Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

sinan je bio dilan za žrtve tranzicije, dok ista još nije počela. ja sam za njega prvi put čuo od radnika kmg trudbenika koji su imali samački hotel u bloku. ta ekipa je redovno odlazila na kališ na poselo, doduše išli su i na samantu foks, al su se osećali izvaćareno zbog nastupa od 15 min. 

tad sam shvatio da postoje dve srbije

Čuvena organizacija “Večernjih novosti” sa Samantom Foks! Ipak, sumnjam da je iko išao zbog njene muzike.

Link to comment
6 minutes ago, dragance said:

Ja i drugar u osnovnoj bili zaduženi da organizujemo veče sa pičkama muzikom za djuskanje. Bilo tu svega i svačega, od Public Enemija, preko EKV, Azre, Doorsa. Svi se nemo i stidljivo gledali dok neka šuša nije ubacila kasetu sa Džinovićem,Crvenom jabukom, i tim sranjima. Smor mi se i danas setiti.

to je vec bila srednja skola kad je bilo jasno da je sve to cool, ali kad popijes mora malo narodna.

Link to comment
53 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

sinan je bio dilan za žrtve tranzicije, dok ista još nije počela. ja sam za njega prvi put čuo od radnika kmg trudbenika koji su imali samački hotel u bloku. ta ekipa je redovno odlazila na kališ na poselo, doduše išli su i na samantu foks, al su se osećali izvaćareno zbog nastupa od 15 min. 

tad sam shvatio da postoje dve srbije

Kolega/e?? Koje je to godine bilo, 'leba ti?? 

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

sinan je bio dilan za žrtve tranzicije, dok ista još nije počela. ja sam za njega prvi put čuo od radnika kmg trudbenika koji su imali samački hotel u bloku. ta ekipa je redovno odlazila na kališ na poselo, doduše išli su i na samantu foks, al su se osećali izvaćareno zbog nastupa od 15 min. 

tad sam shvatio da postoje dve srbije

jel to iza 38. bloka? 

mi te zvali barakude

pa da išli na poselo. nekoliko puta smo im prljali veš sa žice blatom i tako time..

tamo je bila i neka buvara sa fliperima pa je tu dolazilo do  sukoba..bogami bilo opasno, letele bilijarske kugle a oni jaki kao volovi..

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

E, ako je pevao Titu onda je nobles...

u svom zanru da. on, miroslav i toma su bili nobles, sinan smecar koji je valjao djubre ljudima koji nisu znali za bolje.

 

1 hour ago, precog said:

kod mene u osnovnoj skoli je bilo sramota slusati narodnjake, a oni koji se nisu stideli bili su izvodjeni na pravi put odgovarajucim vaspitnim postupcima.

:(

 

1 hour ago, Meazza said:

Tako je, kurtula, ovaj kultura se najbolje batinom uteruje... 

 

Sto je najgore, izgleda da su neki zauvek ostali na nivou srednje.

kako da vam kazem, politika sfrj je krajem 80ih davala rezultate. narodnjaci su, sa retkim izuzetcima tipa lepe brene, bili zatvoreni u ibarski geto i nisu bili kul. citave generacije su odrastale na drugoj muzici, a bilo je masa zurki koje se nisu zavrsavale sa dotako sam dno zivota. to je krenulo 90ih tek.

 

 

 

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

sinan je bio dilan za žrtve tranzicije, dok ista još nije počela. ja sam za njega prvi put čuo od radnika kmg trudbenika koji su imali samački hotel u bloku. 

ne, sinan je bio lu rid zrtava tranzicije. ili endi vorhol. nesto izmedju svakako.

 

sta pricas bre ti, jel ti znas ko je dilan uopste?

 

 

Link to comment

zovi ga kako hoćeš. nebitno je

stilska figura

 

lu rid, dilan isti kurac

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
6 minutes ago, Miralem said:

u svom zanru da. on, miroslav i toma su bili nobles, sinan smecar koji je valjao djubre ljudima koji nisu znali za bolje.

 

Brate, sta da ti kazem, pao si u mojim ocima ako ti je Miroslav Ilic vise cool od Sinana.

 

Quote

kako da vam kazem, politika sfrj je krajem 80ih davala rezultate. narodnjaci su, sa retkim izuzetcima tipa lepe brene, bili zatvoreni u ibarski geto i nisu bili kul. citave generacije su odrastale na drugoj muzici, a bilo je masa zurki koje se nisu zavrsavale sa dotako sam dno zivota. to je krenulo 90ih tek.

 

Da, Saban Saulic uopste nije bio popularan, kao ni Miroslav Ilic i Lepa Lukic. Selektivno pamcenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...