Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa pretpostavljam jednom kad naučiš šta gde kad i kako, neće biti neki preteran problem konfigurisati ni ruterov firewall. Ja, iskreno, nisam imao toliko strpljenja. Pokušao sam par puta da namestim da mi ICQ i P2P prorade, sa polovičnim uspehom, ali sam ubrzo digao ruke od te rabote i isključio ruterov firewall kompletno.

Link to comment

Treba mi PC2100 memorija za laptop. 1GB, ili 512MB.Zna li neko gde da trazim?Ko radi sa polovnim notebook komponentama?E, da... veći 2.5' hardovi na 7200 rpm... gde to naći u Beogradu?

Edited by blek
Link to comment
Treba mi PC2100 memorija za laptop. 1GB, ili 512MB.Zna li neko gde da trazim?Ko radi sa polovnim notebook komponentama?
Zovi Popa. Juče smo ga cimali povodom onog Komtrejdovog iBooka, može da nađe 2700, 1GB za 15 evra, moguće je da će moći i to. Edited by henrik larsson
Link to comment
Ovo sam skinuo sa nekog od domacih foruma, pa vidi sta ces da iskljucishttp://www.sendspace.com/file/y76gvj*disclaimerJa nisam imao problema, ali nista ne garantujem
Odradio sam po ovom uputstvu i prilicno mi je smanjilo zauzece memorije,a cini mi se i da je ceo sistem nekako brzi. Ali...Dva problemcica:1. Nema one ikonice od internet konekcije,ona dva spojena monitorcica sto su stajala u donjem desnom uglu.6ykomcl.jpgKad kliknem na 6x9zo83.jpg na desktopu,izbacuje mi ovo dole,kao da uopste nisam konektovan (a jesam,i sve radi normalno) 6jl9auw.jpgSta je problem? Pa,ne mogu da se diskonektujem i to me nervira :lol: Iskljucio sam neki servis koji nije trebalo ali ne znam koji...2. Kada uradim dupli klik na neki video fajl,nista se ne desava,GOM ga ne pusta. Moram da odradim "open with"... I ovo se desava otkad sam cackao po tim servisima.
Link to comment
fala ocui sta bi za te komtrejdove iboke?stoji pitanje da li neko zna nekog ko se bavi polovnim delovima za notebook
Za koji model ti treba?Usput, kolega uzeo preostali iBook, 1.33, 14,1", za 500 evra (ipak). I ja sam se zajebao, gledao sam pogrešan model, ovaj je late 2004 i vaistinoo dolazi sa 256 rama. Btw, u njega ide 2100 po specifikaciji, ali piše da je podržan i 2700. Zato te i pitam koji je model, pošto Pop može sigurno da nabavi ovu drugu.
Link to comment

Treba mi za 12'' powerbook 876MHz. To je komp od ortaka.Brat je dobio iBook sa 512, pa je to negde ok. Mada, ako je povoljna cena, sto da se ne prosiri. To je taj 1.33 model koji je uzeo tvoj kolega. Samo sam ga ja na pcberzi izbunario za 380 hehe... u picikato stanju :)

Link to comment

WinXP Pro, SP2.Kunem se da ništa nisam dirao u Control Panel setovanju, niti instalirao išta ovih dana (koliko postova počinje ovako?), ali...Od sinoć se nešto čudno dešava. U Power Options na laptopu sam još pre godinu-dve setovao da se ekran isključi nakon 15 minuta neaktivnosti. To i ništa drugo, i tako i beše, ako 15 minuta ne diram ništa, ekran se isključi, ali kako taknem miša, nakon 20 minuta ili 2-3 sata - dobijem lepo desktop i sve kao što treba.A sada... recimo da prođe jedno 15-20 minuta, vidim isključi se ekran, ja pomerim miša, kad ono dobijem... plavi Win XP ekran gde piše "Admin is logged on". Skoro kao ono kada želiš da promeniš aktivnog ulogovanog juzera. Ništa strašno, jer ja kliknem na ulogovanog juzera, tj sebe, a u backgroundu i dalje rade isti procesi i startovani programi.Nije baš da me zanima "zašto i kako odjednom", više "kako da vratim kao što je bilo ranije?" Nervira.

