Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Po svemu sudeci problem je nekompatibilnost modula. Cudi me da imas taj problem sa modulima istog proizvodjaca.Ne znam preterano o toj problematici pa cu prepustiti nekom strucnijem od mene. Onako laicki pada mi na pamet da mozda nesto mozes da podesis u biosu.Sto se tice slotova najlogicnije mi je 1-3 (nove) i 2-4 (stare) zbog dual channela.edit: a pazi sad ovohttp://www.tomshardware.co.uk/forum/272307-30-computer-works-sticks-freezes

ok guys seem that the problem is solved. i putted slot 1 and2 old ram. slot 3 and4 new ram. I was doing 1 and 3 old and 2 and 4 new. it does freeze anymore is working perfectly
Moguce da nisu 1-3 i 2-4 kod svih ploca. U svakom slucaju trebalo bi da su odvojeni po boji.Tebi bi vredelo da probas obe varijante. i 1-2 + 3-4 i 1-3 + 2-4 Edited by katamaran
Link to comment

Hmm, kod mene su dva zelena, dva bela, raspareni su onako i uvek sam u istu boju stavljao iste module. Probacu i to sto predlazu.Probao sam jos neke stvari - stavio sam po 1 modul stare i nove memorije, radi sve ok, izmenjao slotove i kombinacije modula, sve radi savrseno. Ali cim ubacim 4 krene da umire. Pomislio sam da mi je preslabo napajanje, ali imam 650W a po ovom testu - http://www.extreme.o...culatorlite.jsp - ne koristim ni 400W.Startovao sam Hiren i pokrenuo ona dva testa za memoriju sto imaju tamo, ne razumem se bas sta rade i kako, uglavnom oba su pala - kod ovog Windows Memory Diagnostic testovi LRAND i Stride6 su padali 3 puta (pojma nemam sta to tacno znaci), a kod MemTest86 sam imao 100ak gresaka na oko 33% testa, onda sam prekinuo. Pretpostavljam da bi pametno bilo sad da ubacujem samo po jedan modul i da pokrecem ove testove kroz Hiren.edit: blah, sad pronadjoh ovo, to je moja ploca, tu kazu ili da teram 6GB na 1333, ili 8GB na 1066MHz <_<

Edited by goofs
Link to comment

To sa dodavanjem memorije je čista lutrija. Neki put uspe bez problema, neki put ne. Memorijski deo BIOS-a ne bih mnogo drndao, odličan način da kompjuter postane nestabilan, a eventualni dobici su bedni.Ja uvek gledam da mi RAM moduli budu identični.

Link to comment

Kad sam guglao ranije neko je predlozio flesovanje biosa ili forsiranje memorija da rade u single channel modu.Bilo je nekih detalja zasto su ti moduli mozda ipak razliciti iako su po mnogo cemu isti ali to prevazilazi moje znanje.

a kod MemTest86 sam imao 100ak gresaka na oko 33% testa
Ovo definitivno ukazuje na neispravan modul. Jel bar znas o kom modulu je rec?Mada koliko citam postoji mogucnost i da memtest da false positive.btw koji procesor imas? Edited by katamaran
Link to comment

Intel Quad 8300.Nista, pokrenucu memtestove na svakom modulu zasebno, mada tu ocekujem da svaki radi dobro. Onda kapiram da cu za sada terati sa 3 modula, a za vikend cu malo vise da istrazim mogucnosti flesha/apdejta BIOSa, cisto da bih imao vise vremena za opravku onoga sto se pokvari :DHvala svima na pomoci! :)

Link to comment

Jedno pitanje: kada pokušam da preko TP Link adaptera, mts modem huavei E173, postavim kao ruter, nikako neće. Odradi se instalacija, na kratko tablet prepozna mrežu, ostvari se i izvestan protok i onda se pokaže "no internet" access". Na tp link sajtu, ovaj tip modema nije izlistan. Šta se može uraditi? Da li smem da izvršim upgrade modema. Nemojte mi samo reći da idem u mts servis. Kao laik sam dva sata pokušavao da im kažem u čemu je problem, a kamoli da ga reše (nije da se nisu trudili)edit:slovo

Edited by Zen
Link to comment

ljudi, dajte neki predlog za tablet do 20.000. moze i koja hiljada preko ako kvalitettm

Edited by extragluv
Link to comment

Biću na Divčibarama desetak dana, a usput moram povremeno da radim, što znači da mi je potrebna stabilna internet veza. Vikendica je blizu Crnog vrha, vazdušnom linijom cca 1.5 km od centra (pijace).Uzeo bih pripejd USB modem od nekog od provajdera. Cena i paketi su skoro isti kod svih (3000 din i 4GB).Suština je što ne znam ko od operatera ima najbolju pokrivenost, odnosno preko kog se ostvaruje najbrža veza?Da li neko ima iskustva?Ili da li zna ko od operatera dobro pokriva tu teritoriju sa 3G signalom?(Razlika u brzini 2G/3G je skoro 1:10 što se tiče brzine protoka)

Link to comment
ljudi, dajte neki predlog za tablet do 20.000. moze i koja hiljada preko ako kvalitettm
Ako ti se žuri, onda Nexus 7 ili Asus MeMo Pad FHD 7. Ako ti se ne žuri, čekaj novi Nexus 7 :)
Ili da li zna ko od operatera dobro pokriva tu teritoriju sa 3G signalom?(Razlika u brzini 2G/3G je skoro 1:10 što se tiče brzine protoka)
Najbolje da ih zoveš i pitaš, daš im tačnu lokaciju pa će da provere pokrivenost. Ne znam koliko je pouzdano, ali bolje nego ništa ako se niko drugi ne javi :)
Link to comment

Ma kenjaju svi. Pokriveni smo sa 50%, signal je dobar, ALI...Posle onog ali sledi, "ako ne bude, brzina će vam biti 180kb/s"...Pa bih radije da čujem nekog ko je koristio, ako ima takvih.

Link to comment

Hm... ako ti se ne javi niko, ja bih uzeo tri obične pripejd kartice i proverio sa svakom; jeste da će za tih 200 d. ili koliko već daju biti malo saobraćaja, ali mislim dovoljno za proveru :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...