje i ostanak (ne mora promocija) u B ligi bi trebalo da donese drugi šešir u regularnih kvalifikacijama za EP, što je izuzetno bitno, jer praktično stavlja reprezentaciju u položaj favorita za plasman na EP. Isto tako, ako tim završi u C ligi nacija na jednom od prva dva mesta, najverovatnije će igrati baraž za naredni EP. Kažem najverovatnije, jer ne verujem da će ni jedan tim iz D lige nacija da preko kvalifikacija da se plasira na EP.

 

Ono što mi se ne dopada je da UEFA najavljuje da će play-off koji koristi za dobijanje poslednja četiri učesnika EP primeniti i u kvalifikacijama za SP. Nema potrebe da pominjem koliko bi bilo štetno da, recimo Estonija dobije mesto u baražu, jer je bila prva u D ligi, pre nekog tima koji je ogulio kolena u regularnim kvalifikacijama i bio drugi iza Nemačke recimo i bio drugi u svojoj grupi B lige nacija.

 

Crna Gora ako ne dobije Rumuniju kući, vrlo lako može da se preseli u D grupu. Jedan od trećeplasiranog trilinga Albanija, Crna Gora i Kipar se seli u niži rang (Mađari su rekao bih 99% sigurni). Ako CG i Kipar pobede, Albanija ide dole (završila kvalifikacije sa 3 boda, u ostalim grupama se anulira rezultat protiv poslednjeplasiranih timova). Svaki drugi rezultat gura ili Kiprane ili Crnogorce dole. Kipar igra kući sa Norveškom koja se bori za B ligu, dok CG igra sa Rumunima ne samo za opstanak u C ligi, već bi pobedom došli na drugo mesto u grupi i time kao što sam napisao gore najverovatnije imali šansu da se plasiraju na EP kroz baraž. Pri čemu, taj meč i određuje da li će Rumunija biti treći ili četvrti šešir u regularnim kvalifikacijama, doduše zavise i od ostalih rezultata.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Ja cu onako laicki da zakljucim da mi ako ne prodjemo na EP kroz kvalifikacije igramo baraz sa Izraelom/Skotskom, Finskom i Norveskom/Bugarskom. I jedna od te 4 ekipe ce sigurno na EP?

 

Na koju foru su Holandjani igrali ligu A kad ih vise od 4 godine nema nigde?

Link to comment
17 minutes ago, Timmi said:

Jos mi ostaje nejasno kojim redom ce se odredjivati koja od neprvoplasiranih ekipa upada u koji playoff. Znam da ne mogu da idu u playoff nize lige od svoje.

 

To i meni nije baš najjasnije, jer ako sam dobro razumeo ovu grafiku, posle kvalifikacija za EP, mesta u baražu se prvo popunjavaju iz svoje Lige Nacija. Tipa, ako se samo Srbija kvalifikuje iz C lige nacija kroz kvalifikacije na EP, naše mesto u baražu uzima najbolja drugoplasirana repka u C ligi nacija. Tek onda se popunjava iz slabijih liga nacija. Ako je tačno što sam do sada rekao, ono što mi se ne dopada je da će kroz baraž A lige nacija (gde se očekuje da skoro svi, ako ne i svi odu direktno na EP) da se za jedno mesto bore timovi iz C i B lige nacija koji nisu osvojili svoje grupe lige nacija, a u isto vreme će potencijalno neki tim koji je osvojio svoju grupu lige nacija da se bori sa drugim timom koji je osvojio svoju grupu lige nacija.

Kroz primer.

Šta ako se svih 12 timova iz A lige nacija plasira direktno na EP i još 8 od 12 iz B lige nacija. Ova preostala četiri tima iz B lige nacija se bore za jednom mesto u baražu B lige nacija, pobednici C grupa liga nacije bi se borili za jedno mesto dok bi baraž za EP kroz A ligu nacija popunili drugoplasirani timovi iz C grupa  lige nacija. Nije fer. Četiri pobednika grupa za jedno mesto, četiri drugolasirana za drugo jedno mesto.

Link to comment

Mislim da će promiksati ekipe iz C divizije. Nije mi tragično čak ni ono jedno mesto za najslabije na EP. Valjda neće važiti i za SP.

Svakako bolje od sakatih prijateljskih utakmica. Osim najlošijih 7 iz prve tri divizije, ostale reprezentacije će imati najverovatnije nekakvu mogućnost da se kvalifikuju za EP.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...