Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

čuj maksimum. maksimum bi bio polufinale CL sa ovim timom

 

ovo koliko su uradili to bi mogli i bez trenera

 

 

Edited by levi
Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, Nikodije said:

Pa na osnovu čega da zaključujem, ako ne na osnovu Evrope i derbija? Ovih smehotresnih utakmica u domaćoj ligi? Apsolutno ništa se ne igra cele sezone, dva najbolja igrača uz Marina i Bena uopšte ne igraju, umesto njih forsiraju se neke kombinacije... ali možda je Miloje u postojećim okolnostima stvarno izvukao maksimum, i sam deluje rezignirano ako je suditi po nekim izjavama u poslednje vreme, tako da možda ovo što je postigao jeste neki objektivni maksimum. To što su igrali Simić i Čaušić nauštrb Ebisilija i Kafua vrlo moguće da uopšte nije bila njegova odluka, pa je možda nefer biti strog samo prema njemu. Čak i u grčkim lošim školama u kojima  je on učio fudbal, Ebisilio je bolji igrač od Čaušića, pa mi je teško da poverujem da se on tu pitao. Zato je prvi uslov da bi stručnost mogla da dođe do izražaja dekriminalizacija kluba, a poželjno njegova privatizacija.

 

bold1: Pa recimo na osnovu odgledani bar 1/3 utakmica u prvom i isto toliko u drugom delu sezone da bi imao kompletan utisak.

 

bold2: E sad, zasto ne igra Ebisilio meni takodje nije jasno. Postoji problem sa brojem stranaca u ekipi, ali bilo je situacija gde smo imali samo Bena kao stranca. Doduse Ebisilio je bio i povredjen u prvom delu sezone, pa je i zbog toga manje igrao.

Sto se tice Kafua, on je definitivno odlican igrac i morao je dobijati vise sanse, e sad da li zbog guranja Simica ili zbog nesnalazenja, "uklapanja u sistem" ili ko zna kog razloga, on je sklonjen.

Meni je tu veca enigma Jevtovic, koji kad god je odigrao, bio je solidan i morao je po meni dobijati vise sansi.

Doduse, jedno su navijacka misljenja, a drugo treninzi i procena trenera i strucnog staba, tu cemo se valjda sloziti.

 

bold3: sad ti ni grcke skole ne valjaju...? Cemu ta negativnost, gde je zrno poverenja u Milojevica, za ove 2 godine valjda toliko kredita ima, da je dokazao da ume da pokrene mrtvog konja i nauci ga makar da igra na rezultat

 

bold4:  posao trenera nije ni dekriminalizacija niti  privatizacija kluba.

Link to comment
1 hour ago, porucnik vasic said:

Милоа ће Димитрије и Харпар од блата да праве тамо негде у августу. Никодије никад неће да скапира каквог смо тренера изгубили.

 

Ja sam vec napisao da mi boljeg trenera od Milojevica najverovatnije necemo dovesti i da, sto se toga tice, on moze i da ostane. To ne znaci da nema boljih trenera za te pare, samo znaci da nijednog takvog necemo dovesti.

Link to comment

Ili da nijedan takav nece da dodje. Bolju domacu opciju sigurno nemamo ili nam je apsolutno nedostupna, a svaki stranac je macka u dzaku. Pogotovo sto ne zna u kakvo blato ulazi, a ne zna ni sa kim ima posla. Sta god da mu napricaju o JSL i Terzicu nece pogoditi ni pola, jer je situacija gora nego sto bilo koji strani trener moze da zamisli.

 

A opet Terzic nije lud toliko da posle Milojevica dovodi razne Lalatovice, Krunice i slicno ili pocetnike tipa Djorovic ili Veselinovic koji bi se ucili na skupoj igracki zvanoj Zvezda.Tako da mu ostaje ili neki stranac da vadi karijeru kod nas ili neki ambiciozan kome ce ovo biti prolazna stanica.

