Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@Paul Gompitz   kako je povezan stampac? Sta se desilo pa je prestao da radi? Kako je povezan laptop na mrezu, preko LAN ili Wifi? Koja je IP adresa laptopa, a koja stampaca? Da mozda stampac nije izgubio IP adresu?

Link to comment

Stampac je lan kablom povezan na laptop.

Ne znam sta se desilo.

Laptop je preko wifija povezan na ruter.

Adresa stampaca je 192.168.1.99 a laptopa 192.168.1.10.

Kad na stampacu odstampam parametre mreze pise ip adresa 192.168.1.99. To valjda znaci da nije izgubio mrezu?

Link to comment
42 minutes ago, Paul Gompitz said:

Kad na stampacu odstampam parametre mreze pise ip adresa 192.168.1.99. To valjda znaci da nije izgubio mrezu?

Udji na podesavanja stampaca u Settings pa Network ili tako nesto, pa vidi IP adresu stampaca.

Ako se ne pinguje,znaci da nije na mrezi.

Promeni lan kabl ako mozes.

 

Ako ti je laptop jedini uredjaj koji stampa, povezi ga i instaliraj preko usb.

  • Hvala 1
Link to comment

slovo O nije pravo O ko ni drugo slovo E ... itd

 

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

Imam jedan stari desktop, mnogo čudno se ponaša, nije mi nikada crkavalo napajanje, ali liči mi na to?


Kad ga upalim čuje se da radi, ali i nešto tk-tk-tk jedno 10ak sekundi i ugasi se, nema signala na monitoru, nema onog error pištanja ploče, ništa. Onda iz drugog-trećeg pokušaja se upali normalno i radi kako treba. 

Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

Imam jedan stari desktop, mnogo čudno se ponaša, nije mi nikada crkavalo napajanje, ali liči mi na to?


Kad ga upalim čuje se da radi, ali i nešto tk-tk-tk jedno 10ak sekundi i ugasi se, nema signala na monitoru, nema onog error pištanja ploče, ništa. Onda iz drugog-trećeg pokušaja se upali normalno i radi kako treba. 

neki kondezator u napajanju, ali možda i na ploči je otišao...

  • +1 2
Link to comment
59 minutes ago, radisa said:

neki kondezator u napajanju, ali možda i na ploči je otišao...

Meni to zvocu kao disk koji samo sto nije riknuo.

Link to comment

Ako nema slike, najcesci krivac je:

1) RAM

2) Napajanje

3) ploca.

 

Skini RAM pa ako ploca pisti, a zvucnici povezani, onda nije ploca. Ako ne pisti, onda jeste.

Ako su naduveni kondenzatori onda je ploca.

 

Ako postoji mogucnost staviti drugi RAM, ili stap po stap izvaditi, ako ih ima vise. I tako testirati.

 

I zameniti napajanje ako postoji mogucnost.

 

Ako se ipak ukljuci, moze da bude i hdd,  pogotovo ako cakce. Skini neki od programa za test diskova, recimo hdd regenerator testiras i probas da popravis hdd.

 

 

Edited by Milosh76
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na firminom kompu se nakon updatea nekog programa pojebali svi drajveri, slova su jako mutna. IT bio, nešto krpio, ali deluje da ništa nije uspeo da reši. Ima neko tip?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...