Jump to content
IGNORED

Premier League 2018-19


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 11.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1227

  • John Coltrane

    844

  • 189-

    637

  • ArleKino

    584

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zao mi Jokana ali vise zalim sto njegov ofanzivni pristup nije, eto, prosao, imajuci u vidu da je mlad, neafirmisan trener u PL. Previše novih igračla pred mnogo veći zalogaj, moralo se stumbati, ali ipak mislim da je mogao opstati.

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Nisu li njemu bese nudili 3godisnji ugovor pre pocetka sezone a on to odbio? Deluje kao da se kockao da bi imao bolju pregovaracku moc na kraju sezone i sad, jbg, izduvao.

 

Ne bi ga zadrzalo ni da je potpisao na 5 godina. Steta jer je stvarno imao sjajne uslove za prvu sezonu u PL. Sto Prslin kaze, tesko da ce ponovo dobiti priliku u PL osim ako je sam ne izbori kroz Championship.

 

Summa summarum, Kokeza reaguj.

Link to comment

Nego, nešto gledam PL tabelu dosad i poredim sa nekim prethodnim sezonama.

 

2015-16. je bila zadnja (posljednja?) sezona u kojoj nije bilo vidne fragmentacije PL-a na PL 1 i PL2. Leicester je uzeo titulu sa 81 bodom, Arsenal bio drugi sa 71, City ušao u Ligu prvaka sa 66. United je bio prvi ispod crte Lige prvaka sa slabijom gol-razlikom od Cityja. Liverpool je bio osmi sa 60, ispred su bili Southampton i West Ham sa po 63. Newcastle je ispao sa 37 bodova.

 

2016-17. je Chelsea uzeo titulu sa 93 boda, Tottenham bio drugi sa 86, Arsenal ostao ispod crte za Ligu prvaka sa 75. Everton je na 7.mjestu završio 8 bodova iza šestoplasiranog Uniteda i 12 više od Southamptona. Hull je ispao iz lige sa 34 boda, Soton je imao 17, a WHU 18 bodova manje nego sezonu ranije. O Leicesterovih -37 da ne pričam.

 

2017-18. je City uzeo titulu sa 100 bodova, United bio drugi sa 81, Chelsea ostao ispod crte Lige prvaka sa 70, Arsenal sa jednom pobjedom i hrpom poraza na strani u 2018.godini završio 9 bodova ispred sedmoplasiranog Burnleya. Southampton je jedva ostao u ligi sa 36, West Ham sa 42 stabilno u sredini tabele. Swansea i Stoke su ispali sa po 33 boda.

 

Obzirom na to kako je krenula ova sezona (tri tima bez poraza nakon trećine prvenstva, četvrtoplasirani tim ima 9 od 12 pobjeda iako je 8 utakmica igrao na gostovanju, a 4 samo provizorno kao domaćin, petoplasirani Arsenal nije izgubio 10 zaredom...dok za to vrijeme van zone ispadanja imamo klubove sa jednom (Southampton) ili dvije pobjede), moglo bi se očekivati da prvak uzme cca 95-96 bodova, da granica za Ligu prvaka odleti na 80 bodova (Tottenham po postojećem ide ka 85-86 bodova ili 75% mogućih bodova), a da se u ligi ostaje sa manje od 30 bodova.

 

Drugim riječima, bojim se što ovo moram da kažem, pretvaramo se u rich man's Škotsku. Možda je krajnje vrijeme da usvojimo Celtic i Rangers. :isuse:

Link to comment
3 hours ago, ArleKino said:

Navodno su od PL klubova tražili po 250.000 funti učešća u poklonu za odlazećeg Scudamorea. :isuse::isuse::isuse: Pa jebem im majke nenormalne.

 

Sta su hteli da mu kupe za poklon? Avion?

Link to comment
31 minutes ago, *edited by mod said:

 

Ne bi ga zadrzalo ni da je potpisao na 5 godina. Steta jer je stvarno imao sjajne uslove za prvu sezonu u PL. Sto Prslin kaze, tesko da ce ponovo dobiti priliku u PL osim ako je sam ne izbori kroz Championship.

 

Summa summarum, Kokeza reaguj.

 

Ne bi, naravno, ali bi dobio još kinte, keep getting them checks fazon. Na to sam mislio.

Link to comment

U svakom slučaju, žao mi Jokana, s obzirom da ima tradiciju plasmana u PL ako hoće nazad u Brod može to koliko sutra da odradi. Ali ako bude čekao novu priliku u PL neće dobiti ništa bolje od nekog Hardsfilda što mu opet dođe na isto, ako je ikada dobije.

Needless to say da Ranijeri neće ništa napraviti sa ovim Fulamom, osim što nam možda ubugari Mitra.

Link to comment

Па Нил Ворнок је онолико пута испадао из Премијершипа. Јокан је сам себе убио. Прво лудачка трансфер пполитика, онда очигледно потпуни хаос у одбрани.

Link to comment
6 minutes ago, porucnik vasic said:

Па Нил Ворнок је онолико пута испадао из Премијершипа. Јокан је сам себе убио. Прво лудачка трансфер пполитика, онда очигледно потпуни хаос у одбрани.

 

Warnock je hard-Brexit-forty-pointer-long-ball-hard-tackle-rough-'em-up menadžer, lik za kojeg znaš koji mu je plafon.

 

Jokan je potrošio 100 miliona funti za jedan prelazni rok (ne znam da je Warnock toliko spucao u cijeloj karijeri) + sačuvao je najveću zvijezdu i kao ishod ima to da ga školuju upravo nesrećni Warnock sa ekipom za koju se očekivalo da sruši negativni rekord Derby Countyja iz 2007-08 i mučeni Huddersfield, klubovi koji će, uz svu ujednačenu nekvalitetu najdonjeg™ doma Premiershipa, 90% sigurno biti u Championshipu naredne sezone.

Link to comment

Fela brat. 

 

 

Jokana mi je zao i imam poriv da ga odbranim ako ništa ovde. 

 

Svake sezone sa Fulamom je sporo ulazio u istu i tek od druge polovine igrao atomski fudbal. 

 

Veliki respekt za njega je činjenica da je ušao u PL i igrao svoj fudbal. Tražio je dobru igru koja se gradi od početka i zasniva na posedu. 

 

Mogao je kao debeli konobar da drži nulu i kad se desi da bocne neki go na prevaru izdrži. 

 

Malo su ga i sjebali igrači, mnogo više zalaganja je trebalo biti sa njihove strane. 

 

Gazda je čekao international break a koliko juče ga je branio. Sise nezahvalne. 

 

 

Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...