Zato i racunam da ce Terzic ubediti Milojevica da ostane jos godinu dana, da mu jos malo kupi vreme. Ako , daleko bilo, ne udjemo u Grupe, Milojevic ce sam otici, a onda nece biti mnogo bitno ko ce se boriti da osvoji titulu, posto svakako sledi rasprodaja tima.

Link to comment
13 minutes ago, Milosh76 said:

E sad, zasto ne igra Ebisilio meni takodje nije jasno. Postoji problem sa brojem stranaca u ekipi, ali bilo je situacija gde smo imali samo Bena kao stranca. Doduse Ebisilio je bio i povredjen u prvom delu sezone, pa je i zbog toga manje igrao.

Sto se tice Kafua, on je definitivno odlican igrac i morao je dobijati vise sanse, e sad da li zbog guranja Simica ili zbog nesnalazenja, "uklapanja u sistem" ili ko zna kog razloga, on je sklonjen.

Meni je tu veca enigma Jevtovic, koji kad god je odigrao, bio je solidan i morao je po meni dobijati vise sansi.

Doduse, jedno su navijacka misljenja, a drugo treninzi i procena trenera i strucnog staba, tu cemo se valjda sloziti.

 

 

U tu procenu su se Jevtovic i Ebesilio kvalitetno posrali protiv Proletera i to nakon meseci neigranja. Nemojte da pricamo bajke o nekakvim procenama trenera, misterioznim povredama i neposlusnosti na treninzima, jasno je od ulaska u Ligu Sampiona sta se i zasto radilo s ovim timom. Poslednju utakmicu koju je Ebesilio odigrao poslao je asistenciju Benu kakvu u ovom timu niko osim Marina ne moze da posalje, posle toga nije video teren do tog ulaska protiv Proletera kada je opet totalno promenio i kvalitet igre i vizuelni utisak koji smo ostavljali.  U medjuvremenu je imao jubilarnu desetu misterioznu povredu za koju niko nije ima pojma kako je nastala i kako je netragom nestala. Uostalom, koliko Milojevic zna sta je uradio i koliko se ogresio o neke igrace da bi se gurali neki idioti i dunsteri, moze da vidi svako ko pogleda snimak proslavljanja Jevtinog gola. Taj izraz lica sve govori sta on sam misli o tom segmentu njegovog posla. Ko ga jebe, sam je pristao na to.

 

Kome sve ovo nije bilo jasno od pocetka, valjda mu je bilo jasno nakon zimskog prelaznog roka. Najavljeno je da ce tim biti pojacan za zimu sa jednim ili dva kvalitetna igraca i da ce se rasprodati visak da bi se rasteretio budzet od tolikih plata, ono sto se desilo je da su prodata dva izuzetno bitna igraca a dovedena gomila mediokriteta koji ce u buducnosti samo opterecivati budzet jer nema teorije da ih uvalimo bilo kome. Ako i progutamo prodaju Degeneka jer smo zaista dobili veliki novac, Krsticic nam je otisao u Grcku na ugovor od 650.000. Nama je trazio 500.000, zajebavali su ga sa nekim manjim ponudama od te koju je trazio i tek kada se dogovorio sa Grcima kao pristali su da mu daju onoliko koliko trazi. Covek je imao manji ugovor od Causica, iako je samo za otkup Causica pljunuto neverovatnih milion dolara, a koliko je bolji igrac svi smo videli. 

 

Sto se broja stranaca tice, posto si to posebno pomenuo, jedinu krstenu utakmicu koju smo odigrali u nasem prvenstvu, dobili 6:0 i pokazali igru kakvu ovakav roster zasluzuje da pokazuje iz kola u kolo, poceli smo sa Borjanom, Degenekom, Kafuom, Ebesilijem, Marinom i Boacijem. Razlog je jednostavan, Borjan i Degenek se ne vode i nisu se nikada vodili kao stranci, a uvek kad se potezao taj argument o broju stranaca njih dvojica su obavezno bili pominjani i nabrajani.

