Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

necu <_< imam modem ali softverski nemam nista. da bih uopste napravila dial-up connection moram da imam informacije o serverima i tako to.
Ma ne trebaju ti nikakve informacije o serverima, nalupaj ime konekcije, ostalo sve ostavi na difoltu i ukucaj bilo koji telefonski broj, najbolje sa zarezom ili dva zareza (zapete) ispred, da bi imala pauzu pre nego što krene da okreće te da bi čula tu-tuuu, ako postoji. Alternativno možeš da ukucaš broj svog mobilnog, pa ne treba da "slušaš" da li ima signala, komp bi trebalo da te okrene.
Link to comment
uzasno bih volela da naprave find&replace za menjanje naziva fajlova u jednom folderu.moj bi bijedni zivot pesma postao...
Zavisi šta ti tačno treba, ali ako je npr menjanje imena svih fajlova kojima naziv počinje sa XY (XY001.DOC, XY002.DOC, itd.) u nešto drugo npr ZZ, to može sa command line (run: cmd i otiđi u željeni folder sa komandom cd) i primenom komande ren. Npr ren XY*.DOC ZZ*.DOC će promenit sve one fajlove u ZZ001.DOC, ZZ002.DOC itd. Ako je nešto kompleksnije, to će ići teže... inače linux je car za te stvari.
Link to comment
Zavisi šta ti tačno treba, ali ako je npr menjanje imena svih fajlova kojima naziv počinje sa XY (XY001.DOC, XY002.DOC, itd.) u nešto drugo npr ZZ, to može sa command line (run: cmd i otiđi u željeni folder sa komandom cd) i primenom komande ren. Npr ren XY*.DOC ZZ*.DOC će promenit sve one fajlove u ZZ001.DOC, ZZ002.DOC itd. Ako je nešto kompleksnije, to će ići teže... inače linux je car za te stvari.
hvala ti.rec koju je trebalo da izbacim iz jedno... hm... 208 fajlova je u sredini naziva fajla i glasi _Check_vec sam pri kraju rucnog menjanja a osecam se megaglupo sto ovo radim... :unsure:
Link to comment
hvala ti.rec koju je trebalo da izbacim iz jedno... hm... 208 fajlova je u sredini naziva fajla i glasi _Check_vec sam pri kraju rucnog menjanja a osecam se megaglupo sto ovo radim... :unsure:
Može i to sa ren, da znaš za drugi putnpr ren ???_Check_*.txt ???_nesto_*.txtZnači fajl 123_Check_XYZ.txt postaće 123_nesto_XYZ.txt i tako redom(A može i Total Commander, mada lično koristim FreeCommander, koji isto ima Multi-Rename, mada ja to i dalje radim sa command line - navika). Edited by Indy
Link to comment

treba mi: fotos u originalnom formatu (kvalitet) na cd/dvd koje ce, u najboljem slucaju, ici kao autorun. da pojednostavim: diashow na cd/dvd a da ne dodje do nikakvog gubitka kvaliteta. da li je to moguce? kako?

Link to comment

PitanjeAko imam neki video klip*gde se prica na Nemackom jeziku, jel postoji neki software koji bi to "preveo" na Engleski :wacko: Ili ako ima neko drugo resenje*a nije film

Link to comment
treba mi: fotos u originalnom formatu (kvalitet) na cd/dvd koje ce, u najboljem slucaju, ici kao autorun. da pojednostavim: diashow na cd/dvd a da ne dodje do nikakvog gubitka kvaliteta. da li je to moguce? kako?
photo cd?nekada (pre skoro 10 godina) je to radilo sasvim ok.
Link to comment
PitanjeAko imam neki video klip*gde se prica na Nemackom jeziku, jel postoji neki software koji bi to "preveo" na Engleski :wacko: Ili ako ima neko drugo resenje*a nije film
:Hail:Naravno. Edited by dig_chohano
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...