Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

Da je meni neko rekao da će Giantsi osigurat PO mesto jedno kolo pre kraja i da mogu ako hoće da odmaraju startere u week 18...

 

Mada bih ja igrao kao da mi život zavisi od toga, čisto da se eventualno pokenjamo Eaglesima u first seed.

Link to comment
41 minutes ago, *edited by mod said:

Da mi je neko rekao da će u zadnjem kolu Stilersi i Packersi i dalje da budu u konkurenciji za plej-of...

Te dve ekipe ne umiru lako...

  • +1 1
Link to comment
Inače, Greg Joseph sinoć nije mogao pogoditi okean iz čamca, ali protiv Giantsa pogađa sa 60+ jardi za pobedu. 

Indoor kiker



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

Da, vrlo realno. Jak udarac iznad srca može da dovede do prestanka rada... nadam se da će se momak potpuno oporaviti. Već se dešavala ovakva situacija u raznim sportovima

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment
jebeš ovaj sport. jel realno da je od udarca u grudi ovo?

Jeste.
Ovakva slična situacija se desila mom ortaku na treningu košarke u klubu. Mnogo manje, ali taj "mehanizam".



....shiit has hit the fan.
Link to comment

ne znam... meni je start izgledao potpuno normalno. ali videlo se kada ustaje da je malo nesiguran na nogama, moguce da je od udarca... jbg, to ti je profesionalni sport. sto mi rece Fins jutros, otislo sve u kurac od kada su ugovori postali dovoljno veliki da je neko spreman zivot da rizikuje. 

mene oma podsetilo na scenu iz Any Given Sunday gde onaj tackle pregovara sa Al Pacinom, kad mu kaze Al Pacino da moze da ode u kurac ako dobije jos jedan concussion, a ovaj odgovara ma nece mi biti nista, treba mi jos 2 sacka za bonus u ugovoru ili kako vec ide...

i to se tolerise u danasnjem sportu. Durant se vrnuo na svoju odgovornost u playoffu, pa mu pukla ahilova. Murray trazio da igra iako je imao probleme sa kolenom, pa mu odu ukrsteni. Tui su skoro mozak smrskali pre par nedelja, covek se izgubio na terenu, i on se vraca. zavrsio opet na concussion protocolu samo da Vibice ne bi popusile kaznu, inace bi igrao sve u 16. profesionalni sport je bukvalno gladijatorski pakao. uvek se setim price Gerine zene, kaze da ga je nalazila u sred noci, glavu zagnjuri u jastuk da ga niko ne cuje, i urla od bolova. njemu su kolena otisla dodjavola. a za Vujevica mi je rekao da godinama svaki trening i utakmicu igra sa kortizonom pravo u kicmu. ujutru ukocen, ne moze da ustane. i tako svaki bogovetni dan. a to je odbojka, nekontaktni sport. pa zamisli sta telu radi basket onda, da ne pricamo o fudbalu? pa dodaj na to medicinu koju krkaju jer se u sportu vrti hiljade puta vise novaca nego u odbojci... nije ni cudo sto vidis running backa u 200 kila u punoj ratnoj opremi kako preskace lika od 190 cm... to verovatno jer je prirodno nadaren.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Sve je otišlo u k...c krasni.
Bila je pre par godina ona anketa među sportistima na Olimpijadi sa pitanjem :
Da li bi izabrali osvajanje zlata po cenu doživotnog teškog invaliditeta?

I odgovor je u nekom jezivo velikom procentu bio:
Da, naravno!

To je atmosfera u koju su takmičari u profesionalnom sportu "uvučeni"...



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Frank Pembleton said:

Sve je otišlo u k...c krasni.
Bila je pre par godina ona anketa među sportistima na Olimpijadi sa pitanjem :
Da li bi izabrali osvajanje zlata po cenu doživotnog teškog invaliditeta?

I odgovor je u nekom jezivo velikom procentu bio:
Da, naravno!

To je atmosfera u koju su takmičari u profesionalnom sportu "uvučeni"...



....shiit has hit the fan.

 

to je bila anketa za Barselonu '92 ili Seul '88 pre 30-35 godina dok je profi sport još uvek bio u povoju.

u praksi je trenutno stanje takvo da momci koji idu u teretanu na čošku u proseku troše 180 puta više dopinga nego profi sportisti. Razlozi i motivi nisu medalja na olimpijskim igrama ili ugovor vredan reskiranja sopstvenog zdravlja i života, već da se bolje izgleda kad si na štrandu pa da impresioniraš ortake i akobogda da zbariš neku cicu. Frik standardno lupeta i ceo taj rant o profi sportu promašuje lopte na sve strane, a i povod je promašen. dečku se dogodilo nešto što se dešava otprilike skoro nikad. treba da se potrefi ogroman broj faktora da se dogodi taj commotio cordis. jedan prema milion ili jedan prema 100 miliona i milijardi. nekolicina registrovanih slučajeva su uglavnom u sportu, najviše u bejzbolu, hokeju, lakrosu itd itd, uglavnom kod takmičenjima za klince. kad ukucaš u google onda vidiš da je proslednja žrtva za koju možeš naći ime i prezime bila instagram model/food blogerka kojoj je u rukama eksplodirala bočica za šlag. 

kad nekog sportistu na terenu udari grom ili mu meteor/međunarodna svemirska stanica padne na glavu, friketa će se opet frljati citatima iz any given sunday i prepričavati šta mu je pričala gerina žena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...