Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa ne vidi uopšte grafiku, u oba slučaja?

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

 

Pa od kada sam zamenio moju, ne pišti više 3 duga 1 kratko, već normalno bipne jednom, ali zaglavi na splash screenu ploče i ne mogu u bios niti bilo gde. To je poslednji problem.

 

da li si probao  sa drugim napajanjem

 

Probao sam i sa drugim napajanjem, ram modulima i grafikom 750ti. Ni na nju nije reagovao komp, tada sam odneo u servis gde su mi rekli da je 750ti "prejaka" što je meni kao što rekoh klimavo jer kontam da 750ti nije ne  znam koliko jača od 7770. Ali fakat je proradilo kada sam ubacio 650ti. 

 

Što se tiče splasha googlao sam dosta, uglavnom kažu da je problem do zaglavljenog biosa, ta ploča ima dual bios. Ali sa obzirom da sam vadio bateriju i resetovao cmos preko jumpera, onda nisam siguran ni da je to. 

 

Ne  znam više ni sam... 

Link to comment

Nema veze što si vadio bateriju, to samo resetuje CMOS, a ne BIOS. BIOS (možda) možeš da flešuješ uz pomoć USB drajva, ali za to bi trebalo da možeš da uđeš u, ovaj, BIOS... Druga opcija je ova alatka za programiranje BIOS-a (npr), međutim to je ipak za servisere.

Link to comment

Što se tiče splasha googlao sam dosta, uglavnom kažu da je problem do zaglavljenog biosa, ta ploča ima dual bios. Ali sa obzirom da sam vadio bateriju i resetovao cmos preko jumpera, onda nisam siguran ni da je to. 

 

Ne  znam više ni sam... 

 

Osim ako nije od onih skupih/gejmerskih plča, nisam siguran da bih više gubio vreme na nju

Link to comment

Otići će sve, samo da vidim šta valja, da osposobim komp, ne bih da zavaljam nekome nešto kada budem prodavao. 

Mada, imam I5 i 8GB kingstona 1600mhz ne znam da li da zamenim samo ploču i grafiku i dodam SSD eventualno. Osim toga tu je LC power napajanje, 1 WD i 1 Seagate od TB.

Sve je staro oko 4, 5 godina pa kontam da je najbolje da se ratosiljam svega.

Edited by Mil@n
Link to comment

Normalno i za te alate (na USB drajvu) je potrebno da BIOS moze da se podigne. EDIT. Znaci, normalno se pritisne nesto na tastaturi sa USB drajvom u portu, pa Power on, pa se saceka da prodje splash ekran (a Milanu ni to ne moze da prodje), pa se tek onda pojave opcije za bios recovery.

Edited by Indy
Link to comment

ne bas, ovo uputstvo na linku gore je implantacija biosa nekim levim fabrickim metodom kad je bios bukvalno pokvaren. crn ekran, cigla. i radi bome. al kanda se vise tice laptopa (mozda i ne)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...