Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Osijek je prosao PSV prosle godine :)

 

A Domazle npr Frajburg :)

 

Videcemo ove i narednih godina... ja mislim da su Hajduk i Osijek daleko bolji od svih Klubova osim Zvezde i Partizana... i da je njihova Liga i finansijski i pravno uredjenija... zato i bolje stoje i klupski i reprezentativno...

 

Izvinjavam se jos jednom za OFF, Pbg to je to, ako hoces da nastavimo pisi mi na pm

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, mozzer said:

Osijek je prosao PSV prosle godine :)

 

A Domazle npr Frajburg :)

 

Videcemo ove i narednih godina... ja mislim da su Hajduk i Osijek daleko bolji od svih Klubova osim Zvezde i Partizana... i da je njihova Liga i finansijski i pravno uredjenija... zato i bolje stoje i klupski i reprezentativno...

 

Izvinjavam se jos jednom za OFF, Pbg to je to, ako hoces da nastavimo pisi mi na pm

 

naravno, pre svega su dosli do revolucionarnog otkrica da mala zemlja ne treba da ima vise od 10 klubova u prvoj ligi, a do tog otkrica su, cudno, dosle jos neke zemlje u nasem okruzenju, slicne velicine. samo mi gulimo 16, valjda ne mozemo da se pomirimo sa tim da smo mala zemlja, sta li. evo vec kada bismo smanjili ligu na 10, i ucinili je da bude makar prosecno regularna evropska liga, umesto da bude groteskna kao sada, vec bi se osetio ogroman pomak. ali mi ni taj mali korak nismo u stanju da napravimo.

pride hrvati su krenuli u masovno privatizovanje klubova pre desetak godina, i vecina prvoligasa su privatni klubovi, mozda cak i svi osim dinama. to je kod nas nezamislivo

Edited by Nikodije
Link to comment

prosla, cuj prosla, odvalila vosa sampdoriju pre neku godinu

pre toga isto tako nekog

 

domzale nisu hrvacka :fantom:

 

 

imaju nesto vise para, srbija je nesto veca i samim tim ima vecu bazu, pa to dodje tu negde

opet, rezultati dinama su posledica apsolutnog monpola

 

 

oprosticemo ti na offu, nama zvezdasima sezona pocinje tek kad krene grupna faza ls, do tada ima jos vremena :fantom:

do tada razbribriga, popunjavamo vreme. tim je ionako skockan :)

 

Link to comment
5 minutes ago, Nikodije said:

 

naravno, pre svega su dosli do revolucionarnog otkrica da mala zemlja ne treba da ima vise od 10 klubova u prvoj ligi, a do tog otkrica su, cudno, dosle jos neke zemlje u nasem okruzenju, slicne velicine. samo mi gulimo 16, valjda ne mozemo da se pomirimo sa tim da smo mala zemlja, sta li. evo vec kada bismo smanjili ligu na 10, i ucinili je da bude makar prosecno regularna evropska liga, umesto da bude groteskna kao sada, vec bi se osetio ogroman pomak. ali mi ni taj mali korak nismo u stanju da napravimo.

pride hrvati su krenuli u masovno privatizovanje klubova pre desetak godina, i vecina prvoligasa su privatni klubovi, mozda cak i svi osim dinama. to je kod nas nezamislivo

+1

 

To je to, samo konciznije i preciznije napisano od mene :)

 

Valjda ce jednom sve ovo doci i kod nas....

Link to comment
52 minutes ago, harper said:

Dakle, ako uopste ne racunamo ove sto ce ici nakon zavrsetka kvalifikacija, Zvezda je uzela skoro 25 miliona od transfera u ciglo tri prelazna roka, u periodu od godinu dana. To su vrlo ozbiljni iznosi za nase prilike.

 

Koliko je od tih para zavrsilo u klubu, a koliko u dzepovima uprave ili za finansiranje SNS-a tesko mozemo saznati.

 

Jel hrvatski "model poslovanja" primjenjiv na nas? Makar sezonu, sezonu ipo duze da ostanu igraci u klubu. Eno rece neko da je Modric otisao sa 23-24. godine iz Dinama. Ne vidim da je falilo nesto ni njemu ni klubu ni menadzerima.

 

 

Link to comment

pa nasima bi falilo, i igracu, i klubu i menadzerima, zato moraju da idu sa 19. evo cak i ovaj balavac adzic, on sigurno nije sirotinja, i nije morao da zuri, pa pobegao na prvu ponudu, i jos kaze mrzi ga miloje, kakav jadnik. i to je nasa omladina, ima i do njihove retardiranosti

Link to comment
12 minutes ago, MiddleClass said:

 

Koliko je od tih para zavrsilo u klubu, a koliko u dzepovima uprave ili za finansiranje SNS-a tesko mozemo saznati.

