Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Zašto imam utisak da su današnji računari/OS/software sve gori i gori?

 

Pre neki dan sam dobio na korišćenje Fujitsu Lifebook A Series, Intel Core i5-4210M @ 2,6GHz, 4GB RAM, Green IT, 64-bit Windows 7.

 

Za "New folder" mu treba 2-3 sekunde, za New Microsoft Word Document - 2-3 sekunde, za otvaranje blanko dokumenta bar 10 sekundi.

 

Nije ovo prvi ovakav računar, naletele su mi ovakve stvari na dva prethodna koja sam dobio na korišćenje i na jednom Asus-u koji koristim privatno, taj je toliko spor da imam utisak da sam se vratio na neki, pa ne znam ni sam, x86 sa Windows 98 na njemu.

 

Pritom su potpuno prazne, neopterećene mašine.

 

Užas jedan.

Link to comment

nema leka dok se ne siđe sa meanike i think, takođe, idi u prompt pa na desktopu uradi md folder, da vidimo koliko brzo će da opravi :)

 

takođe nema leka dok nam je jako lako da se adaptiramo na brže a jako teško da se vratimo na nešto sporije, gledao sam kako se ljudi, navikli na "instant" upit ponašaju kada im se stavi 800ms dilej, to je "tragično dugo čekanje". Mislim, takođe, da mi možemo daleko finije razlike da primetimo, i mislim da to nije dobro :)

Link to comment

Slažem se sa tobom po pitanju meanike, ali se ne slažem po pitanju 800ms dilej-a: 'ladno hvatam sebe da sedim i brojim sekunde od početka do kraja operacije.

 

Nekada, na XP, su se folderi otvarali na pomisao na dvoklik.

Link to comment

Ne, nisam na to mislio, samo kažem da ljudi primete i pola sekunde kao puno a kamoli nekoliko sekundi. Ali ne garantujem da je ranije bilo brže, nego se naša percepcija bržeg promenila, tako nekako :D

Link to comment

Za "New folder" mu treba 2-3 sekunde, za New Microsoft Word Document - 2-3 sekunde, za otvaranje blanko dokumenta bar 10 sekundi.

 

Meni new folder pravi trenutno, novi dokument takođe, otvara blanko dokument za ispod sekunde na slabijoj mašini od te tvoje (Lenovo G500, i3, 64bit Windows 8.1). Windows instaliran pre godinu dana, dignuti Apache i MySQL u pozadini, pokrenuta dva firefoxa sa po desetak tabova. Ako ne veruješ, mogu da ti snimim.

 

Dakle, do tebe je a ne do softvera i hardvera. -_-

 

:P

Edited by JozoMujica
Link to comment
3) Click 'Save As' and click 'Word 97-2003 Format'. (The 'Save As' dialog box appears.)

 

To je ona doc/docx prica il ima jos zezanja oko kompatibilnosti?

Link to comment

Tacnije doc i docx il tu ima jos zezanja? Sestri urednik trazi da mu salje dokumente u word 97 formatu :huh:

 

Valjda je dovoljno da mu salje doc

Urednik je debil! Al to je njegov problem, a sestra nek udje u opcije pa tu moze da namesti da se uvek snima kao WORD 97-2003.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...