Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Crvena zvezda će imati dva predstavnika na Svetskom prvenstvu u Rusiji, reč je o našim reprezentativcima Nemanji Radonjiću i Milanu Rodiću. To raduje sve crveno-bele, ali i finansijski sektor kluba sa "Marakane".

Samim tim što su se našli na Mundijalu, ovi momci će pomoći svom klubu da zaradi lep novac, a evo i kako: Naime, FIFA će plaćati timovima čiji igrači učestvuju na Mundijalu.

Po tome, šampion Srbije će dnevno zarađivati 14.400 evra (7.200 po igraču) sve dok se "orlovi" budu takmičili u Rusiji, a sa plaćanjem se počinje dve nedelje pre pre utakmice reprezentacije.

Ovo znači da će crveno-beli dobiti najmanje 180.000 evra po igraču, ukoliko naša selekcija ne prođe grupnu fazu, što znači da će bar 360.000 evra stići iz FIFA u kasu Crvene zvezde. A možda i više, pod uslovom da Srbija prođe dalje.

 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за zvezdan terzic

Link to comment

Vidim, rsb botovi su progutali pricu kako je prelazni rok vrhunski i kako cemo biti jaci nego prosle sezone, lozenje na maksimumu... Jovancic i Meleg tip top zamene za Donalda i Kangu. Jasta...

 

Mene jedino prodaja Racica raduje, ostalo nit smrdi nit mirise. Okupili su dosta domace upotrebljive radne snage, ali sustinski su nam potrebna 3 igraca: Korektan stoper koji ce da krpi Mirkine i Zulove svinjarije (videti pod Le Talek), desetka da poveze redove (vidi pod Kanga) i spic koji ume ponesto i van jsl (Boakye). Takvih pojacanja ni na vidiku, izbacuju se neka nerealna imena (Marin, Pukki, Soldano, Da Silva) a zapravo dovode Causici i Stojiljkovici.
Milunovic, jedini domaci stoper koji nesto vredi nas odjavio.

 

Morace to Miloe opet dobro da utegnetm inace ce biti problema... 

Link to comment
11 minutes ago, FPLS said:

Vidim, rsb botovi su progutali pricu kako je prelazni rok vrhunski i kako cemo biti jaci nego prosle sezone, lozenje na maksimumu... Jovancic i Meleg tip top zamene za Donalda i Kangu. Jasta...

 

Mene jedino prodaja Racica raduje, ostalo nit smrdi nit mirise. Okupili su dosta domace upotrebljive radne snage, ali sustinski su nam potrebna 3 igraca: Korektan stoper koji ce da krpi Mirkine i Zulove svinjarije (videti pod Le Talek), desetka da poveze redove (vidi pod Kanga) i spic koji ume ponesto i van jsl (Boakye). Takvih pojacanja ni na vidiku, izbacuju se neka nerealna imena (Marin, Pukki, Soldano, Da Silva) a zapravo dovode Causici i Stojiljkovici.
Milunovic, jedini domaci stoper koji nesto vredi nas odjavio.

 

Morace to Miloe opet dobro da utegnetm inace ce biti problema... 

 

Pa prelazni rok i jeste sasvim korektan za sad. Sve i da ostane ovako-bićemo na nivou ekipe iz prolećnog dela.

Gro ekipe iz prošle sezone je ostao, Miloe i ceo stručni štab je ostao što je i najvažnije...Dovode se igrači koje očigledno Miloe hoće, a ne Terza ili neki menadžeri i to je ok.

Za koji rez u Evropi će to biti dovoljno ostaje da se vidi.

A da ćemo biti neugodni-bićemo.:fantom:

Link to comment

Pusti coveka, vidis da se oseca superiorno u odnosu na one botove koji gutaju price... al njega nece prevariti :lol:

 

Mene ponajvise brine Milojeva orjentacija da igra bez klasicnog pleja. Causic je njegova zelja, sto nije neocekivano jer je i njega trenirao u mladjim kategorijama. Mene ta trojka na sredini gde bi bili Causic, Krsticic i Jovicic ne odusevljava jer nema tu previse kreacije. Kad igramo ofanzivnije uskakace Meleg i nadam se da ce on uspeti da se dokaze i izbori za vecu minutazu, jer mi se vise dopalo kako smo izgledali sa tim klasicnim organizatorom igre, nego u ovaoj zatvorenijoj varijanti. 

 

Uz to treba da se pogodi drugi stoper, pa da se onda i uigra. Videcemo koliko ce vremena trebati... 

 

Prvo kolo bi morali da prodjemo i sa omladincima, dok je vec drugo potencijalno koska, pa bi tu ostanak veceg dela ekipe trebalo da dodje do izrazaja. 

