Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ugasi, otkači strujni kabl, otvori i proveri još jednom da sve dobro leži - kartice u slotovima, memorija u bankama, kablovi u diskovima...Hoće komp slične simptome da napravi nakon selidbe recimo. Proveri da li se kuler vrti - moguće je da je zaglavio od prljavštine pa se cpu pregreje i to onda signalizira.Ako je sve to ok i nakon toga i dalje pišti, onda moraš da dekodiraš taj zvuk. Obično uz svaku ploču dolazi uputstvo gde na kraju piše opis tih zvučnih signala, npr. dvaput kratko i jednom dugo je falično to-i-to. Ako i nemaš uputstvo, možeš ga skinuti sa asusovog sajta, pošto izlaz na net očigledno imaš negde.Edit: kod provere da li se cpu pregreva - pipni i samo telo kulera na procesoru (pazi samo da se ne opržiš). Ako je suviše vruć, onda je to to.
Postupio po naredjenjuKako se meni laiku cini sve je na svom mjestu. Kuler se vrti, nije suvise vruc. Mislim da se nismo razumjeli oko ovog pistanja... nije nikad pistao. Tj cuje se jednom bip kad se pali i to je to. Samo je bio previse bucan, zujao ali to je valjda kuler.Elem, nakon ciscenja i provjeravanja ponovo sam upalio komp i opet sve isto...
Link to comment

Da ti nije prikačen SBB-ov modem na USB? Hoće ponekad da zablokira ceo kompjuter i to prilikom boot-a (!).Počupaj sve kartice, kablove, memorije, periferije i vrati nazad samo ono što je neophodno za boot, pa vidi da li će da radi.

Link to comment

ja b' da skajpujem al' ne mrem:dakle, cujem odlicno sagovornika, a mene ne cuju nista. imam mic, ukljucen je, a moze da bude da nisam (kad je trebalo) instalirala neki drajver. imam dell laptop studio1535 hvala na odgovoru.

