Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Moj je sin sebi pazario gejmerski Corsair sa Cherry Red mehanizmom i to je tastatura kakvu godinama nisam imao prilike da dodirnem. Osim osećaja pri kucanju, impresivan je i sam kvalitet izrade i korišćeni materijali (brušeni aluminijum).

 

Od jeftinijih tastatura i na poslu i kod kuće koristim IBM (kasnije Lenovo) SK 8820, što je daleko od najboljeg, ali i daleko prihvatljivije od membranskog smeća koje je zavladalo (bez obzira na cenu i izgled!).

 

Hvala za info i verujem ti mada kod tih skupih gejmerskiih imam osećaj da plaćam neki balast koji mi i ne treba - antighostng, multimedija, bekledovi, dizajn... a u stvari ja tražim samo ovo

 

 

a vidim da nisam samo ja lud

 

iljisch-model-m-8a.jpg

 

https://arstechnica.com/gadgets/2013/11/why-i-use-a-20-year-old-ibm-model-m-keyboard/

 

Naviko sam brzo i strastveno lol lupati po stamenoj tipkovnici još od C64 i Amige (Amiga mi doduše bila tiha pa sam koristio i neku typewriter sound aplikaciju još), a one IBM što sam ja korsitio su izgleda po adapteru onda iz osamdesetih čak, još robusnije i teže od 2.5 kile i proizvedene u US dok je to nešto dobro značilo, znači ne UK, Irska ili Kina. Ova sa linka je model M iz 92 ima i PS2 i deluje zanimljivo. Na ebayu vidim drže cenu od 50 do 150 dolara, ima i jeftinijih u sumnjivom stanju a kod Indija ima bogami i polovnih za 700 :P

 

http://www.ebay.com/itm/IBM-Model-M-1390131Clicky-Keyboard-/172866390226?hash=item283fa3c8d2:g:7N4AAOSwM7BZk~OZ

 

 

Nego Indy da ne pomisli da smo ovde svi truli buržuji i hipsteri ja sam ove svoje nabavljo od nekog dilera krš opreme gde ceo kompjuter dobijem za 15-20, kompjuter bacim, neće niko ni ko poklon a tastaturu samo zadržim i malo  sredim.

 

E mogo bi stvarno neki vintaž IT topik ako već nema, vidim i na Vocapu se evocira.

Edited by francuski sobar
Link to comment

 

Skočila mu popularnost i na KP, sad ga daju za 80e, ja svog platio 68, sad sam gledao...

 

Edit: ima ih još po toj ceni, sad proverih KP malo dublje...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

meni omiljena bila ova:

 

41TOc8nO2TL.jpg

 

ali je ps2, a sa konvertorima na usb je pravila cuda i obarala sistem (pre konvertori nego ona)

 

ove nove ms ergonomske mi nisu tako dobre, ali su i dalje veoma udobne. i onaj okruglasti mis im je veoma prijatan u ruci

microsoft-sculpt-ergonomic-mouse-review-

Link to comment

 

 

 

 

 

 

E mogo bi stvarno neki vintaž IT topik ako već nema, vidim i na Vocapu se evocira.

 

 

To kao kad Joni Mitchell kaže: The band sounds like typewriters

Link to comment

@Zverilla

 

Nikad probo te izlomljene, sve se nešto bojim da mi u mali mozak usađena dugogodišnja navika jača od prirodnih ergoomskih potreba. Meni i kad je bekspejs na nekom drugom mestu ili kursori šta znam bar za malo pomereni osećam se ko kad slepom čoveku ispremeštate nameštaj.

 

E za ovaj miš sam siguran da bi mi lego

Edited by francuski sobar
Link to comment

Skočila mu popularnost i na KP, sad ga daju za 80e, ja svog platio 68, sad sam gledao...

 

Edit: ima ih još po toj ceni, sad proverih KP malo dublje...

dolazi mi prijateljica iz holandije i doneće mi takav za 69 e

 

jedino sam u dilemi da li treba da dam cca 30 e više za neki koji ima još dodatnu oznaku 2S ? šta to uopšte znači ?

Link to comment

Skočila mu popularnost i na KP, sad ga daju za 80e, ja svog platio 68, sad sam gledao...

 

Edit: ima ih još po toj ceni, sad proverih KP malo dublje...

 

Mislim da nije skok popularnosti, već skok cena kod KP prodavaca, tako da su od pre par meseci cene na KP izjednačene sa cenama u regularnim prodavnicama.

Link to comment

sigurno donosi i neka poboljšanja

Ima Logitech Flow, možeš da kontrolišeš dva kompa istovremeno i da kopi/pejstuješ između njih kroz Flow...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

 

To kao kad Joni Mitchell kaže: The band sounds like typewriters

Amiga mi doduše bila tiha pa sam koristio i neku typewriter sound aplikaciju još.

 

 

 

E sad me podsetilo da pogledam za PC takvu zezalicu, dok ne kupim opet IBM, ladno ih prodaju za 15-20 evra :o mislim same aplikacijice.

Jedva nađoh neku staru besplatnu, jednostavnu i portabilnu http://www.nattyware.com/qwertick.php valjda nije kakav virus.

 

Nije ni zvuk bogzna kakav neki ali ipak inspiriše, odoh oma pisat zbirku memoara sa poezijom.

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...