Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

6 minutes ago, Dimitrije said:

Koliko doro vi poznajete skijaske skokove sa skakaonice (i koliko ste puta u zivotu skocli), pa ih opet komentarisete? 

 

Cak i da Posrbica ne zna nista o fudbalu i da se saplice o rodjena stopala kada igra fudbal u balonu sa drustvom sa PPP (a nisam cuo bas mnogo komplimenata i na vase fudbalsko umece), zasto osecate potrebu da ga ponizite i ismejete njegove priloge?  Ili je u pitanju nesto licno, ili smatrate da su vaspitni samari i cvrge nacin da se ucutka neko ko se petlja u stvari koje ne razume, ili se osecate ugrozeni time sto Posrbicine analize imaju u najmanju ruku isto tako dobar prijem kod nekih forumasa kao i vase? 

 

Kao sto rekoh, lazete, a sada jos i mastite te lazi daljim blamiranjem, Nemam vremena sada za vas, gledam Zvezdu.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

45 minutes ago, Draganče 79 said:

Mene ne interesuje jesu li oni menadžerski igrači nego se pitam zašto su obadvojica proveli toliko minuta u utakmicama LŠ bez ikakvog učinka

 

 

To je jasno svima osim Terzinoj RSB povlascenoj brigadi koja dobija one informacije koje on zeli da pusti pa onda sviraju kurcu po raznim forumima. Ta dvojica dunstera su dobila prioritet u odnosu na druge igrace a debelo odskacu manjkom kvaliteta i mizernim ucinkom. Gobeljic koji je mozda jos slabiji igrac od njih dvojice je gresio, pravio gluposti, ali je dao sve od sebe i aktivno ucestvovavo na svakoj utakmici koju je odigrao i na kraju nagradjen tako sto je dao gol velikom Djidjiju Bufonu. Pavkov takodje. Simic se borio sa sfinkterom sve vreme koliko je igrao a Causic se udarnicki krio od lopte jer je bio svestan da svaki put kad je dodirne baci u ocaj 50 hiljada ljudi na tribinama i ko zna koliko onih koji su gledali utakmice na TV-u. Ova poslednja dvojica su dovedeni bezveze i sasvim nepotrebno a cim su dovedeni dobili su mesto u prvom timu na najjacim utakmicama i pokazali to sto smo svi videli da su pokazali.

 

Sva obrazlozenja za njihovo proteziranje se uglavnom zavrsavaju na pljuvanju onih koji ih kritikuju, jer drugo obrazlozenje ne postoji. Imamo bolje igrace od njih koji kad god dobiju priliku vise pokazuju na terenu, obojica nisu klinci poput, na primer, Joveljica da bismo trpeli njihove decije bolesti, ne isticu se ni u jednom taktickom elementu igre da bi zbog superiornosti u tom segmentu bili u prvom timu, date su ozbiljne pare za njih (1.2 miliona + 20% od Simicevog sledeceg transfera + plate) iako su dovedeni na pozicijama gde smo debelo pokriveni. Jednostavno sve upucuje na to da ne postoje fudbalski razlozi za to sto su uopste dovedeni a kamoli da ih se ovoliko gura protivu zdravog razuma, sto govori da ostaju samo vanfudbalski razlozi. Nekome to smeta, nekome ne, to je cela prica.

 

A evo i kraja poluvremena, nazad na basket.

Link to comment

  Jbg, Harpere, stvarno nije u redu ovoliko rafalno pljuvanje po dečku koji niti je bezobrazan niti je provocirao. Naročito je nepotrebno, da ne kažem i nisko ovo prozivanje za mali fudbal na terenčetu. 

 

  Ako ti je argument da ga poznaješ lično pa da znaš o čemu pričaš, znam ga i ja i momak je i pristojan i sasvim na mestu. I zna dosta o fudbalu. 

Link to comment
11 minutes ago, fandorin said:

  Jbg, Harpere, stvarno nije u redu ovoliko rafalno pljuvanje po dečku koji niti je bezobrazan niti je provocirao. Naročito je nepotrebno, da ne kažem i nisko ovo prozivanje za mali fudbal na terenčetu. 

 

  Ako ti je argument da ga poznaješ lično pa da znaš o čemu pričaš, znam ga i ja i momak je i pristojan i sasvim na mestu. I zna dosta o fudbalu. 

 

Super je on momak, samo treba da zna koliko zna. Lako je uskurciti se na forumu i drobiti o tome koliko ko drugi poznaje fudbal, treba pokazati to znanje i na terenu.

 

A za to da nije bezobrazan i da nije provocirao reci cu ti isto sto i Profi, idi deset strana nazad pa pogledaj kako je sve pocelo. Neka bude da sam ja sujetan ali teska posla da cu dopustiti da mi sere po glavi neko ko ne zna sta je zona u fudbalu a raspisao se o taktikama kao da je Gvardiola licno. Svako treba da zna svoje mesto i da ga se drzi.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Super je on momak, samo treba da zna koliko zna. Lako je uskurciti se na forumu i drobiti o tome koliko ko drugi poznaje fudbal, treba pokazati to znanje i na terenu.

