Jump to content

Pitanja


Recommended Posts

A da prosto probaš da obrišeš Viber folder, taj vidljivi?

 

To sam vec odradio ali mislim da je samo pobrisao slike sa vibera i logove.

 

 

Jel ima neko link za te toolove a da su provereni tjda nece sjebati sve ostalo?

Link to comment

Da li neko može da mi pomogne i napiše koju reč o trenutno aktuelnim programskim kursevima? razmišljao sam o JAVA-i, a evo juče i danas sam se malo prisećao HTML i CSS-a. ne znam šta poslodavci traže (grubo rečeno), pa ako neko radi kao programer neka napiše 2-3 reči. 

Upisao bih neki kurs koji organizuje ETF. 

oni nude:

- osnove web programiranja (html, css, DOM scripting)

- Java - 3 nivoa

- PHP sa osnovama MySQL

- Baze podataka i SQL

 

hvala unapred.

 

bdw završio sam FON, ali ne ISIT. 

Link to comment

Zavisi sta zelis da radis i cime zelis da se bavis?

 

Najgrublje receno - ako hoces na web development, sajtovi i tako to idi na PHP sa osnovama MySQLa (mada ti i ove osnove web programiranja trebaju itekako, ali to mozes pokupiti samostalno). Ako hoces neko kompleksnije programiranje, rad u timu, onda Java. Baze podataka i SQL je cini mi se najmanje trazen IT posao od ova tri kod nas, a i dosta dosadan, pa to zaobidji.

 

Mada iskreno, ne bi ti skodilo da prodjes sve ove kurseve, ali kapiram da je to finansijski dosta tesko.

Link to comment

Jes da sam multiplo odlikovan sertifikovan Lenovo serviser, ne sećam se da su u instrukcionim materijalima igde pomenuti LED kodovi (kao što je npr. slučaj kod Dell kompjutera).

 

Pored toga, situaciju u ovom slučaju otežava nepostojanje Hardware Maintenance Manual-a za ovaj model.

 

Ako nije USB, ono što sam više puta iskusio je LVDS (što bi laici rekli LCD) konektor koji malo ispadne iz LCD panela. Ne znam koliko je goofs vičan da skine okvir oko LCD panela i odšrafi LCD panel i pogleda da li se tamo konektor drži propisno. Ne smeju da se vide oni malecni zupci uopšte, mora da bude skroz utaknut. Kad to malo, s oproštenjem, ispadne napolje, uzrokuje čitav niz problema, od prosto nemanja slike, šarene slike, zelene/crvene slike, nemogućnosti uključivanja leptopa, pa do spaljivanja matične ploče (što sam barem jednom video).

 

goofs je neuk, ali vrlo dokon :D ali nazalost, vec sam ga otpremio u servis, sad cekam vesti ;)

Link to comment

FB aplikacije mogu da te samostalno uclanjuju u grupe? Sestrin nalog vileni pa pokusavam da ga sredim. Vec danima se uclanjuje u neke grupe i spamuje link do neke stranice za gledanje filmova.

 

Pretpostavljam da vileni neka aplikacija kojoj je dozvolila da postuje u njeno ime.

Link to comment
Alaj si me zeznuo: ovo mi izgledalo lako, bez bojazni da ciglujem telefon i skinem nekako da probam.

 

Ne podržava ovaj model (Sony Xperia Miro).

 

Pročačkam i vidim da je ponudio 3 primera modstrings ali nijedan mi ne paše.

 

Temu na xda je batalio od kako je počeo da radi za google i sada nemam pojma kako da dođem do ovog modstringa.

Link to comment

FB aplikacije mogu da te samostalno uclanjuju u grupe? Sestrin nalog vileni pa pokusavam da ga sredim. Vec danima se uclanjuje u neke grupe i spamuje link do neke stranice za gledanje filmova.

 

Pretpostavljam da vileni neka aplikacija kojoj je dozvolila da postuje u njeno ime.

 

Promena lozinke prvo. Onda odeš u podešavanja i pobrišeš sve alplikacije.

Pitanje, da li ima ikonicu fejsbuka na desktu, da li ima one razne tulbarove, facebook instant mesindžer ili nesto takvo?

Link to comment

Lozinka nije kompromitovana jer nema nepoznatih logovanja.

 

Juce sam obrisao neke sumnjive aplikacije ali vidim da ju je danas ubacilo u 3 nove grupe. Jedino sto nije reklamirala onaj sajt od jutros :)

 

Pitacu je za tulbarove. Sad cu da joj pobrisem skoro sve aplikacije...

Link to comment

Zavisi sta zelis da radis i cime zelis da se bavis?

 

Najgrublje receno - ako hoces na web development, sajtovi i tako to idi na PHP sa osnovama MySQLa (mada ti i ove osnove web programiranja trebaju itekako, ali to mozes pokupiti samostalno). Ako hoces neko kompleksnije programiranje, rad u timu, onda Java. Baze podataka i SQL je cini mi se najmanje trazen IT posao od ova tri kod nas, a i dosta dosadan, pa to zaobidji.

 

Mada iskreno, ne bi ti skodilo da prodjes sve ove kurseve, ali kapiram da je to finansijski dosta tesko.

Hvala na odgovoru. Da svestan sam da je, manje više, sve to povezano; za sada ću pokušati sam Html, CSS i javascript, pa ću videti kako se snalazim. Što se tiče JAVA-e, treba imati logiku za ozbiljnije programiranje, što jjoš nisam otkrio. Sreća moja što volim fotografiju i već dugo se amaterski bavim, pa sam upoznat sa photoshop-om, pa mi je zanimljivo da pravim te "najosnovnije sajtove".

Link to comment

Koliki je očekivani životni vek za štampač HP 1020? Maločas pogledah broj otisnutih stranica, samo što me šlog nije strefio, veli da je odradio 120.000 strana, bez ikakvog servisa :) Dobro, hranimo ga valjanim tonerom i pristojnim papirom, ali očekivao bih da mu već odavno  nešto skikne. U srcu sezone druka i do 1.000 strana dnevno, ništa komplikovanije od faktura i otpremnica, ali 1020 je ipak samo kancelarijski lakoatletičar.  

Link to comment

ako ga ne prepoznaje nikako onda teško. Probaj ga ubosti u kakvom linuksu, ako ga vidi barem kao uređaj probaj sa programom koji se zove scalpel, lak je za upotrebu ima uputa na netu, staviš šta ti treba u njegovom confu i kažeš sa kog uređaja i gde da spašava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...