 

Od stranaca ocekujem samo stopera i spica kad ode Pesic. Od mladjih ocekujem malo vise Ivana Ilica kad se oporavi plus Joveljic i npr. Veljko Nikolic da dobiju sansu kao Ilic i Adzic ove godine. Mada meni se svidja i onaj klinac Gavric iz omladinaca...

 

Sto se prodaje tice, i dalje ne mogu da se nacudim kako prodasmo Racica za onolike pare. S druge strane mi je cudno da muceni Srnic ne moze bas nigde da se udomi. 

Link to comment
9 minutes ago, samo_opusteno said:

Ne vidim gde je lozenje na maksimumu, rekao sam da ako se dovede dobar stoper tim ce biti solidan. 

 

 

Ma ne mislim ovde ni na koga konkretno, nego sam bacio pogled na rsb, a tamo teska euforija. Jovancic stena, Meleg novi Katai... 

 

Meni se bas i nije svidelo kako je ekip izgledala u prolecnom delu.. Bas su falili Kanga i Boaci, a fale i sada i nema naznaka da se traze igraci tog tipa i kvaliteta. Sve neke jsl povratnike ganjamo...

Sve ovo pisem u kontekstu evrope, ako je ideja da se ponovi nesto slicno. Za jsl nema brige. 

Link to comment

E sad, ajde Kanga, ali Boaći je bio kupovina mačke u džaku i tref koji nas je zadesio sa njegovim bivšim klubom (da je u raspadu i da nam čovjek pripadne za dž nakon afirmacije), čovjek je bio na strmopizd stazi i nije djelovalo da će da ispadne ovo što je ispao, a to je najbolji napadač kluba u dosta vremena unazad :D 

Link to comment

Ne verujem da cemo juriti spica i tog pleja pre kraja SP. Prvo trziste je jos uvek uspavano, drugo moramo i prodati nekog da bi ulizili ozbiljne pare. Ovo od Racica, Frimponga i Adzica je za tekuce poslovanje i JSL pojacanja. 18-og jula je revans I kola kvalifikacija, za nedelju dana cemo znati protivnika i u II kolu, tako da ce i na osnovu toga da se sklapa tim.

 

Mi nemamo para da bacimo milionce za super pojacanje, pa da se kajemo...videti pod Mouce...Tako da verujem da ce Milojevic i Mrkela izabrati dobro, a da im Terzic nece previse smetati

Link to comment
10 hours ago, Milosh76 said:

Stojkovic i Borjan nisu stranci... ova bajka o 2 stopera stranca je mnogo lepa, ali neizvodljiva. Jedan preskup i iznad nase lige i platezne moci, a drugi kvalitetna macka u dzaku... Opet, sa Terzicem se nikad ne zna.

Inace Aleksic otisao u Tursku, tako da on nije misteriozni centralni vezni koga jurimo.

a jebemu milose :D

3 hours ago, samo_opusteno said:

Ne vidim gde je lozenje na maksimumu, rekao sam da ako se dovede dobar stoper tim ce biti solidan. 

 

 

pa u vecoj meri je fpls u pravu

 

a ti npr kazes "meleg malo lutao"

to je bas onako optimistican pogled na njegovu dosadasnju karijeru

zelim mu ja naravno sve najbolje i da eksplodira u zvezdi, ali ajmo malo realnosti

msm, ne treba naricati, ali ne treba i predstavljati nesto solidno kao ne znam kakvo dostignuce (govorim generalno o ovom prelaznom roku), sa sve cuvenim "valjda milo(j)e zna"

pokazao je da zna, ali ako cemo to usvojiti kao jedini argument u raspravi i time se osvrnuti na svaku kritiku, onda ajmo zatvoriti topik do prvih utakmica

 

kao sto neko rece prodaja racica je najveci plus do sad. makar iz ove perspektive deluje da su te pare za njega poklon, mada ko zna, mozda zaista bude novi fejsa kao sto neko rece, lik oko koga su se svi sprdali, a on posle napravio sasvim solidnu karijeru

prodaje adzica i frimponga nisu nikakvi spektakularni potezi, pre prilicno losi

prodali smo dva igraca iz rotacije, jednog koji ulazi "u najbolje godine", drugog vrlo mladog za ukupno milion evra

daleko je to od sjajnog

 

jovancicu svaka cast, ali dovoljno je pogledati njegovu i donaldovu karijeru, pa videti o kakvoj se tu kvalitativnoj razlici radi

lepo sto ga navijaci vojvodine gotive i sto mu je dva puta za dlaku izmakla ta vrlo znacajna nagrada najboljeg igraca 1 vojvodine, ali nemojmo se zajebavati i porediti ga sa donaldom. verujem da postoji jak razlog sto on sa 27 godina nije uspeo izaci van jsl

 

