Jump to content
IGNORED

Serie A 2018-2019


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    335

  • MiddleClass

    188

  • goofs

    165

  • John Coltrane

    151

Top Posters In This Topic

Posted Images

Milan posle danasnjeg kola ima 4 boda prednosti za CL mesto sa utakmicom kod kuce protiv 2 od 3 glavna konkurenta, i bolji medjusobni skor sa trecim. Jbo sve ako Gatuzo uspe ovo da prospe.

Link to comment

Ima jos puno da se igra, mislim da svi sem Lacija imaju jos Juventus u rasporedu, a Inter ima i Napolija. Roma je tu “dobra” jer ima jos samo Inter od jakih, ostala tri tima bukvalno jos svako sa svakim. Pobeda u tim duelima vredi 6 poena.

Link to comment

Raspored ne znaci nista, EDF je jos 1 u nizu trenera kakav su R.Garsija ili Spaleti, tj. mislim da od Kapela Roma nije imala kvalitetnog trenera vec neke tipove koji  poneseni trenutnom formom mogu da naprave nesto (tipa prosle sezone 1/2 LS ili neki osvojen Kup/Super kup).

 

Uostalom to se vidi i po rezultatima ove dvojice u OM ili Interu.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Raspored ne znaci nista, EDF je jos 1 u nizu trenera kakav su R.Garsija ili Spaleti, tj. mislim da od Kapela Roma nije imala kvalitetnog trenera vec neke tipove koji  poneseni trenutnom formom mogu da naprave nesto (tipa prosle sezone 1/2 LS ili neki osvojen Kup/Super kup).

  

Uostalom to se vidi i po rezultatima ove dvojice u OM ili Interu.

 

Spalletti je luzercina ali barem dovede ekipu u pozicijiu da odigra bitnu utakmicu i izgubi je. I da se ne zajebavamo, njegove ekipe igraju fluidan, atraktivan i lep fudbal maltene uvek. Njegova povratnicka sezona u Romi je atomski fudbal u odnosu na sve sto je igrala Roma unazad... pa sve do njegovog proslog mandata. Problem sa njim je sto nikada nije znao da igra na rezutat i sto kad tad iskvari odnose sa igracima dotle da krenu da ga bojkotuju.

Sta se desilo sa njim ove sezone zaista ne znam, premalo sam gledao Inter i premalo sam pratio vesti da bih znao sta je uzrok. Ako bih morao da nagadjam rekao bih da ekipa nije selektirana tako da je on tip trenera koji moze da izvuce max iz nje. Njima bi mnogo vise odgovarao trener koji igra cvrsto i oprezno, da ne kazem nekakav Conte, mozda cak i Mazzarri.

Kod nas je usrao zanavek ispadanjem u plej ofu od Portoa na jesen i sikaniranjem Tottija u njegovoj posednjoj sezoni na prolece. Ne kazem da je Totti nevin, ali je Spalletti bio onaj koji je iznosio ves u javnost i dodatno trovao odnose. Gadan mi je taj njegov obicaj da se ne stidi da javno optuzi sve da bi oprao sebe. Djubre celavo.

Neka moja presuda bi bila: Spalletti trener B+, Spalletti covek D-

 

Garciina prva sezona je bila san. Onih deset pobeda sa otvaranja su bile voznja samo takva. Toliko sam gledao tabelu da sam poceo da je otvaram u incognito modu.

Izvukao nas iz ozbiljne dubioze posle Enrique i Zemana, skupio dosta bodova i odveo nas u CL posle pola decenije, promovisao neke igrace (nazalost za prodaju).

Kako je vreme prolazilo postajali smo predvidljiviji i predvidljiviji. Totti, koji mu je bio faktor x na cf-u, je postajao sve stariji i stariji i ubrzo su ga maltene svi treneri u ligi provalili i to nije licilo ni na sta. Bilo je potrebno samo se ne zaletati na njega i cekati ga duboko i Garcia nije imao nikakav odgovor, cak i protiv najslabijih ekipa. Zato sto se sva njegova trenerska mudrost zasnivala na tranzicji i superbrzim krilima (Gervinho, Florenzi, Iturbe, Ibarbo, Salah...), neverovatno da nije imao bas nikakav plan b ako ne ostavis prostora iza svojih ledja.

