Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nego Indy da ne pomisli da smo ovde svi truli buržuji i hipsteri ...

Pu pu pu, daleko bila takva pomisao od mene...

 

Nego, ja po nekom automatizmu pomislim da nekom činim uslugu ako dam savet kako nešto može sa malo para ili za dž (a da radi posao). Što nije nužno slučaj.

 

(Evo, čim videh copy-paste između 2 kompjutera koje pominje historian, odmah mi došlo da kažem, ali to može za dž preko remote desktopa, ali eto uzdržah se pa ne rekoh ništa.  :D Neka neka, samo vi kupujte, to je dobro za privredu.)

Link to comment

indy, ja cenim tvoju štedljivost, ali lako je tebi kad si u toj branši pa možeš i ovako i onako

 

meni je miš baš jako, jako bitan u mom poslu

 

recimo, ne bole me leđa, ali me boli desno rame i cela ruka

čim se odmaknem dva dana od kompa, prestaje da me boli, znači stvar je jasna potpuno

 

zato mi treba najudobniji i najbolji mogući miš, šta da radim  :cry:

Edited by dùda
Link to comment

indy, ja cenim tvoju štedljivost, ali lako je tebi kad si u toj branši pa možeš i ovako i onako

 

meni je miš baš jako, jako bitan u mom poslu

 

recimo, ne bole me leđa, ali me boli desno rame i cela ruka

čim se odmaknem dva dana od kompa, prestaje da me boli, znači stvar je jasna potpuno

 

zato mi treba najudobniji i najbolji mogući miš, šta da radim  :cry:

 

Ne samo ergonomija nego i rezolucija i senzitivnost i eventualne 3D opcije pr nego one kopi pejst. Bukvalno glavno oruđe za rad.

 

https://www.thesourcecad.com/cad-mouse-2d-3d/

 

ako te baš zezaju leđa i rame obrati pažnju na ove sa trekbolom

Edited by francuski sobar
Link to comment

Ne samo ergonomija nego i rezolucija i senzitivnost i eventualne 3D opcije pr nego one kopi pejst. Bukvalno glavno oruđe za rad.

 

https://www.thesourcecad.com/cad-mouse-2d-3d/

 

ako te baš zezaju leđa i rame obrati pažnju na ove sa trekbolom

ali meni ti sa kuglom baš nikako ne leže, ne znam, navika valjda

 

ed.

a videla sam da ih mnogi cadovci koriste

 

naručila sam  MX MASTER 2S

 

ed 2

zapravo, trebalo bi (radi leđa) da nabavim onu stolicu što tera na ravno sedenje, nema tog miša koji će taj problem da reši

 

leva i desna ruka ne stoje jednako (na tastaturi) , već je leva na tastaturi a desna na mišu i tu onda neka torzija nastaje

Edited by dùda
Link to comment

 

meni je miš baš jako, jako bitan u mom poslu

 

recimo, ne bole me leđa, ali me boli desno rame i cela ruka

čim se odmaknem dva dana od kompa, prestaje da me boli, znači stvar je jasna potpuno

 

 

Pa onda ti ne treba bolji miš nego bolji položaj ruke i, eventualno, ona podloga za miša sa jastučetom. Davno, kad sam po ceo dan mesecima igrao Morrowind, mislio sam da me zglob, lakat i rame desne ruke bole zbog vežbanja bubnjeva. Tek pred kraj igrice sam shvatio da bubnjeve skoro da nisam ni vežbao u to vreme.

E, onda sam tražio bolji položaj. I ruka me više nije bolela kad sam ga našao.

Link to comment

zapravo, trebalo bi (radi leđa) da nabavim onu stolicu što tera na ravno sedenje, nema tog miša koji će taj problem da reši

 

leva i desna ruka ne stoje jednako (na tastaturi) , već je leva na tastaturi a desna na mišu i tu onda neka torzija nastaje

 

 

Pre par godina bio sam prisutan ovde u Apple centru bio neki Final Cut Pro kurs. Sličan načinistovremenog korištenja miša i tastare ko u CAD ali manjeg inteziteta. U hali su svi polaznici sedeli na onim stolicama bez naslona gde u stvari sedis na kolenima. Ne znam kako se to zove da bih našo na netu ali otprilike ko na ovoj slici desno.

 

office_chair_lumbar_support_101_several_

 

Kažu da je to daleko nakbolje za leđa i sve ostalo al nešto ne viđam da se zapatilo a i nekako mi više deluje za neke ofis daktilo poslove.

