Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Zadnjih nekoliko dana svaki put kada potpuno iskljucim kompjuter ili ode na hibernate, kada se ukljuci pokazuje pogresno vrijeme, 7 sati unaprijed (minute se ne mjenjaju). Vremenska zona je i dalje tacno izabrana. Bilo je namjesteno da se sinhronizuje vrijeme preko interneta, pa sam prebacila na rucno, ali i dalje isto. Comodo kaze da nema virusa.  Win 7, nekoliko godina stari laptop, inace radi sve ok. Any ideas?

Link to comment

Baterija na ploci moze biti uzrok menjanja vremena

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

 

Ok, hvala. Ovaj jeste nekih pet godina star.

 

Moram da pitam jos: iz malo guglanja, izgleda mi da bi vrijeme zbog neispravne CMOS baterije trebalo da zaostaje, a ovaj pokazuje samo buduce vrijeme, i to cini mi se svaki put isti broj sati. Prije nego sto pocnem da prckam oko bakterije, moze li biti nesto i drugo u pitanju?

Link to comment

Baterija bi vratila cmos u prvobitno stanje.

Koji antivirus imaš?

 

Ne mogu da se setim ali mislim da sam  u zadnjih deset dana imao softver koji je kao opciju nudio da "popravi" win vreme na "pravo" vreme, možda je nešto takvo u pitanju. Znači, pregledati softver koji se uključuje zajedno sa računarom.

 

Ako ti se igra probaj sledeće, stavi zonu sedam sati iza, isključi računar, uključi računar. Da li pokazuje ono ili naše vreme? Ponovo isključi pa uključi, ako je opet otišao napred nema nikakve veze sa softverom no je verovatnije neki hardverski bugić pa možda i baterija.

 

Na kraju, pre svega ovoga :D, uđi u bios, i vidi koje je vreme tamo, ako je tamo to unazad onda je možda i to izvor problema.

Link to comment

Evo sad je ukljucen nakon par sati, bio je iskljucen iz struje u medjuvremenu, i pokazuje tacno vrijeme :mellow: . Prvi put za zadnjih par dana.

 

Comodo antivirus/firewall, besplatna verzija, valjda radi ok. Jedino sto sam instalirala nedavno je VLC i update za PowerDVD (ovo je sranje koje nece ni da se instalira, ni da se uninstalira kako treba), i ne bi trebalo da su zarazeni virusima.

 

Pogledacu u bios sljedeci put, a izgleda i baterija se lako mjenja.

 

Hvala u svakom slucaju.

Link to comment

Ne da MS vise stari Skajp ni na OS X-u :(

 

kuADnEg.png

 

Jedino mogu da ih pohvalim da su udesili da nova verzija radi i na 10.5.8, retko šta više od softvera u novim verzijama podržava prepotopske verzije MacOS-a. 

 

edit_typo

Edited by ajgor
Link to comment

Ok, hvala. Ovaj jeste nekih pet godina star.

 

Moram da pitam jos: iz malo guglanja, izgleda mi da bi vrijeme zbog neispravne CMOS baterije trebalo da zaostaje, a ovaj pokazuje samo buduce vrijeme, i to cini mi se svaki put isti broj sati. Prije nego sto pocnem da prckam oko bakterije, moze li biti nesto i drugo u pitanju?

 

aj skokni do Livescore.com i pogledaj koji će rezultati biti danas pa nam javi, možda možemo svi da pronađemo neku korist od toga :lol:

Link to comment

aj skokni do Livescore.com i pogledaj koji će rezultati biti danas pa nam javi, možda možemo svi da pronađemo neku korist od toga :lol:

 ahaha, ali kasno, vratio se u sadasnjost pa je presao u proslost.

Link to comment

Najnoviji kmplayer mi ne prikazuje "naša" slova kako treba iako je podešeno u opcijama East/Central Eur.? Koji mu je moj?

 

KMPlayer je u poslednjim verzijama postao teški smarač.

 

Podesi font na Arial CE i vidi kakvi su ti regional settings na kompu, šta god mu ti stavio u podešavanjima, povući će iz sistema.

 

Vrati se na staru verziju.

Link to comment

Ma ja sam do skoro koristio neki stari KMPlayer jer komp nije uspevao da se izbori sa novim i sad kad sam malo obnovio mašinu rekoh da ga apdejtujem kad ono. Inače imam i VLC kao rezervu oduvek. Probaću što kaže Jozo.

 

edit: promenio u system locale na Srbiju i sad radi ali mi zato ne radi vidžet za vremensku prognozu :D ni kad vratim na US. O, gospode...

Edited by Renegade
Link to comment

Pitao i JMS, pa da pitam i ja: ima li rešenja za Skype i Windows XP? Kod mojih sada uopšte ne mogu da se ulogujem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...