Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne mogu da oživim fleš... Kada ga upalim, ne vidi se u disk management (za koji su vezana sva predviđena rešenja, nijedno ne radi - od assign letter do formata, novog volume-a  i sl), tj vidi se ali kao medij u koji treba da se ubaci drugi medij. Tačnije, kada ga ubacim i pokušavam da pokrenem, dobijam ovu grešku:

"please insert disk into removable disk"

Krajnje stupidno jel...  Ako je imao neko iskustva, pls say so. 

Link to comment
On 12/1/2017 at 9:04 PM, freakns said:

evo jedno suludo pitanje... ko nadje resenje, alal mu belaj

 

zakucava mi se laptop. ali nije tako jednostavno. zakucava mi se iskljucivo kuci. iskljucivo. 

laptop je Dell, win 10 na njemu. posto mi je posao terenski, laptop na sebi ima jedno 30 wireless mreza. mozda i vise. nikada mi se nigde nije zakucao, osim kuci. na poslu nikada. kod mojih kada odem, nikada(jednom sam tamo bio dve nedelje, nisam ga gasio, nijednom se nije zakucao). na bilo koji teren da odem, u hotel, bilo gde, nikada, nikada, nikada... kuci, nekoliko puta dnevno ako ga koristim. nekada na sat, nekada na 8 sati... jednostavno se zamrzne, mora hard reset. nekada samo stane, nekada se cuje zvuk, kao da se u pola reci zakucao i pocne da pisti ko lud... jedan isti ton. i ne staje dok ne resetujem. i nije bitno sta radim. kucam u wordu, zakuca se. kucam na forumu, zakuca se. gledam youtube, zakuca se. kodi, zakuca se. pricam na skype, zakuca se. ostavim ga preko noci, zakuca se. utorrent upaljen ili ugasen, zakuca se. na struji, na bateriji, zakuca se. znaci nema apsolutno nikakvog pravila kada se zakucava... takodje, primetim pre nego ce se zakucati. prestane recimo film na kodiju, samo se zamrzne, ali mis i racunar i dalje rade, jos jedno 5-6 sec, i onda kompletno zamrzavanje.

cim sam ga uzeo, poceo je ovako da se ponasa. kuci inace, desktop se ne zakucava. prethodni laptop se nije zakucavao. oni su na win7 oba doduse. tablet se ne zakucava... znaci samo laptop i samo kuci (samo tebi i samo sada? da, da... ziveo Kozjak)

 

aj sada ti budi pametan :)

Šta još imaš u mreži kod kuće?

Ja sam imao bizarnu situaciju da mi je Lenovo Yoga ubijala mrežu na koju je nakačena, bilo preko WiFI ili preko USB adaptera za mrežu... I ne samo meni, nego i kolegama, koji su imali istu makinu... Jednom sam ubio(tm) 3 kancelarije kod klijenta sa tom Yogom...

Mislim, možda ti neko od ukućana ima neki Lenovo sa malo drugačijjom manifestacijom... :)

Link to comment

Može pomoć?

Sastavljam platformu za 2d  grafiku, puno multitaskinga i stalno uključeni Photoshop, Illustrator, Bridge i Adobe potprogrami. Ovo mi je polazna osnova:

ASUS Z370-A S1151/DDR4 + Intel Core i5-8400 6 cores 2.8Ghz turbo 4.0Ghz + 16GB DDR4 2666Mhz Kingston HyperX Fury

Dodao bih jedan SSD i hard.

Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Ne mogu da oživim fleš... Kada ga upalim, ne vidi se u disk management (za koji su vezana sva predviđena rešenja, nijedno ne radi - od assign letter do formata, novog volume-a  i sl), tj vidi se ali kao medij u koji treba da se ubaci drugi medij. Tačnije, kada ga ubacim i pokušavam da pokrenem, dobijam ovu grešku:

"please insert disk into removable disk"

Krajnje stupidno jel...  Ako je imao neko iskustva, pls say so. 

 

MiniTool Partition Wizard koji je moćan free alat za manipulaciju diskovima i particijama.