 

 

Uopste ne razmisljam o tome. Jasno je da sve dok je ovakva vlasnicka struktura po klubovima kukati o tome da se pare izlace iz klubova i da uprave pljackaju je cisto gubljenje vremena. Tako je kako je. Ako ce ti biti lakse onda cu preformulisati da sad ima od cega da se krade, docim su Lukic i Vesic krali ne od prodaje igraca vec od zaduzivanja kluba kreditima.

Edited by harper
Link to comment
19 minutes ago, MiddleClass said:

 

Koliko je od tih para zavrsilo u klubu, a koliko u dzepovima uprave ili za finansiranje SNS-a tesko mozemo saznati.

 

Jel hrvatski "model poslovanja" primjenjiv na nas? Makar sezonu, sezonu ipo duze da ostanu igraci u klubu. Eno rece neko da je Modric otisao sa 23-24. godine iz Dinama. Ne vidim da je falilo nesto ni njemu ni klubu ni menadzerima.

 

 

a jebemu midle, napisano 24, ali istina je 22

nema tri posta kako smo pisali o tome

 

opet, iz one situacije gde je bila zvezda pre 2-3 godine tesko je ocekivati takav pomak odmah

jbg, na stranu sto svako od nas mislio o terzicu ovo sto se desava poslednjih godinu-dve jeste pomak

 

ako se ovaj proces nastavi, ako budemo imali i malo srece pa nas nagradi i napokon udjemo u ls ili odigramo jos jednu dobru sezonu u le, pomerice se stvari u tom smislu

i ponovo, najvaznije, ako terza bude imao garanciju da ostaje u klubu. ne znam zasto je tesko prihvatiti da je to verovatno kljucno

bilo koji od tih funkcionera ako zna da ce pare za neku godinu izvlaciti neko drugi, gledace da odmah rasporda sta moze

 

zvezda je bila u prevelikom kanalu, pa nije tako davno bilo, svadjali smo se do krvi ovde, kad su grujica terali da ode

poenta je da su pare trebale urgentno

deluje da je sad situacija bolja po tom pitanju, pa ako se napravi jos taj jedan iskorak, neka sledeca generacija nece odlaziti sa 18-19, nego sa 21-22

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

zvezda je bila u prevelikom kanalu, pa nije tako davno bilo, svadjali smo se do krvi ovde, kad su grujica terali da ode

poenta je da su pare trebale urgentno

deluje da je sad situacija bolja po tom pitanju, pa ako se napravi jos taj jedan iskorak, neka sledeca generacija nece odlaziti sa 18-19, nego sa 21-22

 

Ne mogu ljudi, misle ako napisu da je Terzic nesto uradio kako treba odmah ce da ih zaskoci neko da podrzavaju lopova ili tako neko slicno opste mesto. Ne mogu sebe da zamislim kako deset godina pisem jedan isti post o tome kako je srpski fudbal kurac a svi u njemu lopovi, a onda odmah sutradan odgledam prvu sledecu utakmicu, pa sledecu i tako dalje. Da, srpski fudbal je kurac, svi u njemu su lopovi, sve ovo je inace presipanje iz supljeg u prazno jer je fudbal savrseno nebitna stvar. OK, shvatili smo, ko hoce neka gleda, ko nece ne mora. Valjda nam je drzava olicenje postenja i profesionalizma pa smo svi u shoku sto i u fudbalu to nije slucaj.

Link to comment

pa pazi, meni je prvom neprijatno da pisem afirmativno o terzi, ali morao bih se bas praviti debelo blesav da ne vidim da zvezda nije ona ista od pre koju godinu

i ne radi se samo o le ili ubedljivo osvojenoj tituli, cak bih rekao da su to posledice

ponavljam se, ali terza ima iskustva u fudbalu, sigurno je jbg sposbniji od onog matorog iz usa koji covek verovatno nije imao ideju gde je ili 1 vladana lukica

niti smatram da je terza madjionicar niti da mi sutra postajemo barsa

lik jednostavno radi najprostije i najlogicnije stvari za klub u stanju u kom se zvezda nalazi

naravno da mu pomoc drzave, sto kroz oprost dugova, sto kroz sigurnost koju oseca na stolici na kojoj sedi itd idu u prilog

 

nama su do pre nekog vremena igraci odlazili za dzaba, odlazili u uzbekistane, kazahstane, imali neke sulude kombine sa menadzerima gde klub dobije 30% od prodaje i slicno