 

Шта ово значи? Да неко ко не игра као Роналдињо нема право да коментарише игру или тактику? Јел то неко ново правило?

 

Расправљајте о Звезди, Терзићу, Ебисилију и Симићу, а не о томе ко боље игра на мале голиће. Нити има везе са темом, нити је културно нити кога овдје занима.

Link to comment
2 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Шта ово значи? Да неко ко не игра као Роналдињо нема право да коментарише игру или тактику? Јел то неко ново правило?

 

Расправљајте о Звезди, Терзићу, Ебисилију и Симићу, а не о томе ко боље игра на мале голиће. Нити има везе са темом, нити је културно нити кога овдје занима.

 

Dzabe je pisati kad ljudi nece da citaju. Ne radi se ovde uopste o tome koliko ko zna da igra fudbal vec koliko prepoznaje situacije na terenu i koliko razume igru. Ko hoce da drugima deli lekcije najpre bi morao da nauci sta je fudbal kao igra. Zato sto tako "analiziramo" fudbal i dobijamo postove tipa "sta hocete, otisao je Krsticic ali je Vulic isti tip igraca", "X je pokazao vise nego Y" (X igrao svaku utakmicu, Y usao jednom na 30 minuta) i slicno.

 

Kapiram ja da moje kritike na racun Simica i Causica ne prolaze dobro kod Terzinih brigadira ali me to ne zanima uopste, raspolozen sam za svaku diskusiju koja se tice kvaliteta ta dva igraca. Jos uvek nisam dobio nijedan argument o tome kako i zasto njih dvojica igraju ali sam zato dobio ponovljena budalesanja o tome kako sam ja zadrt i kako sam se uhvatio nekog svog nezadovoljstva pa pisem gluposti. Pa, ako pisem gluposti ovo je otvoren forum, voljan sam da cujem sta to ima u Simicu i Causicu sto ja nisam dovoljno pametan da vidim.

 

The floor is yours.

Link to comment

Mi ovde svi nagadjamo ko, šta i kako misli od fudbalera i uprave/trenera. Niko ne zna tačno šta i kako. Krstičić je rekao da je otišao dostojanstveno. Šta je sa tim mislio, niko ovde nema pojma. 

 

Možda su ga hteli nagovoriti na novi ugovor, pa ucenjivali da li će da igra ili da ga oblate nekako (moja teorija), možda je bio pogodjen zbog dunstera koji imaju zaštitu i bolju platu, ali sigurno je da će imati bolji život i dužu karijeru (novčano) igrajući u Grčkoj, u donekle uredjenijoj ligi i zemlji.

 

Mozda su mislili da će se Causic bolje pokazati, pa pokušavaju da ga istrpe i ne priznaju da su bacili toliku lovu na njega. Možda je slučaja šema kao sa Radonjom (verujem u oboje pomalo).

 

sve to na stranu, Terza pere pare samo tako i namiruje svoje prijatelje i sebe kroz dunster pojačanja. Ali, ako proda Borjana i Degeneka, onda smo debelo propali. Umesto da nauče od partizanskih grešaka, kada su mogli da dominiraju decenijama zbog LŠ i priliva ozbiljne kinte, oni se umusavili i sve rasprodali što valja, umesto da nadogradjuju tim - nadam se da Terza nije toliko glup ko kurac.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Dzabe je pisati kad ljudi nece da citaju. Ne radi se ovde uopste o tome koliko ko zna da igra fudbal vec koliko prepoznaje situacije na terenu i koliko razume igru. Ko hoce da drugima deli lekcije najpre bi morao da nauci sta je fudbal kao igra. Zato sto tako "analiziramo" fudbal i dobijamo postove tipa "sta hocete, otisao je Krsticic ali je Vulic isti tip igraca", "X je pokazao vise nego Y" (X igrao svaku utakmicu, Y usao jednom na 30 minuta) i slicno.

 

Kapiram ja da moje kritike na racun Simica i Causica ne prolaze dobro kod Terzinih brigadira ali me to ne zanima uopste, raspolozen sam za svaku diskusiju koja se tice kvaliteta ta dva igraca. Jos uvek nisam dobio nijedan argument o tome kako i zasto njih dvojica igraju ali sam zato dobio ponovljena budalesanja o tome kako sam ja zadrt i kako sam se uhvatio nekog svog nezadovoljstva pa pisem gluposti. Pa, ako pisem gluposti ovo je otvoren forum, voljan sam da cujem sta to ima u Simicu i Causicu sto ja nisam dovoljno pametan da vidim.

 

The floor is yours.

Капирам да си ти у својих двадесет година све знао. И играо централног везног за Приштину, Трепчу или гњиланску Црвену Звезду. Као и сви ми Посрбица сазрева и учи. И разуме се момак у фудбал. Оно што сам ја научио у мом професионалном животу да дође време када студент почну да се гледају и третирају као колеге.

Link to comment
42 minutes ago, MiddleClass said:

Da su ponudili Krsticicu 700k ostao bi. Ne bi bilo potrebe za vedetama Napretka i Zemuna..

