Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

2$/100gb mesecno

 

izgleda da jednostavnije od stikliranja kockice nema, sto znaci da cu morati da se pretplatim...nemam zivaca

A možeš i da instaliraš neki desktop email klijent, poskidaš mejlove na svoj komp i isprazniš tih 98%. Osim ako nije baš, baš neophodno da sve bude kod njih, zbog pristupa sa drugih mašina ili telefona.

Link to comment

volela bih da mogu da vucem i sa telefona.

 

milane za omni si u pravu vuce zvuk iz male mostanice (iz svih pravaca). dobar je samo za kontrolisan prostor ili za ambient zvuk/room tone da snimis (hvata sve oko sebe a ne tamo gde ciljas). mali mu je noise reduction

 

(kasno procitala tvoj edit :) )

Edited by mustang
Link to comment

Da li je neko skoro kupovao graficku karticu za igranje za PC? Treba mi nesto sto moze da potera FIFA 16 a da ne moram da prodam bubreg.

Link to comment

Znam, ima i to logiku, preporucuju mi Radeon R7 250 kao solidnu graficku, cijena prava sitnica oko 100 ojrica, ali bi navodnom s njom trebao biti miran barem 2-3 godine. Nego nesto nestasica tih grafickih kod uvoznika... 

Uglavnom se nudi Powercolor (ne znam kakve su, nemam iskustva), a Saphire tek kad pitas imate li sta drugo. Asus/Gigabyte uglavnom ima samo u cenovnicima, ali kad pozoves i pitas gde to i kada moze da se kupi... "cek da proverim u magacinu... nema sa DDR5 ima sa DDR3..." i sl.

Mozda je bolje da sacekam septembar, valjda ce do data da bude jos neka tura uvoza...

Link to comment

Da li je neko upoznat sa Drive Farming (rentiranje prostora na disku)?

 

Scam ili stvar koja funkcioniše?

 

O čemu se tačno radi? Na google-u baš i ne nalazim ništa relevantno, osim nekih starih članaka iz vremena nestašice diskova. :)

Link to comment

Bivši kolega me zvao jutros da me pita par stvari, između ostalog i to kako da poveća particiju na HD, kaže da mu treba više prostora za izdavanje(?!).

 

Prvo sam pomislio da ga nisam dobro čuo pa mi je objasnio da iznajmljuje, bukvalno, slobodan prostor na disku pod određenim uslovima (mora da bude uključen komp u određenom vremenskom periodu).

 

Kaže da je platio neku cifru (oko 600$) i da sada oni njemu dnevno plaćaju oko 5$ na ime tog najma.

 

Meni to malo suludo pa pitam da li je neko već naleteo na ovakvu varijantu ili su ga prosto prevarili.

Edited by Tale
Link to comment

Znam, ima i to logiku, preporucuju mi Radeon R7 250 kao solidnu graficku, cijena prava sitnica oko 100 ojrica, ali bi navodnom s njom trebao biti miran barem 2-3 godine. Nego nesto nestasica tih grafickih kod uvoznika... 

Uglavnom se nudi Powercolor (ne znam kakve su, nemam iskustva), a Saphire tek kad pitas imate li sta drugo. Asus/Gigabyte uglavnom ima samo u cenovnicima, ali kad pozoves i pitas gde to i kada moze da se kupi... "cek da proverim u magacinu... nema sa DDR5 ima sa DDR3..." i sl.

Mozda je bolje da sacekam septembar, valjda ce do data da bude jos neka tura uvoza...

ne, pogotovo ne za te novce, evo safirove grafe za 13k (ako si gadljiv na moćne boje  ^_^ ) na akciji, koja je oko 50-60% brža od r7 250

- grafe sa ddr 3 mem. su osetno sporije od onih sa ddr5

- čip koji se nalazi na r7 360 ide i u aktuelni x box tako da će sa njom moći da se pokreće fifa na high sve dok na izađe nova generacija konzola a i tada treba očekivati da će raditi barem na med podešavanjima naredne 2 godine od izlaska nove generacije ^_^

 

edit

najbolje je sačekati mesec dana da se u prodaji kod nas pojavi rx 460 za koju se očekuje da će biti 30-40% brža od r7 360 i uz to neće zahtevati dodatni kabal za napajanje....

Edited by gone fishing
Link to comment

Bivši kolega me zvao jutros da me pita par stvari, između ostalog i to kako da poveća particiju na HD, kaže da mu treba više prostora za izdavanje(?!).

 

Prvo sam pomislio da ga nisam dobro čuo pa mi je objasnio da iznajmljuje, bukvalno, slobodan prostor na disku pod određenim uslovima (mora da bude uključen komp u određenom vremenskom periodu).

 

Kaže da je platio neku cifru (oko 600$) i da sada oni njemu dnevno plaćaju oko 5$ na ime tog najma.

 

Meni to malo suludo pa pitam da li je neko već naleteo na ovakvu varijantu ili su ga prosto prevarili.

 

Nisam nikad čuo za to, ali zvuči suludo, zašto bi mu neko plaćao 5$ dnevno kada za 5-10 dolara mesečno ima 1TB prostora kod bilo kog regularnog provajdera tipa Dropbox, Google, MS itd. Pretpostavljam da će posle par dana zapaliti s tih njegovih 600$. Ili to ili koriste njegov komp za nešto treće, pitaj boga šta.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...