 

Problem je sto to nema toliko veze sa Milojevicem osim utoliko sto je pristao da ucestvuje u toj igranci, on ce otici a taj manir koji smo gledali ove sezone ce ostati. Naravno, u ovakvom obliku ako se opet dokopamo evropskih grupa, ako ne bude toga bice opste rasprodaje. Krivica Milojevica je u tome sto. kao trener koji je dosta zaduzio navijace i imao ozbiljnu reputaciju, nije uspeo ili nije hteo da se izbori sa svim tim svinjarijama. Nije uspeo da spreci da se dovode dunsteri i uredno je cutao kad su mu podmetani kao kukavicija jaja da ih je on trazio, nije se obracunao sa gardistima koji od zavrsetka LS igraju kako i koliko hoce, gurao je po svaku cenu mafijaske projekte tipa Simica, unazadio je karijeru nekoliko igraca koji su morali biti zrtvovani da bi dunsteri igrali, zatvorio se u to da napravi rezultat i ove godine i sada ce medju Arape koji mu daju zaista veliku lovu. Covek je procenio da mu je to bolje za karijeru nego da ulazi u bilo kakve sukobe sa upravom kako bi isterao svoje i to postujem, samo kazem ono sto mislim o tome.

Link to comment
11 hours ago, levi said:

čuj maksimum. maksimum bi bio polufinale CL sa ovim timom

 

ovo koliko su uradili to bi mogli i bez trenera

 

 

 

+1

 

Jos bacismo pare na njega...

Link to comment
10 hours ago, harper said:

Krivica Milojevica je u tome sto. kao trener koji je dosta zaduzio navijace i imao ozbiljnu reputaciju, nije uspeo ili nije hteo da se izbori sa svim tim svinjarijama. Covek je procenio da mu je to bolje za karijeru nego da ulazi u bilo kakve sukobe sa upravom kako bi isterao svoje i to postujem, samo kazem ono sto mislim o tome.

 

Управо због овога и мислим да ће отићи на крају сезоне. Сама чињеница да тридесет година нисмо имали тренера који је везао двије пуне сезоне највише говори о стању у клубу.

Link to comment
11 hours ago, harper said:

 

U tu procenu su se Jevtovic i Ebesilio kvalitetno posrali protiv Proletera i to nakon meseci neigranja. Nemojte da pricamo bajke o nekakvim procenama trenera, misterioznim povredama i neposlusnosti na treninzima, jasno je od ulaska u Ligu Sampiona sta se i zasto radilo s ovim timom. Poslednju utakmicu koju je Ebesilio odigrao poslao je asistenciju Benu kakvu u ovom timu niko osim Marina ne moze da posalje, posle toga nije video teren do tog ulaska protiv Proletera kada je opet totalno promenio i kvalitet igre i vizuelni utisak koji smo ostavljali.  U medjuvremenu je imao jubilarnu desetu misterioznu povredu za koju niko nije ima pojma kako je nastala i kako je netragom nestala. Uostalom, koliko Milojevic zna sta je uradio i koliko se ogresio o neke igrace da bi se gurali neki idioti i dunsteri, moze da vidi svako ko pogleda snimak proslavljanja Jevtinog gola. Taj izraz lica sve govori sta on sam misli o tom segmentu njegovog posla. Ko ga jebe, sam je pristao na to.

 

Kome sve ovo nije bilo jasno od pocetka, valjda mu je bilo jasno nakon zimskog prelaznog roka. Najavljeno je da ce tim biti pojacan za zimu sa jednim ili dva kvalitetna igraca i da ce se rasprodati visak da bi se rasteretio budzet od tolikih plata, ono sto se desilo je da su prodata dva izuzetno bitna igraca a dovedena gomila mediokriteta koji ce u buducnosti samo opterecivati budzet jer nema teorije da ih uvalimo bilo kome. Ako i progutamo prodaju Degeneka jer smo zaista dobili veliki novac, Krsticic nam je otisao u Grcku na ugovor od 650.000. Nama je trazio 500.000, zajebavali su ga sa nekim manjim ponudama od te koju je trazio i tek kada se dogovorio sa Grcima kao pristali su da mu daju onoliko koliko trazi. Covek je imao manji ugovor od Causica, iako je samo za otkup Causica pljunuto neverovatnih milion dolara, a koliko je bolji igrac svi smo videli. 

