Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Prestalo je da se pojavljuje. Izgleda da je to izlazilo zato sto je u startu u biosu mrezni boot bio ispred buta sa harda. U svakom slucaju vise ne izlazi a wireless radi od starta.

Link to comment

Oba mobilna mi hvataju kod kuce wireless ali na laptopu nece - vidi sve druge mreze osim moje... Jel zna neko u cemu je problem? Router je ASUS RT-n10e.

Link to comment

odes ovde edit: ovo pises u adress bar browsera192.168.1.1user/pass - admin/admin ako nisi menjaogore ti pise firmware version i tu kliknes na te brojeve i otvorice ti se nova stranatu imas precizno uputstvo kako se radi i link do asus stranice odakle mozes da skines novi. Meni mnogo bolje radi 2.0.0.19 nego najsveziji 2.0.0.20

Edited by katamaran
Link to comment

Da li DNS server (koji nemam blage veze šta je) prestaje da radi kad nisu spojeni ruter i modem ili može biti više faktora otkazivanja poslušnosti?

Link to comment

Neobično pitanje. :DDNS server je server tvog provajdera.Tvoj računar verovatno dobije mrežne parametre pa i koji mu je dns server preko dhcp-a a da bi to funkcionisalo mora da bude povezan na modem provajdera.

Link to comment

Pa kad sam neobično retardirana, ali evo, potrudiću se da nešto naučim. Stvarno želim!!Hvala wall! Sve sam te razumela :D ;)Bitno da mi opet radi net, popizdela sam.

Link to comment

imam orionov adsl modem, nakačen kablom na laptop. jel mogu da uzmem neki jeftini wireless ruter, da ga nakačim na taj modem i koristim net bez kabla, bez nekih specijalnih podešavanja?

Link to comment

^^Ne bi trebalo.No može se desiti da recimo oba uređaja imaju istu ip adresu... To se lako reši no mora da se "malo čačka".Naravno moraš podesiti i security.

Edited by wall
Link to comment

Pa, ako oba uredjaja daju IP adresu, a daju, onda dakle jedan od tih uredjaja nije potreban (kao sto sam napisao;... ne znam da li sam na IL, ili samo nije jasno sta pisem).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...