Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minutes ago, Meazza said:

U Santosu se pokazao kao pravi lider. (Ako racunamo Libertadores u nesto veliko; ja svakako racunam). U Barsi je bio odlican, ali nikad prvi, cesto treci. U PSG isto.

 

Evo sad sam video, uzeo je Kopa Libertadores, dao je vodeći gol u drugoj utakmici finala u kojoj su slavili sa 2-1. To je bilo pre SEDAM I PO godina, uz sav taj hajp, nije nerealno reći da se očekivalo malo više od tada.  

Link to comment

Bila bi kosmicka pravda da Rangers prodje grupu Lige Evrope, Liverpool sa onakvom igrom zasluzuje samo Ligu Evrope i da se padnu sa bivsim kapitenom. Prva tekma na Ibroxu, 2:2. Druga na Enfildu, 91. minut, Henderson se oklizne, loptu uzima Flanagan i daje go za prolaz dalje. Gerard ne veruje. Henderson odlazi u L.A. Galaxy. Fabinho konacno pocinje da igra pasove unapred.

Link to comment
16 minutes ago, Zlurad said:

Bila bi kosmicka pravda da Rangers prodje grupu Lige Evrope, Liverpool sa onakvom igrom zasluzuje samo Ligu Evrope i da se padnu sa bivsim kapitenom.

Moja večita fascinacija ljudima koji iz nekog razloga koriste glagol pasti u povratnom obliku. 

Link to comment
11 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Moja večita fascinacija ljudima koji iz nekog razloga koriste glagol pasti u povratnom obliku. 

 

Tako se kaze i kod mene u centralnoj Srbiji. Sta je problem?

pasti se = zapasti, upasti u neke okolnosti 

 

"Pasti se s nekim" = "naci se s nekim negde/u nekoj situaciji"   (da se padnu sa bivsim kapitenom)

"Pala su mi se teska pitanja na ispitu".

 

Edited by Meazza
Link to comment
9 minutes ago, Meazza said:

 

Tako se kaze i kod mene u centralnoj Srbiji. Sta je problem?

pasti se = zapasti, upasti u neke okolnosti 

 

"Pasti se s nekim" = "naci se s nekim negde/u nekoj situaciji"   (da se padnu sa bivsim kapitenom)

"Pala su mi se teska pitanja na ispitu".

 

Брате ово је неко Поморавље, каква централна Србија.

Link to comment

@Meazza

 

Nije nikakav problem, sem što je apsolutno gramatički neispravno i malo mi para uši. Ali preživeću :D

 

Nego, što kaže renne, da se vratimo na pljuvanje lika i dela 1 Neimara. :)

Link to comment
14 minutes ago, porucnik vasic said:

Брате ово је неко Поморавље, каква централна Србија.

 

Eeee. :D Nisi mnogo pogresio. KG je "vododelnica" akcenata.

Link to comment

Pravi Ronaldo, Ronaldinho, Romario, Rivaldo>>>>>Neymar. Ima on još minimum 5-6 godina fudbala u nogama, ali meni ne deluje da će u nekom trenutku postati najbolji igrač sveta kao navedeni. Od važnih trofeja ima onu Lš, gde je bio jedan od članova napadačke trojke. Npr. da osvoji sa Parižanima Lš možemo govoriti o njemu kao nekom top 10 brazilskom fudbaleru ikada. Naravno da odigra nešto u ključnim utakmicama. Ovako je pre Meazza u pravu.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
4 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

@Meazza

 

Nije nikakav problem, sem što je apsolutno gramatički neispravno i malo mi para uši. Ali preživeću :D

 

To nema veze sa gramatikom. :) "Pasti se" je rec (regionalizam) sa svojim posebnim znacenjem, drugacijim od "pasti" koja, kao i mnogi drugi regionalizmi ili neologizmi koje kolokvijalno koristimo, ne spada u knjizevni jezik. 

Link to comment

Neymar je u Barci objektivno bio treći igrač iza Messija i Suareza, nijednu veliku ekipu u onoj famoznoj 2014-15. nije slomio nego su teži dio posla odradili Messi i Suarez. 

 

Trenutno je najbolji brazilski igrač, vidjelo se koliko je falio i protiv Nijemaca 2014, ali njegov Brazil nikako da osvoji bilo šta značajno iako ima kvalitetnih igrača u svim linijama, za razliku od Argentine. Tu fali neki Rivaldo ili Ronaldinho da prelomi u ključnim momentima, a dajverski kakadu to ne radi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...