Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa ne znam... Ljudi dobiju modem/router od provajdera.Sada uglavnom daju i sa wirelessom. Pre dobiješ adsl router na kome imaš wan port recimo 4 lan pa se ti zezaj dalje sa wifi-em.Čini se da je kod BB takva situacija.Ne verujem sa bi uzimao wifi router ako već ima.

Edited by wall
Link to comment

OK, sad te razumem. Pa, ovde su cisti WAP (bez modema) uglavnom za industrijsku/komercijalnu upotrebu i skuplji (najcesce) su od obicnih Wi Fi routera.

Link to comment
imam orionov adsl modem, nakačen kablom na laptop. jel mogu da uzmem neki jeftini wireless ruter, da ga nakačim na taj modem i koristim net bez kabla, bez nekih specijalnih podešavanja?
Možeš. Imam iskustvo iz dve prve ruke :)
Link to comment
fala drugari.meni preporučen ovaj model
Eto mi ga ispod stola, radi OK, osim sa jednim uređajem, gde nije njegova krivica nego nekog sranja u jednom relativno starom MSI laptopu.
Link to comment
Neobično pitanje. :DDNS server je server tvog provajdera.Tvoj računar verovatno dobije mrežne parametre pa i koji mu je dns server preko dhcp-a a da bi to funkcionisalo mora da bude povezan na modem provajdera.
Problem je bio samo u loše podešenoj anteni rutera i mom znalačkom povezivanju kablova...Sad sasvim fino šljaka net :)
Link to comment

Poceo da mi se javlja problem kod IPTV kod Telekoma. Naime imam povezana dva TV-a sa dva STB uredjaja. I ova koji je kod mene u sobi samo odjednom prekine rad tj izbaci onu poruku za no network i na modemu mi se ugasi lampica za LAN 3 na koju je povezan. Ne znam kako da ga resim resetujem modem nista iskljucim STB iz struje pa ponovo nista. Samo odjednom sam proradi.

Link to comment

Može biti samo kabal. Koliko često se to dešava, možeš probe radi da zameniš STBove, i odmah pride zameniš i kablove, pa ako taj u sobi i dalje izbacuje onda je kabal.Znači imaš ruter, kabal do prvog, kabal do tog u sobi, staviš kabal od prvog na lan3 i zakačiš tu taj iz sobe, a duži kabal prebaciš i u sobi zakačiš prvi STB.

Link to comment
nabudžio, šljaka :)
Problem je bio samo u loše podešenoj anteni rutera i mom znalačkom povezivanju kablova...Sad sasvim fino šljaka net :)
Leba ćete nam uzeti :(:D Edited by wall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...