Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts

2 minutes ago, simple red white said:

Ja verujem da će Baron  ukoliko ne dobje neku bogatu ponudu EL ekipe ostati kod nas, jer mi se čini kao neko ko teži izazovima a ne dolarima (prioritet).

Takođe mi i Stratos deluje kao neko ko bi mogao da ostane jer ga i pored povrede viđamo u Pioniru (nekom će ovaj argument biti wtf???).

KC je kod navijača proglašavan promašajem da bi sada bilo "sečemo vene", ono što je njega krasilo  jeste "ako ne ide šut ide odbrana" nije zabušavao, nije odbrana a la Đenka ali je jaka odbrana, repertoar u napadu mu je baš širok i što reče harper voleo bih da prihvati ponudu.

Osim Fajea (koji je kako Baron kaže za finale ABA Faje je i tu i tamo, svud ga ima) veliki problem je poz 5 gde je vidljivo i sa Meseca da je Ristić slab i za ABA a da ne pominjemo EL  a Odžo je baš nekonstantan i vrlo sirov.

 

Bilija je dosta pogodila ona atmosfera u finalu, decko nije mogao da veruje sta mu se desava. Nadam se kako vreme bude prolazilo da ce ta secanja izbledeti ali dolazi finale s Partizanom i strepnja mi je veca od nade da nece biti podsecanja na onu sramotu. On ima ponudu za produzenje na dve godine.

 

Sto se prisustva Stratosa na utakmicama tice, covek je za neobicno kratko vreme postao institucija medju saigracima. Pricao je Davidovac da se citava ekipa oseca sigurnije ako je Stratos makar na klupi. Grk je neverovatan profesionalac i kosarci izuzetno posvecen covek. Problem s njim je to sto je dosao u Zvezdu na nagovaranje Tomica iako je hteo da vec proslog leta okaci patike o klin, ne znam da li ce uspeti da ga ubede da produzi karijeru za jos jednu godinu. Sama cinjenica da se jos uvek premislja pokazuje koliko je zadovoljan ulogom koju ima kod nas i svojim ucinkom do povrede. Davidovac, Dobric i Simanic su najvise profitirali od rada s njim ali Stratos toliko dobro razume kosarku da se ne libi cak i usred utakmice da pokaze, na primer Odzu, kako je trebalo da reaguje u nekim situacijama.

 

KC je, kad je novac u pitanju, najveca dilema. On u jacim timovima od Zvezde nece imati ulogu kakvu ima kod nas ali i najveci evropski klubovi ce pozeleti igraca poput njega, Desona Tomasa, Dzejmsa Andersona, Dzejsi Kerola (govorim nevezano za poziciju) koji mogu da udju sa klupe i za pet minuta promene tok utakmice, takodje su spremni da za takvog igraca izdvoje ozbiljan novac. Koliko ja znam iz neke trece ruke, on ima jako dobru ponudu za nase prilike ali ne treba govoriti koliko je to u odnosu na ono sto za njega mogu da daju nekakvi reali ili panatinaikosi, timovi ranga na kojem je vec igrao i bio znacajan faktor.

 

S Fajeom je problem koncepcijske prirode. Izgleda da smo blizu dogovora sa Kuzmicem, ako se to desi imacemo dve slicne petice i dve slicne cetvorke pa ce biti igranke kad nam neko grune fizicki jaku cetvorku u reket. Nama je Fundic pravio problem sad u polufinalu, mogu da zamislim kako bi to izgledalo u Evroligi.

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

koja nasa petica je slicna kuzmicu?

 

ja bih fajea itekako voleo videti i sledece sezone

to za "koncepciju" bi imalo smisla kad bi mi doveli cetvorku takvog ili slicnog kvaliteta, a drugacijih karakteristika, samo se plasim da se to nece desiti

odbrana sa njim i kuzmicem unutra bi bila nesto vrlo lepo za videti navijacima zvezde

zapravo i ne vidim kakav bi tu poseban problem trebale predstavljati "fizicke jake cetvorke"?