 

sto se mene tice prelazni rok se odvija ok, mislim da sam i pisao o nekom slicnom scenariju pre oko mesec dana

ima smisla dovoditi ovakva pojacanja(dokazane jsl igrace i srspke mladepovratnike iz inostranstva), pogotovo igrace koje miloje poznaje

nije zvezdina sezona samo tih 10-15 utakmica u evropi, treba nama 20ak fudbalera za rotaciju

ali sve to pod uslovom da se dovedu ozbiljno pojacanje na stoperu, "pleju", pa i napadu

dakle u nedostatku dostupnih kvalitetnih domacih igraca, stranci i to oni koji dolaze da igraju fudbal i da im zvezda bude stanica do najjacih ekipa evrope, a ne neke istrosene mustikle koje odavno nisu u ozbiljnom fudbalu

ok, ako bas ono pukne bomba :fantom: na poziciji kange, onda se mozda moze poceti sezona i sa joveljicem kao prvim spicem, posto su tu radonja i ben da pomognu, a iz trija stojiljkovic, pesic, pavkov valjda ce se naci bar jedan da bude dostojna zamena za jsl 

Link to comment

Не бих да цепам длаку на четворо, али какву је то Доналд сјајну каријеру имао док није дошао код нас?

Link to comment

prilicno sam siguran da nisam ni pomenuo sjajnu karijeru, nego neuporedivu sa jovancicevom

 

donald se skolovao u ajaksu, stigao do mladjih selekcija 1 holandije

jovancic se skolovao po bip slaviji i jagnjilu

i jedan i drugi sa 27 dolaze u zvezdu, samo sto je donald izmedju "skolovanja" i zvezde nakupio nekoliko sezona holandske i ruske lige, a jovancic jsl i to u kasnijim godinama, pre toga nizi rangovi u srbiji

 

jbg, nije za poredjenje zaista

 

i donaldova karijera je zapravo ako ne sjajna, a ono prilicno dobra

nije zvezda bas cesto u prilici da dovodi igrace u tim godinama sa takvom biografijom

 

 

Link to comment

И Мелег се школовао у Ајаксу, па си скептичан, да ли нам је он појачање. Плус оно што је са Доналдом изгледа проблем је срце, вероватно зато он није имао запаженију каријеру напољу. 

Link to comment
49 minutes ago, pbg12345 said:

a ti npr kazes "meleg malo lutao"

to je bas onako optimistican pogled na njegovu dosadasnju karijeru

zelim mu ja naravno sve najbolje i da eksplodira u zvezdi, ali ajmo malo realnosti

msm, ne treba naricati, ali ne treba i predstavljati nesto solidno kao ne znam kakvo dostignuce (govorim generalno o ovom prelaznom roku), sa sve cuvenim "valjda milo(j)e zna"

pokazao je da zna, ali ako cemo to usvojiti kao jedini argument u raspravi i time se osvrnuti na svaku kritiku, onda ajmo zatvoriti topik do prvih utakmica

 

kao sto neko rece prodaja racica je najveci plus do sad. makar iz ove perspektive deluje da su te pare za njega poklon, mada ko zna, mozda zaista bude novi fejsa kao sto neko rece, lik oko koga su se svi sprdali, a on posle napravio sasvim solidnu karijeru

prodaje adzica i frimponga nisu nikakvi spektakularni potezi, pre prilicno losi

prodali smo dva igraca iz rotacije, jednog koji ulazi "u najbolje godine", drugog vrlo mladog za ukupno milion evra

daleko je to od sjajnog

 

jovancicu svaka cast, ali dovoljno je pogledati njegovu i donaldovu karijeru, pa videti o kakvoj se tu kvalitativnoj razlici radi

lepo sto ga navijaci vojvodine gotive i sto mu je dva puta za dlaku izmakla ta vrlo znacajna nagrada najboljeg igraca 1 vojvodine, ali nemojmo se zajebavati i porediti ga sa donaldom. verujem da postoji jak razlog sto on sa 27 godina nije uspeo izaci van jsl

 

 

sto se mene tice prelazni rok se odvija ok, mislim da sam i pisao o nekom slicnom scenariju pre oko mesec dana

ima smisla dovoditi ovakva pojacanja(dokazane jsl igrace i srspke mladepovratnike iz inostranstva), pogotovo igrace koje miloje poznaje

nije zvezdina sezona samo tih 10-15 utakmica u evropi, treba nama 20ak fudbalera za rotaciju

ali sve to pod uslovom da se dovedu ozbiljno pojacanje na stoperu, "pleju", pa i napadu

dakle u nedostatku dostupnih kvalitetnih domacih igraca, stranci i to oni koji dolaze da igraju fudbal i da im zvezda bude stanica do najjacih ekipa evrope, a ne neke istrosene mustikle koje odavno nisu u ozbiljnom fudbalu

ok, ako bas ono pukne bomba :fantom: na poziciji kange, onda se mozda moze poceti sezona i sa joveljicem kao prvim spicem, posto su tu radonja i ben da pomognu, a iz trija stojiljkovic, pesic, pavkov valjda ce se naci bar jedan da bude dostojna zamena za jsl 

