Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

pogledao sam sinoć i drugo poluvreme packers-hawks, setio se da mogu na eonu premotati na SK prenos. :D

ono kako su dosudili 1st down na poslednjem playu je sramota. ne razumem se mnogo u to pa ne znam da li je problem do ovih sa televizije ili je stadion sranje pa ne mogu dobro da snimaju, ali negde postoji problem i velik je.

posle toga gledam finale college sezone i taj prenos kao da je 200 godina u budućnosti u odnosu na prenos iz GB. ne sećam se koja tv je radila taj prenos iz GB (fox možda?) ali video sam na twići da ga je gledalo preko 30 miliona ljudi u proseku i njih nije blam da isporuče onakvo sranje od proizvoda.

a CFB finale je bilo na ESPN i to je perverzija. Kamere postavljene svuda,levo, desno, gore, dole...imaj refcamTM, kamere na kačketima sudija.

kad je mali Moss postigao drugi TD nije se odmah videlo da li je čepao liniju pre nego što je dohvatio pylon i kaže komentator "nije problem, ako bude potrebe mogu naši da sinhronizuju snimke iz 4 različita ugla pa ćemo videti šta se desilo" ali par sekundi kasnije ipak puštaju ugao na kom se sve vidi.

pre par godina kad su bama i georgia igrali finale ono je bio najbolji prenos u istoriji televizije. na jednom kanalu ide redovan prenos, a tad su prvi put uveli da na drugom kanalu ide studio kao fora coaches film room. sede njih 7-8, Gundy, Paterson, Sumlin, Cutcliff, Fitzgerald sa Northwesterna, Luke sa Ole Missa i možda još neki trener, gledaju utakmicu, klopaju sponzorsku pizzu i kolu i komentarišu svaki play u lajvu. Na jednom ekranu pustio utakmicu i mute, na drugom pustio njih i uživam. Od tada to imaju svaki put kad je playoff utakmica, ali nisam uspeo naći stream za coaches room, a jedva sam našao dobar stream i za samu utakmicu.

A onda momenat kod TD Hardmana (igra sad u Chiefsima)...nije se znalo da li je čepao liniju i puste snimak i onda još opizde zoom: Hardman je bio na ~10 yarda, a kamera je u liniji sa sideline, ali skroz iza suprotne endzone...vidi se svaka travka, sve nepravilnosti na sideline liniji, kao da snima sa razdaljine od par metara. :D

a onda ovi pre neko veče nemaju kameru da se vidi gde je Graham oboren i nađu neko sranje od ugla, pokušaju kao nešto da nazoomaju a ono kao da je snimano sa telefonom od pre 20 godina koji ima 0.3 megapixela. neverovatno jbt :huh:

Goodellara, kad isteknu ugovori, teba sve da ih odjebe i da radi samo sa ESPN čak i ako ne daju najveću ponudu.

 

p.s.

video sam juče da je ESPN ponudio Romou 10-14 miliona $ godišnje da pređe kod njih :kecman:

 

evo našao sam i taj kadar sa Hardmanom:

 

20180108214436.jpg

 

ovo je na 16 yarda, a kamera je udaljena možda čak i 100+ metara :hail:

 

Link to comment

Kada god FOX radi prenose sve je sranje, suze kadrove maximalno, ne idu skoro nikada na široki plan

Kao da gledamo prenose sa Screen Sporta tamo neke 1985. godine

Link to comment
11 minutes ago, renne said:

Kada god FOX radi prenose sve je sranje, suze kadrove maximalno, ne idu skoro nikada na široki plan

Kao da gledamo prenose sa Screen Sporta tamo neke 1985. godine

tacno, kompletni su trumpoidi. pored toga ne mogu ni ton da podese, cesto se ne razume/ne cuje komentator.

Link to comment

ima tu i do stadiona. npr kod Bearsa je uvek drugačiji ugao kamere nego na ostalim stadionima. a ugao i sam kvalitet slike na all22 sa Soldier Fielda je da popizdiš. :dry:

 

btw super su prenosi SEC na CBS. Kod njih na sajtu imaš da biraš  između redovnog prenosa i live all22 feeda. ja sam se par puta njakao da namestim usa ip da bih mogao to da gledam, ali brzo sam odustao. nije mi fora all-22 ako ne mogu da pauziram i premotavam. a i čudno je da gledaš taj ugao dok slušaš komentatore koji komentarišu redovan broadcast.

btw, tu je color komentator Gary Danielson koji je Evropska Unija za sve ove mučenike što komentarišu nfl, pa i Romoa. Jedini komentator kog se isplati pažljivo slušati.

On sada već ima baš lepih godina i primetno je da je izgubio oštrinu poslednjih nekoliko sezona, tj nije više dobar kao pre 6-7-8 godina kad su njegovi prenosi bili 1 spektakl, ali i dalje je  par klasa iznad svih.

Link to comment
2 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Tičeru...imaš li kakvu želju sa no.4.  Pretpostavka je naravno da je Young davna prošlost u tom momentu :sad:

Samo jednu Jeudy

Link to comment
12 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Pa bio je OC Minesote u sezoni kad su igrali NFC championship game protiv File, kad je Case Keenum izgledao kao top 3 QB u ligi. 

 

10 hours ago, teacher said:

šta znam, izvukao je maximum od keenana kad je bio u minesoti, solidno je radio sa jonesom u giantsima. kao playcaller solidan. samo da nije hc, to mu ne ide.

Hvala obojici. Zanima me koja je njegova OC filozofija? WC? Koja varijanta (Bill Walsh, Shannahan)? Nesto sasvim trece?

Link to comment
Hvala obojici. Zanima me koja je njegova OC filozofija? WC? Koja varijanta (Bill Walsh, Shannahan)? Nesto sasvim trece?
On valjda beše iz Endi Ridovog coaching tree?
Ja mislim da on fura "spread offense"?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
20 minutes ago, Frank Pembleton said:

On valjda beše iz Endi Ridovog coaching tree?
Ja mislim da on fura "spread offense"?



... Shiit has hit the fan...
 

To sam i ja mislio, ali se nesto ne secam da je Keenum bio u tom sistemu u Minesoti 2017?  3 wide set, ko im je bio treci WR te godine?

Link to comment

Gledao video...Vidi se da mu je krivo.Mogu da zamislim sta mu je doktor rekao.On je imao brdo potresa ....

Drago mi je da je uzeo dovoljno kinte.

Jbga mogu da zamislim oni koji su na dnu lestvice, a verovatno su manje-vise izlozeni slicnim problemima...

Link to comment

citam da je Slepoje izjavio "look at stat sheets, I'm ballin' "

takodje, agetni su rekli da nece igrati na franchise tag, te da ocekuju 30+ po sezoni, i ako Tampa ne da, ima timova koji ce dati

 

moj odgovor je putuj igumane! i nadam se da mu nece gledati u W/L column, nece dobiti ni za cigare

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...