Link to comment
A sada... recimo da prođe jedno 15-20 minuta, vidim isključi se ekran, ja pomerim miša, kad ono dobijem... plavi Win XP ekran gde piše "Admin is logged on".
ogavan si. <_< pucajte, al ja moram da trolujem. vidi s tičerom i/il hatorijem da ti završe da ne budeš admin, onda ti se ni komp neće kurobecati.gotivni, shoot me now :D Edited by MaryPoppins
Link to comment
Odradio sam po ovom uputstvu i prilicno mi je smanjilo zauzece memorije,a cini mi se i da je ceo sistem nekako brzi. Ali...Dva problemcica:1. Nema one ikonice od internet konekcije,ona dva spojena monitorcica sto su stajala u donjem desnom uglu.6ykomcl.jpgKad kliknem na 6x9zo83.jpg na desktopu,izbacuje mi ovo dole,kao da uopste nisam konektovan (a jesam,i sve radi normalno) Sta je problem? Pa,ne mogu da se diskonektujem i to me nervira :lol: Iskljucio sam neki servis koji nije trebalo ali ne znam koji...2. Kada uradim dupli klik na neki video fajl,nista se ne desava,GOM ga ne pusta. Moram da odradim "open with"... I ovo se desava otkad sam cackao po tim servisima.
Imaš dve varijante da se diskonektuješ (mada ne razumem zašto bi to radio, neli™ nejde™) - jedna je da iščupaš pa vratiš kabl od modema (opušteno, nema straha od bilo čega), a druga ti je da uradiš dupli klik na tu zelenu strelicu u tray-u koja je u stvari kontroler za Sagem Fast800 modem, pretpostavljam, i lupiš reset. To ti je elegantan softverski način, svaka veza sa internetom će biti prekinuta i ponovo će se vaspostaviti veza sa 1 centralom, što će trajati ihahaj, 5 a možda i 10 sekundi :) Nakon toga nećeš biti povezan na internet, već ćeš samo biti spreman za to, kao da si tek upalio 1 komp. Edited by Filipenko
Link to comment
Odradio sam po ovom uputstvu i prilicno mi je smanjilo zauzece memorije,a cini mi se i da je ceo sistem nekako brzi. Ali...Dva problemcica:1. Nema one ikonice od internet konekcije,ona dva spojena monitorcica sto su stajala u donjem desnom uglu.6ykomcl.jpgKad kliknem na 6x9zo83.jpg na desktopu,izbacuje mi ovo dole,kao da uopste nisam konektovan (a jesam,i sve radi normalno) 6jl9auw.jpgSta je problem? Pa,ne mogu da se diskonektujem i to me nervira :lol: Iskljucio sam neki servis koji nije trebalo ali ne znam koji...2. Kada uradim dupli klik na neki video fajl,nista se ne desava,GOM ga ne pusta. Moram da odradim "open with"... I ovo se desava otkad sam cackao po tim servisima.
Pa ovako:Ona ikonica "Internet ADSL" i služi isključivo da pokreneš .exe file koji otvara to prozorče sa user name-om i passwordom, kad treba da se povežeš. Kad god klikneš na to, čak iako si već povezan otvoriće ti se to prozorče. Dakle, ako si već povezan, ne treba da koristiš taj shortcut.Drugo, oko indikatora statusa na taskbaru(ona dva mala monitorčića, kako ti kažeš): Start-Settings-Network connections. Kad se otvori folder sa network connections-ima, klikneš desnim tasterom na konekciju koju koristiš(verovatno internet ADSL). Izabereš Properties. Na maski koja će da se otvori, imaš kvadratić pored kojeg piše "show icon on the task bar when connected" i ako nije štiklirano, štikliraj. Onda OK, i gotovo.
Link to comment
A sada... recimo da prođe jedno 15-20 minuta, vidim isključi se ekran, ja pomerim miša, kad ono dobijem... plavi Win XP ekran gde piše "Admin is logged on". Skoro kao ono kada želiš da promeniš aktivnog ulogovanog juzera. Ništa strašno, jer ja kliknem na ulogovanog juzera, tj sebe, a u backgroundu i dalje rade isti procesi i startovani programi.Nije baš da me zanima "zašto i kako odjednom", više "kako da vratim kao što je bilo ranije?" Nervira.
U podešavanjima skrin sejvera odčekiraj opciju "On resume display logon screen" ili tako nešto, nemam XP pri sebi, pa da ti kažem kako se opcija tačno zove.
Link to comment
U podešavanjima skrin sejvera odčekiraj opciju "On resume display logon screen" ili tako nešto, nemam XP pri sebi, pa da ti kažem kako se opcija tačno zove.
Thanx, mada ne verujem da je to, jer se ta opcija zove (sad pogledao na poslu) "On resume, password protect", no pogledaću u svakom slučaju, možda je kod mene kod kuće drugačije. Mada mi je ceo screen saver disejblovan, i imam samo monitor da se isključi posle neaktivnosti.
Link to comment
Imaš dve varijante da se diskonektuješ (mada ne razumem zašto bi to radio, neli™ nejde™) - jedna je da iščupaš pa vratiš kabl od modema (opušteno, nema straha od bilo čega), a druga ti je da uradiš dupli klik na tu zelenu strelicu u tray-u koja je u stvari kontroler za Sagem Fast800 modem, pretpostavljam, i lupiš reset. To ti je elegantan softverski način, svaka veza sa internetom će biti prekinuta i ponovo će se vaspostaviti veza sa 1 centralom, što će trajati ihahaj, 5 a možda i 10 sekundi :) Nakon toga nećeš biti povezan na internet, već ćeš samo biti spreman za to, kao da si tek upalio 1 komp.
Ne znam ni ja :huh: Nervira me...malo.
Pa ovako:Ona ikonica "Internet ADSL" i služi isključivo da pokreneš .exe file koji otvara to prozorče sa user name-om i passwordom, kad treba da se povežeš. Kad god klikneš na to, čak iako si već povezan otvoriće ti se to prozorče. Dakle, ako si već povezan, ne treba da koristiš taj shortcut.Drugo, oko indikatora statusa na taskbaru(ona dva mala monitorčića, kako ti kažeš): Start-Settings-Network connections. Kad se otvori folder sa network connections-ima, klikneš desnim tasterom na konekciju koju koristiš(verovatno internet ADSL). Izabereš Properties. Na maski koja će da se otvori, imaš kvadratić pored kojeg piše "show icon on the task bar when connected" i ako nije štiklirano, štikliraj. Onda OK, i gotovo.
Oko ovog prvog si verovatno u pravu. Ovo drugo sam probao odmah po nestajanju dva mala monitorcica :( i bilo je stiklirano. Znaci,nije do toga,verovatno sam ugasio neki pogresan servis.Ali ajde,recimo da to nije bitno. Zasto mi ne radi "dvoklik" na video fajlove? :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...