Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ovako, imam problem sa pristupom jednom sajtu koji mi se ranije otvarao bez problema. Sve drugo otvaram bez problema. Ovo mi se pojavljuje iznova Server not found i This website does not supply identity information. Your connection to this website is not encrypted. Ovo sam pokusala, Tools > Options> encryption> oba protokola su chekirana; proverila sam Netrwork > settings> use system proxy settings. To je sve u redu. Pokusala sam da pristupim sajtu sa sva tri pretrazivaca, Mozilla, Explorer, Google Chrome i svugde isto, ne mogu da otvorim stranicu. Znači da nije problem u pretraživaču. Pokušala sam sa fiksnog računala i sa notebooka ne može ni na jednom. Šta da radim?

Edited by Serpentina
Link to comment

samozakljucava mi taskbar :frust:npr. podignem skype i on pukne skroz... kad stavim mis na njega prikazuje pescani sat... posle nekog vremena odblokira ali to zna da potraje... kako da resim ovo?

Link to comment

Jedno verovatno glupo pitanje :)http://www.tehnoms.rs/eksterno-kuciste-za-hard-disk/gembird-ee2-u2s-4-external-enclosure-for-2.5-sata-externo-kucste-za-hdd-29727.html#U ovo ubacim 2.5 sata hard i imam eksterni hard? Konacno uzimam novi hard za netbuk pa planiram u ovo da stavim stari.Stari je ostecen i nema sanse da se instalira sistem na njega ali je pristup fajlovima sljakao bez problema kad sam jednom podigao neki linuks sa usb-a tako da kontam da moze da posluzi kao storage disk.Mogu da uzmem od zeta neku usb 3.0 kutiju (kad mu je trebao hard za lap kupio eksterni pa izvadio hard iz njega) ali me ta malo plasi jer je poprilicno zujala kad sam je zakacio na lcd tv. Najvise mi i treba kao eksterni za lcd. Trenutno gledam sa flesa od 16 GB ali ovo bi ipak bilo komotnije.

Link to comment

Hvala.Zetonja je u svoju kutiju ubacio svoj poluispravni hard i savrseno mu sluzi za storage. U svakom slucaju mogu da probam moj u njoj da bar znam da li vredi da uzimam kutiju.

Link to comment

Uzeo sam novi hard za netbuk pa bih sad da mu nabacim win 7. Netbuk nema DVD pa bih morao preko flesa.Gledao sam neka uputstva i deluje malo komplikovanije ali je step-by-step pa bi trebalo da uspem da se snadjem.Problem je sto koliko kapiram nije moguce na 64-bitnom kompu napraviti usb koji ce biti butabilan za 32-bitni.I na desku i na laptopu imam win 7 ultimate 64-bitni dok koliko vidim procesor za netbuk mora 32-bitni winhttp://ark.intel.com/products/36331Jel imam sanse da danas zavrsim nesto preko flesa ili da cekam nekoliko dana drugara sa eksternim dvd-om? :)Nikad nisam bio preterano strpljiv pa bih ipak to da odradim danas ako je nekako moguce.edit: iskopao sam neki drugi netbuk sa 32-bitnom sedmicom pa cu valjda uz popmoc njega uspeti da napravim butabilan fles.Ako neko zna neki automatizovaniji sistem za instaliranje sedmice sa flesa bilo bi odlicno :)Da li treba da formatiram hard prilikom instalacije? (nov iz radnje)Sad da ja uopste uspem da nadjem dvd sa sedmicom...

Edited by katamaran
Link to comment

Valjda sam ga odradio.Dva sata sam se mlatio da napravim butabilni usb dok sama instalacija ide prilicno glatko. Jedino me kod prvog buta zezao nesto oko "atheros" (nisam zapamtio tacno kako pise) Tu sam vec izvadio USB (verovatno greska) pa mi je na kraju prijavio neki problem (check cable connection ili nesto slicno)Vratio sam usb i cini mi se da normalno privodi kraju instalaciju. Vec neko vreme je na completing instalation i valjda ce ga uskoro zavrsiti.edit: ovo atheros je izgleda neka glupost i valjda cu ga lako srediti kasnijehttp://forum.noteboo...boot-up-r2.htmlKOliko vidim samo dodaje par sekundi na bootInstalacija gotova :)Sad zezanje sa drajverima.edit: koji softver da stavim za zastitu? Na ostalim kompovima koristim kaspersky pure ali posto je ovo netbuk cenim da bi ga smorio najstrasnijeatom na 1.6 i 1 giga rama.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...