Link to comment
15 minutes ago, pbg12345 said:

koja nasa petica je slicna kuzmicu?

 

ja bih fajea itekako voleo videti i sledece sezone

to za "koncepciju" bi imalo smisla kad bi mi doveli cetvorku takvog ili slicnog kvaliteta, a drugacijih karakteristika, samo se plasim da se to nece desiti

odbrana sa njim i kuzmicem unutra bi bila nesto vrlo lepo za videti navijacima zvezde

zapravo i ne vidim kakav bi tu poseban problem trebale predstavljati "fizicke jake cetvorke"?

 

Odzo.

Link to comment

Faje je izvanredan igrač kada pogledamo odnos cena - kvalitet, i ne verujem da mi možemo da nađemo kvalitetnu četvorku za sličan iznos a moramo da shvatimo da nam buđelar nije toliki da se baš možemo ponašati kao pijani milioneri.

Link to comment

@harper

ok, ali oni su vise slicni u napadu, npr koordinacija, baratanje loptom :D

u odbrani i fizicki su ipak drugaciji igraci

Edited by pbg12345
Link to comment

najjace je sto se i dalje dovodi u pitanje da li i koliko faye moze.. a covek je nas najbolji defanzivac i drzac™ reketa.. igra po 30 minuta, spakuje u dzep clarka, novicu, a ko sto smo videli bez problema je cuvao i gogu koji je jedno 20 kg tezi..

ne vidim razlog zasto se ne bi zadrzao, em igra za male pare, em ce biti milion utakmica, a moze da igra i laznu peticu..

:fantom:

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

@harper

ok, ali oni su vise slicni u napadu, npr koordinacija, baratanje loptom :D

u odbrani i fizicki su ipak drugaciji igraci

 

Odzo je krvavi radnik, uopste me ne bi zacudilo da nakon leta provedenog s trenerima bude nas prvi centar sledece godine, ukoliko se ostvari ovaj scenario s Kuzmicem. On jos uvek previse zavisi od koncentracije, ume da napravi ozbiljnu gomilu gluposti na parketu, ali ti periodi su sve kraci a njegova fizicka dominacija sve efikasnija i izrazenija. That being said, Odzo nikada nece biti pretnja sa distance i karijera ce mu proteci u silovanju obruca iz velike blizine, sto je negde i Kuzmarin napadacki portfolio. Oko njega vec postoji prilicno interesovanja jacih klubova ali ne tolikog da bi se razmisljalo o njegovoj prodaji, ako sve bude kako treba verujem da ce na isteku sledece godine dostici ozbiljnu cifru na trzistu. Na stranu sve kosarkasko, Odzo je kad se pozicionira blizu kosa nezadrziv na obrucu i za mnogo bolje centre od ovih abaligaskih, to je opcija koju svaki trener voli da ima u timu i skoro svaki elitni evroligas ima bar po jednog slicnog igraca (Tavarez, Danston, Hanter. Poirie, Tarcevski, da ne nabrajam dalje).

 

Za Fajea sam rekao sta ljudi u klubu misle, sto se mene licno tice voleo bih da ostane. Borisha izlazi na draft ove godine, to takodje treba imati u vidu.

Link to comment

ljudi u klubu su videli i koliki je namac pojma pilip, pa opet nemaju sumLju da ima mesta za njegovih 20-ak minuta a el, a sa druge strane videlo se da faye moze, al strucnjaci iz kluba misle da ne moze.. seems legit.. #justsayin:fantom:

Link to comment
20 minutes ago, Shaq said:

ljudi u klubu su videli i koliki je namac pojma pilip, pa opet nemaju sumLju da ima mesta za njegovih 20-ak minuta a el, a sa druge strane videlo se da faye moze, al strucnjaci iz kluba misle da ne moze.. seems legit.. #justsayin:fantom:

 

Da, sad si ti toliko mudar da jedini znas zasto Covic junior igra a mi smo svi slepi kod ociju.:D

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...