 

Sto se broja stranaca tice, posto si to posebno pomenuo, jedinu krstenu utakmicu koju smo odigrali u nasem prvenstvu, dobili 6:0 i pokazali igru kakvu ovakav roster zasluzuje da pokazuje iz kola u kolo, poceli smo sa Borjanom, Degenekom, Kafuom, Ebesilijem, Marinom i Boacijem. Razlog je jednostavan, Borjan i Degenek se ne vode i nisu se nikada vodili kao stranci, a uvek kad se potezao taj argument o broju stranaca njih dvojica su obavezno bili pominjani i nabrajani.

 

Problem je sto to nema toliko veze sa Milojevicem osim utoliko sto je pristao da ucestvuje u toj igranci, on ce otici a taj manir koji smo gledali ove sezone ce ostati. Naravno, u ovakvom obliku ako se opet dokopamo evropskih grupa, ako ne bude toga bice opste rasprodaje. Krivica Milojevica je u tome sto. kao trener koji je dosta zaduzio navijace i imao ozbiljnu reputaciju, nije uspeo ili nije hteo da se izbori sa svim tim svinjarijama. Nije uspeo da spreci da se dovode dunsteri i uredno je cutao kad su mu podmetani kao kukavicija jaja da ih je on trazio, nije se obracunao sa gardistima koji od zavrsetka LS igraju kako i koliko hoce, gurao je po svaku cenu mafijaske projekte tipa Simica, unazadio je karijeru nekoliko igraca koji su morali biti zrtvovani da bi dunsteri igrali, zatvorio se u to da napravi rezultat i ove godine i sada ce medju Arape koji mu daju zaista veliku lovu. Covek je procenio da mu je to bolje za karijeru nego da ulazi u bilo kakve sukobe sa upravom kako bi isterao svoje i to postujem, samo kazem ono sto mislim o tome.

i da ponovimo sve to jos hiljadu puta, posebno ovaj poslednji deo (koji zapravo i jeste glavna zamerka milojevicu) opet ce se naci saljivdzija na topiku koji ce da prokomentarise "evo ih ovi strucnjaci, prizeljkuju dostanica umesto miloja"

 

kome nije jasno da je miloje glavni tvorac ovih uspeha zvezde, a u odnosu gde smo bili pre njega, ovo prolece u evropi i ls ne da su uspeh, nego su ravni osvajanju ls nekog ajaksa npr je potpuna budala ili mu je prosto zabavno da iznosi kontra misljenje

 

to opet nema veze sa ovim o cemu ti pises, zapravo, kao sto i sam kazes to je trebao biti razlog vise da pokusa promeniti stanje u klubu ili makar da podigne glas u javnosti

on je sve vreme radio po terzinom i na sva usta ga hvalio u medijima

 

milosh kaze nije na treneru to da radi, dok za terzu svi znamo da je krimos i nije valjda od njega da ocekujemo da menja stanje i to je ono nase klasicno da niko nije odgovoran

 

i jirku niste pomenuli. to sto su njemu radili je takodje zlocin

momak je poslednje dve sezone odigrao manje vise sve utakmice za spartak, u evropi bukvalno sve, valjda najvise minuta ima od svih igraca

plus mlad igrac, bukvalno nacrtano da ga drzis ovo prolece u ekipi i uigravas za nama najvazniji deo sezone a to je jbg leto i rana jesen, a nasi genijalci su momka hteli slati u zemun

u jebeni zemun. to valjda najbolje oslikava ono sto harper ovde pokusava nacrtati