A možda će zatrebati i USB Oblivion ako problem prave brojni zapisi u Win Registry bazi sa dodeljenim slovima za diskove.

Edited by Ras
Link to comment
53 minutes ago, Ras said:

 

MiniTool Partition Wizard koji je moćan free alat za manipulaciju diskovima i particijama.

A možda će zatrebati i USB Oblivion ako problem prave brojni zapisi u Win Registry bazi sa dodeljenim slovima za diskove.

Probao sam ga sam, ne pomaže mini tool. Jednostavno mi ne vidi fleš kao storage. Bukvalno ga vidi kao neki cd rom i sl medij u koji treba da se ubaci neki sadržaj. Na više kompova probano, svuda isto...
 

Link to comment
11 hours ago, Tale said:

A da li si probao neku drugu utičnicu?

zakucava se i kada je na bateriji

 

3 hours ago, radisa said:

Šta još imaš u mreži kod kuće?

Ja sam imao bizarnu situaciju da mi je Lenovo Yoga ubijala mrežu na koju je nakačena, bilo preko WiFI ili preko USB adaptera za mrežu... I ne samo meni, nego i kolegama, koji su imali istu makinu... Jednom sam ubio(tm) 3 kancelarije kod klijenta sa tom Yogom...

Mislim, možda ti neko od ukućana ima neki Lenovo sa malo drugačijjom manifestacijom... :)

laptop, desktop, tablet i telefon.

samo se laptop zakucava

Link to comment

Da li je moguće (pretpostavljam da jeste), da crkne recimo jedno jezgro u procesoru?

Imam onaj core 4 unlocker, Phenom II X4 B55, otključana sva četiri jezgra. U poslednje vreme mi se dešavalo da mi se zabaguje Windows iz čista mira, samo se zakuca, stoji smrznut i to je to. Sinoć se pojavio novi problem, nije hteo Windows uopšte da se startuje, prijavljivao mi je raznorazne BSOD (nekoliko različitih poruka) i tako je bilo sve dok se nije resetovao na 2 jezgra. Kada sam ponovo probao da otključam sva četiri, ponovo se bagovao. Posle toga je radio normalno sa ta dva jezgra.

Malopre sam ga startovao sa 4 i evo sve radi za sada, Windows se normalno startovao. Ali da li je neko imao sličnih problema sa zakucavanjem otključanog procesora i da li je potencijalno problem u memoriji ili nečemu drugom? BTW imam mašinu od 2010. i nikada nije bila overklokovana.

Link to comment
On 12/4/2017 at 11:25 PM, radisa said:

Jesi probao da isključiš desktop? Možda ima neku želju za komunikacijom, pa mu nehotično napravi problem...

zakucava se i kada je ukljucen desktop i kada je iskljucen desktop. uvek je ukljucen tablet doduse. ali tablet je uvek ukljucen i na drugim mestima, pa se to ne desava

Link to comment
On 12/4/2017 at 11:37 PM, copkillah said:

Da li je moguće (pretpostavljam da jeste), da crkne recimo jedno jezgro u procesoru?

Imam onaj core 4 unlocker, Phenom II X4 B55, otključana sva četiri jezgra. U poslednje vreme mi se dešavalo da mi se zabaguje Windows iz čista mira, samo se zakuca, stoji smrznut i to je to. Sinoć se pojavio novi problem, nije hteo Windows uopšte da se startuje, prijavljivao mi je raznorazne BSOD (nekoliko različitih poruka) i tako je bilo sve dok se nije resetovao na 2 jezgra. Kada sam ponovo probao da otključam sva četiri, ponovo se bagovao. Posle toga je radio normalno sa ta dva jezgra.

Malopre sam ga startovao sa 4 i evo sve radi za sada, Windows se normalno startovao. Ali da li je neko imao sličnih problema sa zakucavanjem otključanog procesora i da li je potencijalno problem u memoriji ili nečemu drugom? BTW imam mašinu od 2010. i nikada nije bila overklokovana.

zvuci kao pregrevanje (mada verujem da pazis na temperaturu tako da ne bi trebalo da bude to)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...