U trecoj, poslednjoj sezoni, cini mi se, smo trebali da ne izgubimo u sestom kolu kod kuce od Batea da bi smo prosli u 1/8 CL. I on je jedva, ali jedva izborio 0-0 u utakmici u kojoj nas je Bate demolirao i trebao da nas dobije sa barem 2 gola razlike. Tu nas je Sczeszny izvukao nenormalnom partijom, i tu utakmicu pamtim kao nesto najmucnije sto sam gledao ikad od Rome.

 

Ranieri je bio dobar takticar, ali prenaporan za igrace na duzi rok zbog svog super pipkavog, fajntjuning pristupa, mislim da je i to razlog zbog kojeg ne moze da se zarvrti nigde duze od sezonu ili dve. Njega su igraci oterali otvorenim bojkotom, mislim da su stali na nekoj utakmici u Geoni pri vodjstvu od 0-3 i da nisu hteli da mrdnu dok rezultat nije postao 4-3, dan kasnije je podneo ostavku.

Iz ne znam kog razloga nemam misljenje o njemu kao nekom posebno dobrom treneru, a sa vrlo kratkim (brojcano, ne kvalitativno) sastavom je dosao u foto finis sa Interom u Mourinhovoj tripleta sezoni. Sada ulazak u foto finis sa prvakom Evrope deluje kao nesto iz drugog univerzuma, a Ranieri je bio jednu stativu protiv Sampe daleko od toga da Mourinhu uzme scudetto iz ruku.

U Evropi smo igrali mediokritetski pod njim. Ne lose, ali bez ijedne partije koju cu pamtiti, morao sam da guglam da vidim koje su to utakmice bile. Jedino vredno pomena za dve sezone je pobeda nad Chelsea.

Sta nas je sve vodilo Ranierara je dobra kad se podvuce crta. Prihvatio bih da sutradan bude trener umesto hipster Dabra, bez problema.

 

Svi ostali treneri tokom ovih godina su krsevi, naivci, ludaci, amateri, maverici i neznalice. Sa izuzetkom Montelle koji nije los ali je pao s Marsa. Di Francesco je slabiji trener i od njega.

 

Tako da se u nacelu slazem, Capello je jedino valjano, ozbiljno trenersko ime koje je vodilo Romu u ovom veku.

Link to comment

Jbt Macari postavlja rekord u broju tekmi bez primljenog gola u sestoj uzastoponoj tekmi. Na kraju 3:0 kuci sa Kijevom je preubeljivo koliko je tuzno bilo davljenje pa skoro 80minuta (2 gola su pala u 90+, pri tom je pre gola Rinkona mozda Moreti napravio penal ali ipak nije bilo VARa - jbt Moreti koji ima 37 godina, odmah me asocira na reklamu u LS Bira Moreti :D ).

Jutros sam, praveci tiket, malo gledao stats i squad Torina i u stvari skontao da njima fali mozda dva dobra vezna da bi bili u borbi za LS. Cele sezone se prica o Atalanti kao iznenadjenju, kad ono. Beloti jeste prvo ime tima i generalno mi nije jasno kako su uspeli da ga zadrze toliko dugo. Jedini hendikep za Torino moze biti veliki broj pozajmljenih igraca.

Link to comment

Samo sto Mazzarriju ne trebaju vezni igraci, trebaju mu upravo Rinconi :D

Na sredini koristi dva trkaca/krljatora u pivot paru i pet para ne daje sto mu buid-up ne postoji. Mazzarrijev fudbal je fliper u kome on pokusava da na fizikalije izvuce za sebe povoljan ishod.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...