Понудили су му пола милке по сезони. Грци дупло више.Нек ужива у Атини и то је то.

Link to comment
1 hour ago, porucnik vasic said:

Капирам да си ти у својих двадесет година све знао. И играо централног везног за Приштину, Трепчу или гњиланску Црвену Звезду. Као и сви ми Посрбица сазрева и учи. И разуме се момак у фудбал. Оно што сам ја научио у мом професионалном животу да дође време када студент почну да се гледају и третирају као колеге.

 

Nista o Simicu i Causicu?

Link to comment
7 hours ago, dragance said:

 

 

sve to na stranu, Terza pere pare samo tako i namiruje svoje prijatelje i sebe kroz dunster pojačanja. Ali, ako proda Borjana i Degeneka, onda smo debelo propali. Umesto da nauče od partizanskih grešaka, kada su mogli da dominiraju decenijama zbog LŠ i priliva ozbiljne kinte, oni se umusavili i sve rasprodali što valja, umesto da nadogradjuju tim - nadam se da Terza nije toliko glup ko kurac.

 

 

+1

Link to comment

     Evo ja ću o Simiću i Čaušiću.

 

     Čaušić nije pokazao gotovo ništa i iz ove perspektive milion za obeštećenje i 420.000 plate deluje nadrealno. Opet, uzorak je ukupno 15 utakmica, od čega je na 8 imao normalnu minutažu (pod normalnom podrazumevam više od poslednjih 8 minuta rešenog meča). Dakle, ja bih sačekao sa konačnim sudom o njemu barem još sledeću polusezonu. U moru ničega bilo je i nekih pozitivnih stvari. Povremeno je pokazivao da ima dobar prvi pas, recimo protiv PSŽ-a u Beogradu je odigrao korektnu utakmicu, jedinu šansu u prvom poluvremenu koju je imao Ben je pripremio upravo Čaušić i indikativno je da to niko nije primetio. Druga stvar je odgovornost u igri, ali, slažem se, takvih igrača ima na tone i ne koštaju milion evra. Ono što je takođe nefer je procenjivati njegov kvalitet na utakmicama CL. Šta je, konkretno, pokazao Krstičić (osim pola sata u Napulju gde je bio solidan) na istim tim utakmicama? Zapravo, koji Zvezdin igrač je pokazao da je konkurentan na tom nivou osim Marka Marina? Biću slobodan da primetim samo Jovančić i u pojedinim intervalima pojedinih mečeva Pavkov, Savić, Degenek i zamislite Gobeljić (naravno ne samo zbog gola, već zbog briljantno odigranog drugog poluvremena protiv Francuza u Bgdu).

 

    Simić je igrao u napadu po levoj strani. Ko je od svih Zvezdinih igrača koji mogu da igraju na toj poziciji pokazao više i zaslužio da igra više od njega? Opet Marin, ali neskromno ću istaći da sam bio u pravu kada sam po njegoovm dolasku rekao da najviše uticaja na igru ima kada igra iza špica. Kafu je bio očajan, iako je kao i Čaušić dobio šansu bukvalno sa aerodroma. On bukvalno nije uspeo da izdrži nijedan duel na nogama. Podsetiću plaćen je 700.000 evra. Milić i Srnić su lošiji igrači od Simića, za Jevtovića ne znam suviše je malo igrao. Zašto? Zato što je Simić očigledno pokazao više i na utakmicama i na treninzima. Dao je 7 golova+ 2 u Zemunu i imao 8 asistencija (najviše u timu uz Marina i Ebisilija). Statistika j kao...blabla, ali ovo je respektibilan učinak i na osnovu viđenog očinjim vidom mogu da kažem da je ukupno gledano pokazao više od Radonjića u isto ovo vreme prošle godine. Krstičićev prodor i asistencija Boaćiju protiv Čukarčkog se prepričava još uvek, zasluženo, iako je to jedan od retkih kvalitetnih njegovih poteza ove sezone (prošle godine je bio perfektan, jedan od tri najbolja igrača ekipe), ne sećam se da je neko prokomentarisao još lucidniji potez Simića protiv Voždovca kada je ispred našeg šesnaesterca prijemom prebacio Voždovčanina, povukao loptu 40 metara, prošao jednog igrača i namestio zicer Ebisiliju koji je šutirao preko gola. Dečko je brz, jak u duelu sa korektnom tehnikom, dobrim pasom solidno doteranim šutem. Ono što mu fali je samopouzdanje i pravilan izbor odluka, meni deluje da  to može da se unapredi. U ovom trenutku nije kvalitet za najznačajnije utakmice, ali bi to mogao da postane. Uostalom, nije pao s neba, bio je najbolji igrač Zvezdinog omladinskog tima, u u19 reprezentaciji je igrao odlično (to sam gledao, ne pričam napamet, 4 gola u kvalama za EP na 3 utakmice i dobar nastup na samom evropskom kad smo igrali u polufinalu, generacija Žileta, Sergeja, Gaćinovića). Zašto je stagnirao u inostranstvu nemam pojma, a sumnjam da iko ovde ima. 

 

    Moram na posao, otvoren sam za diskusiju u popodnevnim časovima.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...