 

Kao prvo, ovde se pojacanjem smatra samo neko ko ima uspesnu karijeru i u dobrim je godinama? Mi nismo i necemo u dogledno vreme biti u mogucnosti da dovodimo proverene evropske igrace, jer su od nas platezno mocniji a i sigurniji po igrace klubovi sa dna nekih prosecnih evropskih liga, pa i iz nizih rangova. Mi na sve to imamo i dalje prilicno velik dug i nije bas da mozemo da se fljamo nekim zvucnim pojacanjima.  Zapravo sem Kange ni jedan igrac u poslednjih par godina i nije bio neki afirmisan igrac. A i on je doneo rezultat tek kad su ga svi otpisali i kada nije moga nigde da se zavalja. 

Mi moramo da dovodimo ono sto nam je dostupno, a to su kvalitetni domaci igraci sa odredjenim potencijalom koji imaju iskustvo igranja u Evropi, eventualno najbolje sto moze da se nadje u domacoj ligi i strance koji su macke u dzaku. Boaci ne da je bio macka, nego macketina. O Donaldu i LTLu da ne pricam. 

 

E sad, redom... Meleg. Ja licno sam prilicno yadovoljan ovim pojacanjem. To je igrac koji je prosao sve nase mladje kategorije (reprezentativne) i koji je bio bitan igrac u toj selekciji. Pokupio ga Ajax sa 18 godina, tamo je doradio to sto mu je falilo. Kada se vratio u Vojvodinu bio je odlican, jedan od najboljih igraca lige, kapiten Vose, bitan faktor i u Vosinoj Evropi, a onda otisao u Tursku za finu platu. Tamo se nije izborio za mesto. Da jeste, nama ne bi ni bio dostupan. Po meni je upravo on profil igraca kakve mi treba da dovodimo. 

 

Jovancic... on je u startu igrac od koga se ne ocekuje mnogo jer ima i dosta godina a iz domace je lige. Nije on doveden da menja Donalda, vec da bude u rotaciji sa Jovicicem, KRsticicem, (potencijalno) Causicem i Melegom. Moram da priznam da mi je ovde bilo zanimljivo kako si Donalda uzdigao zbog mlade repke Holandije i ispodprosecnog ruskog tima, a recimo Melega koji je bio daleko znacajniji faktor u nasoj mladoj repki koja je imala dosta uspeha spustas... Da ne shvatis pogresno, Donald je kod nas bio car, ali prethodna karijera nije as obecavala kada je dolazio, a da ne pricamo da je bilo pitanje i koliko ce moci zbog loseg stanaj kolena. Srecom nama se isplatio :)

Elem, da se vratim na Jovancica. Poslednjih par sezona igra stvarno dobro JSL i objektivno ako vec dovodimo domace igrace to treba da budu vodeci igraci svojih klubova, a ne kao ranije sto smo znali da dovedemo igraca koji je bio rezerva u Spartaku, backoj ili Metalcu. A nije da nismo znali. Razlika izmedju njega i recimo Jovicica je ta sto je Bakula otisao godinu dana u osrednji ruski klub i onda dosao kod nas da krpi, pa ispao super. Jovancic moze da bude i promasaj, a moze da se pokaze i kao dobro pojacanje. U svakom slucaju igrac za rotaciju. Npr Bunja je kod nas dosao kad je bio otprilike u tim godinama iz Rada i postao potpuni car. 

 

Sto se Stojiljkovica tice, on ce igrati ono sto je igrao Pesic ove godine. PEsic ce biti prvi spic, verovatno dok ne stigne ponuda koja se ne odbija. A onda ce da dodje neki stranac, potencijalni kapitalac. 

Joveljic, koliko god ga ja priyljkivao, ne moze da bude nas prvi spic ni u JSL, jer fizicki nije jak jos uvek, i dok ne ojaca to nece moci ni da bude. Videlo se to lepo pred kraj sezone kada je konacno zaigrao. Verujem da ce imati minutazu bar kao Luka Ilic ove godine. 

 

I nije ovde problem kritikovati, vec je vise pitanje sta se kritikuje? Ili je diskusija moguca samo ako se kritikuje? 

 

Prelazni rok je ziva stvar, zavisi i od ponude i od potraznje. Za sada fino tece, bilo bi super kad bi jos kojeg igraca koji ce biti bitan za tim doveli odmah, pre svih stopera. Nadam se da ce t i biti. Milunovic nas je odbio, sad kao jurimo stranca. Videcemo ko ce doci, ali tu bi morali da ubodemo. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by adasevic
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...