Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

@crtamOrasi :Hail:za presjek.

 

Capellova Roma je bila šampionski tim, ozbiljan u svim linijama i apgrejdovan gdje treba i kad treba.  Plus je Capello od njih izvlačio maksimum. Nesretno su izgubili od Liverpoola u Kupu UEFA one 2000-01, sa Batistutom i Tottijem u Rimu ne bi Liverpool imao 2-0 za revanš, a u Liverpulu (1-0 za Romu) je bio onaj cirkus sa dosuđenim penalom koji je Batistuta krenuo izvesti pa je poništen.

 

Onda naredne sezone do zadnjeg kola u utrci za naslov koji je, naravno, uzeo Juventus, a u Ligi šampiona opet Liverpool koban pa ono demoliranje Barcelone (3-0) ostade Pirova pobjeda.

Edited by ArleKino
Link to comment

Capellove sezone slabo pamtim. Mislim, znam da ti nabrojim 20+ igrača i Lazia iz tog perioda, kamo li Rome, znam šta su igrali su i kako su igrali, ali sa 12, 13, 14 godina teško da sam razumeo šta se dešava tačno :D

Link to comment
19 minutes ago, crtamOrasi said:

Capellove sezone slabo pamtim. Mislim, znam da ti nabrojim 20+ igrača i Lazia iz tog perioda, kamo li Rome, znam šta su igrali su i kako su igrali, ali sa 12, 13, 14 godina teško da sam razumeo šta se dešava tačno :D

 

:D 

 

Pa ja se sjećam da je najveća rupa u tom timu bio Antonioli, bukvalno je sam učinio utrku za titulu 2000-01 zanimljivom. Brazilska odbrana i sredina, Candela i Cafu na bokovima, Totti kao 10-ka, Batigol i Delvecchio u napadu sa Montellom kao jebenim džokerom...nejasno je kako u Evropi nisu ništa napravili.

Link to comment

Da, golmani su nam uvek bili rak rana. Alissonara je jedini klasa, a tek još nekolicina spada u kategoriju dobrih. Olsen nas sad vraća u vremena Goicoecchee i Donija.

Link to comment

@ArleKino

 

Antonjoli je bio "rupa" obzirom da su mu konkurenti za repku bili Peruci, Toldo, Paljuka, Bufon, Markedjani. Dakle neki od njih i najbolji golman na svetu u svom prajmu. Bas kao sto ni Ćervone nije primirisao broju 1 Azura, a daleko do toga da je bio los golman.

U svakom slucaju meni je bio drag zbog odbrane Mihinog penala u gradskom derbiju u 90min za cini mi se 2:2.

 

 

Jel neko gleda kako se Juve gura na +16?

 

 

 

Edited by John Coltrane
Link to comment

Ne znam ima li poente da uopste pisem o ovome, ali ajd...

 

Sinoc je Konsigli, golman Sasuola, popio crveni jer je napravio dosta glupu gresku i onda s namerom inicirao rukom kontakt sa Pjatekom. Kontakt je postojao i namera je postojala, ali je intenzitet bio metiljav, a Pjatek je svejedno pao. Odluka je poslata na VAR, vecalo se, sudija je isao da pogleda snimak i potvrdio crveni. Da li jeste ili nije crveni u ovom trenutku nije bitno, moze se i o tome raspravljati.

 

Veceras Meret dobija crveni za start kojim nije dotakao Ronalda (po svim snimcima koje sam uspeo da vidim). Odluka nije poslata na VAR iz apsolutno neobjasnjivih razloga. Mislim, svi ih znamo ali jbt...

 

Dokle god je Serija A ovakva bice suv kurton, a ovi ganferi dabogda nikad ne uzeli tu Ligu sampiona.

Link to comment
49 minutes ago, goofs said:

 

 

Veceras Meret dobija crveni za start kojim nije dotakao Ronalda (po svim snimcima koje sam uspeo da vidim). Odluka nije poslata na VAR iz apsolutno neobjasnjivih razloga. Mislim, svi ih znamo ali jbt...

 

 

Uopšte ne mora da se dogodi kontakt da bi se svirao faul. Ronaldo je u želji da izbegne preagresivan start golmana poskočio i izgubio balans, potpuno normalna stvar pri takvim brzinama. Kao što vidiš, ni golman Napolija se nije bunio, sve jasno.

Link to comment

Generalno, penali se previse lako sviraju, postalo je tragikomicno, negledljivo. Pogledajte samo penal za Napoli danas, ili one gluposti sa meca Tot-ARs, a tako je svakog vikenda, 

Link to comment
27 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Uopšte ne mora da se dogodi kontakt da bi se svirao faul. Ronaldo je u želji da izbegne preagresivan start golmana poskočio i izgubio balans, potpuno normalna stvar pri takvim brzinama. Kao što vidiš, ni golman Napolija se nije bunio, sve jasno.

 

Za bold prvi put čujem, no uzmimo i da je tako - zašto odluka nije bar konsultovana VARom?

Link to comment
5 hours ago, crtamOrasi said:

Capellove sezone slabo pamtim. Mislim, znam da ti nabrojim 20+ igrača i Lazia iz tog perioda, kamo li Rome, znam šta su igrali su i kako su igrali, ali sa 12, 13, 14 godina teško da sam razumeo šta se dešava tačno :D

 

Pa gledaj sad, zanimljivo je.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...