Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

34 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Na firminom kompu se nakon updatea nekog programa pojebali svi drajveri, slova su jako mutna. IT bio, nešto krpio, ali deluje da ništa nije uspeo da reši. Ima neko tip?

Eskaliraj tiket :fantom:

  • Haha 2
Link to comment
35 minutes ago, bags said:

Pa sve zavisi koliko vam je Windows zakljucan. Imas li admin nalog?

 

Nemam. Samo ja i koleginica do mene imamo ovaj problem, a jedino smo mi uradili update tog programa. Posle IT jedva poskidao te drajvere jer je i mreža bila pojebana. Evo sad je njoj uspeo da namesti, a meni jok. Pakao

Link to comment

Ajde kao "rešeno je", priznao sam i ja, mada nisam siguran koliko sam kompetentan jer mi igra pred očima od juče. Hvala na cimanju, ko se iscimao :)

  • +1 1
Link to comment

Uzeo sam onaj mobilni modem, total internet kod Yettela - download 25mbs a upload 35mbs

 

Kako bre upload bolji od downloada, jel ima neko podesavanje ekstra? Takodje, smeta mu da stoji pored zida ili ne?

 

Zna li neko?

Edited by Caligula
Link to comment

Ја имам јетелов мобилни интернет за канцеларију. Све му смета и стално испада. А буде на 30 цм од компа модем/рутер.

Link to comment

@Caligula ja imam takav gsm modem na Tresnji. Tamo je malo korisnika i imam bolje download rezultate.

 

U gradu je veci broj korisnika 4g mreze i zato je download slabiji. Upload je max, zato sto korisnici mobilnih telefona generalno malo toga upload-uju. 

 

Mislim da si uz modem dobio i mreznj kabal, pa mozes kablovski da se povezes sa racunarom. To nece uticati na brzinu, ali ces imati manje vreme odziva (latency).

 

Takodje, proveri gde u stanu imas najbolji signal. Idealno mesto je pored prozora i u pravcu bazne stanice.

 

  • +1 1
Link to comment

Tnx

 

ma povezao mrezni kabl, tu mi je taj protok. Mozda treba da kupim eksternu antenu ili da nadjem bolje mesto za ruter, videcu.

Link to comment
41 minutes ago, Caligula said:

Tnx

 

ma povezao mrezni kabl, tu mi je taj protok. Mozda treba da kupim eksternu antenu ili da nadjem bolje mesto za ruter, videcu.

 

Hm, isti problem ima i moja devojka, ista firma i iste brzine. Naravno da tech podrška nije uspela ništa da reši, pokazivali su neke ratelove mape i pričali koještarije. A ruter postiže 30 a telefon pored njega preko 100...

 

Nego, tu ide obična kartica, ako imaš kakav stariji 4G telefon to ti je jeftinije od dobrog 4g modema, pitanje samo da li treba neka posebna podešavanja, kontam da ne treba, te stoga, ako imaš pri ruci kakav telefon, probaj da prebaciš i napraviš hotspot, možda ti reši problem. Ovi sigurno neće...

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

 

Hm, isti problem ima i moja devojka, ista firma i iste brzine. Naravno da tech podrška nije uspela ništa da reši, pokazivali su neke ratelove mape i pričali koještarije. A ruter postiže 30 a telefon pored njega preko 100...

 

Nego, tu ide obična kartica, ako imaš kakav stariji 4G telefon to ti je jeftinije od dobrog 4g modema, pitanje samo da li treba neka posebna podešavanja, kontam da ne treba, te stoga, ako imaš pri ruci kakav telefon, probaj da prebaciš i napraviš hotspot, možda ti reši problem. Ovi sigurno neće...

 

 

 

E telefon kao hotspot mi je mnogo brzi. I tu sam se iznenadio. Ne znam u cemu je fora.

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

E telefon kao hotspot mi je mnogo brzi. I tu sam se iznenadio. Ne znam u cemu je fora.

 

Računam da je na telefonu mnogo bolji modem u okviru SoC nego što ti jadni modemi imaju, rang veličina razlike.

Ne znam da li bi tu neki Cudy LT400 radio posao, nisam se previše bavio time, u prethodnoj firmi (fala bobu) smo nabavljali neke kao profi modeme za vozila, oni su bili oko 160-200e, ali su radili cool i imali još jednu karticu u stendbaju.

 

Možda ako neko ima/bi dao na test da probaš bolji modem?
Ne znam kakve su ti opcije?

 

Ono što me ovde užasava je reakcija operatera koga boli uvce što daje krš opremu. Ti tehnički možeš da imaš dobar protok, ali si ograničen opremom. Ja sam čuo da je devojka sa podrške rekla - pa ja tu ne mogu da vam pomognem, idite u filijalu...  a oni u filijali dali novu karticu, jer to nekad pomogne :D

 

Elem... srećno, ako probaš nešto ili pronađeš rešenje javi. Ako ja pak probam neki modem pre toga, javim...

 

  • +1 1
Link to comment

Realno su mi dali najbolji modem koji imaju - ako je do modema, mogu da kupim bolji, raspitacu se.

 

Cekaj, i kartica ima uticaj? Pa zar to nije klasicna SIM kartica?

 

Kako god, ovo sluzi ali pao sam sa optickog kabla na magarca

Edited by Caligula
Link to comment

Napiši model tog rutera, ako si uzeo B311, on ti je Cat4, podržava teorijski do 150/50 Mbps.

 

Na oglasima imaš Cat7 4G rutere koji daju bolju brzinu (300/100 Mbps), nove za oko 9 hiljada, polovne za 7.

 

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/modemi-i-ruteri/4g-ruter-huawei-b535-232-wifi-otkljucan-za-sve-mreze/oglas/169815282?filterId=4030334951

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/modemi-i-ruteri/huawei-b535-333-nov/oglas/169551634?filterId=4030334951

Edited by vememah
Link to comment

Da li ste gledali podesavanja samog rutera? Mozda mu je WiFi primarni net, a LAN sekundarni ili tako nesto. Probajte na ruteru da ugasite WiFi pa da proverite kako radi LAN.

Ima neka fora 100%, samo ne znam napamet.

Link to comment
On 15. 7. 2024. at 13:03, vememah said:

TP-Link RE200 je odličan pošto ima i 5 GHz, izvlačio mi je bez povezivanja Ethernet kablom s ruterom u nekim slučajevima veću brzinu nego kad se direktno kačim na ruterov WiFi (naravno pri istim rastojanjima).

 

Naravno, ako je WiFi opseg potpuno zagušen i ne postižu se zadovoljavajući rezultati, onda je preporučljivo povezati Ethernet kablom kako je braca napisao i verovatno nijedan extender neće bez toga uraditi dobar posao.

 

Poređenje s gornjim modelom koji ima samo 2,4 GHz opseg:

https://www.tp-link.com/us/compare/?typeId=10&productIds=1869%2C1879

 

Cene:

https://www.eponuda.com/dodatna-oprema-za-mreze/tp-link-re200-ac750-wifi-bezicni-ekstender-dometa-750mb-s-dualband-cena-351881


uzeo ovaj, valjda će raditi bedni posao zbog kojeg je uzet

:srdoc:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...