 

Za krativni rad treba nekad i kreativno da se zavališ u naslon mislim :)

Link to comment

@ Duda

Ja l' ti lakat ispod nivoa šake/miša? Probaj s tim da eksperimentišeš. 

Ja sam otkrio da mi je tad lakat bio ispod nivoa šake, praktično je vukao zglob, čak i kad je bio oslonjen na nešto. Meni je to bio glavni problem.

Edited by Bujodrag
Link to comment

indy, ja cenim tvoju štedljivost, ali lako je tebi kad si u toj branši pa možeš i ovako i onako

 

meni je miš baš jako, jako bitan u mom poslu 

 

Kapiram, u tom slučaju stvarno ne treba biti pirotjanac.

Link to comment

Ali ako ti je auto oruđe za rad, onda sigurno ne voziš ni Juga... :D

 

Razmislio sam o ovome i došao do zaključka da ja vozim VW bubu iz 1978. koju sam servisiram. :D (Otprilike)

Link to comment

 

 

Pre par godina bio sam prisutan ovde u Apple centru bio neki Final Cut Pro kurs. Sličan načinistovremenog korištenja miša i tastare ko u CAD ali manjeg inteziteta. U hali su svi polaznici sedeli na onim stolicama bez naslona gde u stvari sedis na kolenima. Ne znam kako se to zove da bih našo na netu ali otprilike ko na ovoj slici desno.

 

office_chair_lumbar_support_101_several_

 

Kažu da je to daleko nakbolje za leđa i sve ostalo al nešto ne viđam da se zapatilo a i nekako mi više deluje za neke ofis daktilo poslove.

 

Za krativni rad treba nekad i kreativno da se zavališ u naslon mislim :)

upravo na ovakvu nekakvu sedeljku sam mislila, ali opet, ne usuđujem se, to i nije baš da je džaba pa da posle samo bacim ako ne valja

nisam pametna

a lepo svakim danom osećam kako sam tordirana (da ne kažem uvrnuta  :lolol: ) sve više

 

@ Duda

Ja l' ti lakat ispod nivoa šake/miša? Probaj s tim da eksperimentišeš. 

Ja sam otkrio da mi je tad lakat bio ispod nivoa šake, praktično je vukao zglob, čak i kad je bio oslonjen na nešto. Meni je to bio glavni problem.

bujo, sve sam nabavila, i tu ergonomski podlogu za miša i držim lakat naslonjen na stolu, ali džaba, ta desna ruka je nekako stalno napeta, rame boli pa boli

problem je što počinje da boli i noću, dok spavam  :cry:

 

a ako samo dva dana ne radim, sav bol nestaje

kontam da je dobro što je još uvek tako, tj. što taj bol ipak nestaje, zato moram nešto da preduzimam, tj. dok je vreme

 

zapravo, sad kontam da mi je lakat ispod nivoa zgloba

 

ok, probaću nešto da podmetnem, pa ćemo da vidimo šta će da bude

Link to comment

Kedovske su muke pregoleme :(

Pokušaj da ti (skoro) cela podlaktica desne ruke bude na stolu, meni pomaže. Miš mi stoji bliže monitorima nego tastatura, a tastatura stoji iskošeno, levi kraj bliže ivici stola (slikaću u ponedeljak, ne vredi ovako :lolol: )

A miš - ja se kunem u ovaj model:

 

http://www.gigatron.rs/misevi/a4_tech_x-748k_x7_oscar_optical_gaming_mouse_usb_crni-7680

 

Gejmerski, ali za CAD i 3D modeliranje itd meni savršen. Velik, jako dobro leži u šaci, ima 6 tegova koji mogu da se pojedinačno vade i da mu se pomera balans napred-nazad. Ako imaš manju šaku može da bude malo nezgodan. Dva tastera na palcu, dodatni taster pored točkića, sve programabilno, tri podesive rezolucije po x i po y osi... Mana: previše tvrda opruga za kliktanje točkićem, ja već imam na kažiprstu zadebljanje kao gitaristi :lolol:

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

meni je isto cela podlaktica na stolu, ali probaću tu još prostora da oslobodim

a tastatura mi je skroz napred, do monitora, tako da mi je i leva nadlaktica kompletno na stolu

 

jbg, valjda neke veze imaju i godine  :cry:

 

đipalo, meni nešto neće da se otvori taj tvoj link na miša, ali sada više nije ni bitno, ja sam ga već poručila, pa šta bude bude

ali hvale tog miša uokolo samo tako, pa valjda će da bude dobar i za mene

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...