 

onda su pod pritiskom ipak popustili, ostavili ga u ekipi, ali je sansu cak i na klupi dobijao na kasicicu da bi ispred njega bili "najbolji igraci napretka" sa svojih 26-27 godina, kojima je taj isti napredak vrhunac karijere


previse je primera u igracima, previse je puta na samom terenu pokazano kako stoje stvari (ono izvodjenje simica posle 30 minuta, ona ebisilijeva akcija i uopste promena odnosno pocetak nase igre napred u parizu cim je krocio na teren, ovaj jevtovicev gol i igra posle 100 godina pauze i "mali milion" slicnih primera od kojih je samo neke harper naveo) da bi sve to bio plod slucajnosti i da mozemo otpisati na "zalaganje na treningu" i ono vec cuveno "valjda miloje zna bolje od vas sto mlatite kurcem po tastaturi na forumima"

 

naravno da zna bolje od nas i ocigledno zna bolje od svih koji su prodeflovali zvezdinom klupom decenijama unazad, samo iz nekog razloga spreman je to znanje staviti u drugi plan kad proceni da mu je za karijeru bolje da svira po terzinim notama

 

umesto da portali "gore" od prozivanja uprave, da se organizuje kakav protest ispred stadiona, da se trazi da u dinar podnesu izvestaj gde su potrosene pare od uefe i svih transfera mi uobicajeno pusimo pricu o "zatvaranju jebene konstrukcije", "klauzulama", "ovo je srbija, jbg, to tako ide" i igrali smo ls, godinu pre docekali prolece u evropi, sta hocete vise? jel hocete dostanica, jel to hocete?

Link to comment

iako sam i to ponovio nebrojeno puta, ajde jos jednom

meni zapravo smeta sto ovi rezultati nisu iskorisceni da se klub podigne na visi nivo

 

 

mozemo naleteti na minu u kvalifikacijama ili prosto imati los dan i ispasti rano u evropi, mogu se zajebati kod dovodjenja igraca, sve je to sport i fudbal, ne govorim o tome

ali je realnost da se mi kao klub nismo pomerili mnogo od onog gde smo bili pre dve godine

osim tih (milojevih) evropskih rezultata nemamo nikakav kapital

cak i oni radovi na stadionu, koji se po pravilu navode kao nesto veliko je uradjeno zbog uefe i za mazanje ociju i naravno izvlacenje para

 

meni zaista nije jasno zasto navijaci zvezde (gradjani srbije) nemaju naviku da insistiraju na tome gde se trosi novac

zasto su spremni da slegnu ramenima i kazu "jbg to je srbija", znamo svi ko je terza i slicno

 

evo terza vec najavljuje prodaju joveljica, mi ako ispadnemo iz evrop, zapravo slabo sta i imamo prodati, posto je dobar deo ekipe u ozbiljnim godinama, zapravo mnogo vise vrede na terenu, nego sto bi se dali unovciti, tako da bi se vrlo brzo mogli vratiti na onaj nivo od pre dve, tri godine i to je glavni problem cele ove price

ocas posla bi mogli proci kao partizan ove sezone, a ne tako davno i oni su bili na mnogo visem nivou i tad su neki ljudi na njihovom nivou konstantno ponavljali "gde su pare" dok su drugi uzivali u bombasticnim izjavama i pojacanjima 1 ivice ilieva i slicnih

Link to comment

naci ce se vec neki strucnjak da bude mafijaski potrcko, ne brinem. a kada posle godinu - dve dobije ponudu iz neke kineske provincije, ili arapske bestragije, onda ce da lamentira kako mora da ide jer je tesko stanje u srpskom fudbalu, i kako nema smisla raditi u takvom okruzenju.

Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

I zvanicno smo osvojili tituli 1946. godine i sad imamo 30 titula. :hail:

Oboriće to Prof na Ustanov sudu ;)

Link to comment
5 minutes ago, Constantin said:

Oboriće to Prof na Ustanov sudu ;)

 

Upravnom.... tesko posto nema dovoljno argumenata. A drugo, civilni sud ne moze da odlucuje o sportskim stvarima, desilo se 86, a UEFA to nikad nije priznala. A kad smo kod toga... mogli bi i tu da "ukrademo" :D 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...