2-3 godine kasnije je problem sto pesic ide za 4 miliona u arapske zemlje

pa taj pesic je posao veka. doveden i igrao za male pare, pomogao u osvajanju sampionata i prodan za 4 miliona

sta vise ocekivati od coveka koji je dobar deo sezone bio rezervni napadac?

racic prodat u valensiju. smejali smo se svi ovde njegovim bravurama, nadali se da cemo ga sto krace gledati u zvezdinom dresu, sad je prbolem sto nije ostao do 24 godine u zvezdi

adzic mi isto ne deluje kao talenat za kojim treba liti suze

 

imamo trenera koji odlicno radi svoj posao, koji ima sistem koji za sad odlicno funkcionise, dovode se igraci koje on zeli za taj sistem, u svim linijama tima delujemo makar jednako kvalitetno kao pre godinu dana (osim na mestu napadaca, gdeocekujem stranca) i sad se prizivaju mamici i ostali magovi hrvatskog klupskog nogometa

 

krsticic kog niko ne spominje je od daleko veceg znacaja nego da su nam ostali racic, adzic ili slicni

on covek ima 28 godina, dakle najbolje godine za fudbal, nekoliko sezona  sto talijanske, sto spanske lige iza sebe, reprezentativac

nezamislivo mi je da je takav igrac u onoj zvezdi od pre par sezona

 

ostao je i radonja, igrac koji ima ubedljivo najveci moguci rast u proslogodisnjoj zvezdi

 

poenta je da stvari nisu ni priblizno crne kako se prikazuju

 

daleko je ovo od idealnog, ali se vidi neka ideja, sistem i pre svega ogroman je napredak u odnosu na predjasnje stanje

Link to comment

Isto kao i u NDH-a. Kurac od lopovske drzave, ali u fudbalu okrecu vece pare.

 

Mozemo li od Terzica napraviti Mamica?

 

@harper

Edited by MiddleClass
Link to comment
2 minutes ago, MiddleClass said:

Isto kao i u NDH-a. Kurac od lopovske drzave, ali u fudbalu okrecu vece pare.

 

Mozemo li od Terzica napraviti Mamica?

 

@harper

 

Mamic je ucio od Terzica, a Terzic od Dzajica i Zecevica, tako da ima nade.:D

 

Mnogo je stvari Terzic promenio u Zvezdi, to je jednostavno notorna cinjenica, samo sto ljudi zaboravljaju gde smo bili na kraju Lukic-Vesic perioda. Mi smo bukvalno prodavali igrace na sledeci nacin, napominjem da ovo nije zajebancija, hiperbola vec nesto sto se zaista desilo. Sede nasi dripci s vlasnicima drugog kluba koji se nalazi na istim pripremama oko ponoci i drndaju po viskiju. jedan od tih drugih pomene naseg igraca, kako mu ne izgleda lose i kako bi ga rado video u svom timu. nasi ga pitaju koliko bi dao za njega, ovaj kaze neku cifru i tu za stolom se dogovore oko prodaje. Jos probude tog igraca da sidje dole u papucama kako bi formalno dobili njegov pristanak. Ili, odemo u Prag da igramo utakmicu, igrace i strucni stab smeste u neku vukojebinu a uprava i vodje navijaca na racun kluba u najbolji hotel u Pragu (300 USD za noc) na all-inclusive racun pa se viski tocio u vodopadima.

 

O fiktivnim zaposlenjima za Vesicevu zenu s platom od nekoliko hiljada evra u vreme kad su dugovali zaposlenima plate za godinu dana, "keteringu" iz Sopota koji je drzao Lukic preko nekog svog pajtasa, generalnom sekretaru kluba kojeg niko nikada nije video treznog u prostorijama kluba, zaposljavanju rodjaka i drugara u kancelarijama gde nije bilo dovoljno stolica za sve da sede pa mnogi nisu ni dolazili na posao i gomili drugih stvari da i ne pricam. Kao ni o cinjenici da smo se samo u tom periodu zvanicno zaduzili za nekih 28 miliona evra a koliko smo se nezvanicno zaduzili niko ziv u klubu jos uvek tacno ne zna.

 

A sada nam je jedan od tih lopova zamenik gradonacelnika u Beogradu. :laugh:

Link to comment

Zaboravio si Mijovica legendu Marakane...

A Vesic je gradonacelnik a ne zamenik, pravi gradonacelnik se pojavljuje kao Mijovic na Marakani.

Link to comment
36 minutes ago, samo_opusteno said:

Zaboravio si Mijovica legendu Marakane...

A Vesic je gradonacelnik a ne zamenik, pravi gradonacelnik se pojavljuje kao Mijovic na Marakani.

 

Ma, nisam zaboravio nista nego se ne moze sve ni nabrojati.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...