Link to comment
Da ti nije prikačen SBB-ov modem na USB? Hoće ponekad da zablokira ceo kompjuter i to prilikom boot-a (!).Počupaj sve kartice, kablove, memorije, periferije i vrati nazad samo ono što je neophodno za boot, pa vidi da li će da radi.
Modem nije prikacen, nije SBB kriv, nisam nikad bio njihov korisnik :lol: Ovo drugo je visa matematika za mene, moracu da zovem nekog strucnijeg. Nadao sam se da postoji neko prosto rjesenje.
Link to comment
Modem nije prikacen, nije SBB kriv, nisam nikad bio njihov korisnik :lol: Ovo drugo je visa matematika za mene, moracu da zovem nekog strucnijeg. Nadao sam se da postoji neko prosto rjesenje.
Proveri da li si dobro uključio miš i tastaturu, tastatura u ljubičastu a miš u zelenu. Probaj bez miša i tastature i pogledaj da li reaguje na to.Izvadi bateriju sa ploče, lagano, dok je računar ugašen i isključen iz struje, sačekaj 30 sekundi, vrati bateriju, ili nadji clear CMOS džamper (tj. mislim da je kod tebe levo ispod baterije)...Imaš li običan modem ugrađen u računar ? Edited by Vapad
Link to comment
Modem nije prikacen, nije SBB kriv, nisam nikad bio njihov korisnik :lol: Ovo drugo je visa matematika za mene, moracu da zovem nekog strucnijeg. Nadao sam se da postoji neko prosto rjesenje.
Nije viša matematika, treba ti samo krstasti šrafciger:1. Isključi kabl za napajanje i sve ostale kablove od pozadi (i zapamti, ili nacrtaj gde je koji bio prikačen).2. Odvrni šrafove sa svih kartica u kućištu i iščupaj ih sve, osim video karte (karta u koju ide monitorski kabl), a nju iščupaj, produvaj i nju i slot i vrati je odmah nazad (nacrtaj gde je koja karta stajala).3. Počupaj sve pljosnate kablove sa matične ploče (ne diraj kabl za napajanje ploče, koji ide direktno iz napajanja i ne diraj nijednu žičicu, vadi samo pljosnate kablove koji ulaze u hard disk, flopi, CD (DVD), naravno zapamti gde su ti kablovi bili uključeni.4. Pokušaj da nađeš memoriju, nekoliko malih slotova blizu procesora, svaki na obe ivice ima po cuculjak, oba treba da povučeš ka spolja, izvučeš memoriju i da je odmah uguraš nazad. Nije neophodno.5. Nađi bateriju o kojoj je Vapad pričao (okrugla, oko 1,5 cm u prečniku) i uradi kako je rekao. Ukoliko je ne nađeš, nikom ništa.6. Uključi kabl za napajanje i kabl iz monitora (bez tastature i miša), upali mašinu i vidi šta se dešava.Ukoliko je sve isto kao i pre ove akcije zovi majstora. Edited by Anonymous
Link to comment
Proveri da li si dobro uključio miš i tastaturu, tastatura u ljubičastu a miš u zelenu. Probaj bez miša i tastature i pogledaj da li reaguje na to.Izvadi bateriju sa ploče, lagano, dok je računar ugašen i isključen iz struje, sačekaj 30 sekundi, vrati bateriju, ili nadji clear CMOS džamper (tj. mislim da je kod tebe levo ispod baterije)...Imaš li običan modem ugrađen u računar ?
Probao bez tastature, krene da se pali i pise da nema tastature, press F1 to continue... modem je ugradjen koliko znam.Ovo rastavljanje ce se desiti u narednih par dana pa javljam da li sam ga skroz ubio :)
Link to comment
ja b' da skajpujem al' ne mrem:dakle, cujem odlicno sagovornika, a mene ne cuju nista. imam mic, ukljucen je, a moze da bude da nisam (kad je trebalo) instalirala neki drajver. imam dell laptop studio1535 hvala na odgovoru.
ne bi trebalo da je do mica, headsetovi su mahom plug'n'play (i micovi takodje).probaj, za početak, da čačkaš po skypovim settingzima. uvek je moguće da ti je riknuo mic, naravno.
Link to comment
ili prosto idi u audio mixer (ikonica icon.gif ili SpeakerIcon.JPG ili Icon--File-Type-Extension-RTHDCPL.exe.png u systray) , pa u options/properties/recording pa stikliraj mic :)
eh, pa toliko i ja znam... al' hvala sto si okacio sve te svicice. trud je trud i treba ga ceniti.@alfons - ma ne verujem da mi je riknuo mic. dobila sam za rodjendan na poklon slusalice sa micom, tome ima tacno mesec dana. nove, nekoriscene... ni na njima mic ne radi, ni onaj kompov (kad pokusam test da snimim svoj glas) ne radi. sama sam instalirala drajvere i sve na komp sa neta, moguce je da mi nesto fali od tih cuda.u svakom slucaju - hvala
Link to comment

probaj da u opcijama skype-a promeniš audio settings, recimo sa audio device 1 na audio device 2 ili šta ti je već ponuđeno, pošto meni hoće da primarno uzima mic sa ugrađene kamere koji mi ne radi iz nekog razloga

Link to comment
eh, pa toliko i ja znam... al' hvala sto si okacio sve te svicice. trud je trud i treba ga ceniti.@alfons - ma ne verujem da mi je riknuo mic. dobila sam za rodjendan na poklon slusalice sa micom, tome ima tacno mesec dana. nove, nekoriscene... ni na njima mic ne radi, ni onaj kompov (kad pokusam test da snimim svoj glas) ne radi. sama sam instalirala drajvere i sve na komp sa neta, moguce je da mi nesto fali od tih cuda.u svakom slucaju - hvala
Jesu ti zvučnici podešeni za 5.1?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...