Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Čitam evo, Kinezi su zakomplikovali život. Na kompu je Intel Celeron G540, to je SandyBridge arhitektura a na zvaničnom sajtu MSI-a odakle vučem fajlove za flash stoji sledeće:

 

 

E sad, ovaj lik se odvažio i pored situacije slične mojoj, i kod njega šljaka OK. Ja ću da čitam još malo pa da odlučim da li da ustanem, ili da odustanem.

 

U, nevezano za problem prilično je slabašan procesor za novije igre, karta je dobra, ali u iole zahtevnijim igrama lako se može desiti da procesor bude usko grlo.

Link to comment

Toga na starcu Foci nema, ili, ako ima, predobro je sakriveno :(

Probaj ovo što kaže sobar:

 

 

Ako ne proradi, onda posle što klikneš Properties, klikni Configure gore desno, tu ćeš imati ovo što sam pisao gore (Speed and duplex i roletnu da biraš brzine i modove)

 

Link to comment

U, nevezano za problem prilično je slabašan procesor za novije igre, karta je dobra, ali u iole zahtevnijim igrama lako se može desiti da procesor bude usko grlo.

 

Ma slabašan do zla boga i on je sledeći na redu za zamenu, ali ne danas...

Link to comment

Probaj ovo što kaže sobar:

 

 

Ako ne proradi, onda posle što klikneš Properties, klikni Configure gore desno, tu ćeš imati ovo što sam pisao gore (Speed and duplex i roletnu da biraš brzine i modove)

 

Probao, nece.

Pokusacu i ovo sa spidovima, dupleksima...

 

Ali kad svi odu na spavanje, vec je pocelo zajebavanje na angro, trcim gore-dole ko ludak :ph34r:

Link to comment

Probao, nece.

Pokusacu i ovo sa spidovima, dupleksima...

 

Ali kad svi odu na spavanje, vec je pocelo zajebavanje na angro, trcim gore-dole ko ludak :ph34r:

 

Moguće da ti treba noviji drajver za wifi karticu (tj. ako uopšte postoji noviji drajver), da li si probao da li ti sve radi kad se nakačiš preko kabla?

Link to comment

Moguće da ti treba noviji drajver za wifi karticu (tj. ako uopšte postoji noviji drajver), da li si probao da li ti sve radi kad se nakačiš preko kabla?

Radi na kabl bez greske.

Smaram vas, nego navik'o se na njega u kucnom izlezavanju, ne moram da ga pazim i mazim ....

Hvala svima :)

 

 

A, da: pre 10-ak dana isao po klince sa treninga, ponesem ga i u prolazu svratim u 1 servis, tamo bezicni radio, sve OK, dobardan, hvala, dovidjenja...

Kod kuce nece, moguce je i da sam ja nesto zeznuo cackajuci :isuse:

Link to comment

Desilo se šuraku mog brata: lap wifi radi samo na tuđim mrežama osim na njegovoj kod kuće gde je do juče radio savršeno, kao i svi ostali uređaji koje ima po kući.  

Proradio tek sa fiksnim IP adresama.

Ništa osim reinstalacije nije rešilo problem, jednostavno neće da prihvati dodeljenu IP sa rutera i tačka.

ipconfig -all davalo stalno : 0.0.0.0 

Link to comment

Ne verujem, rekao mi je drugar praktično višedecenijski serviser kome sam ga odneo da je ploča 99%. On uopšte ne dođe do buta. Kada hdd ne radi, drugačije se to manifestruje, radi bios barem.

 

Ako ovo još nisi razrešio, kad isprobavaš te stvari, prvo isključi sve sa ploče što se može isljučiti (ili skinuti). Znači ostavi samo napajanje, CPU sa kulerom, i jednu memoriju. (Isključi i sve periferalije, tastaturu, miša, monitor, sve). Onda vidi da li pišti.  (Naravno, zvučnik ne možeš da isključiš, jel onda sigurno neće pištati. :D )

 

Ako ti i tu bude pištalo, probaj još jedno... Izvadi CPU i vrati ga nazad. (Barem jednom sam video da i to uspe.)

 

EDIT. A, da, ako ništa ne pomogne, moguće je i da se BIOS razjebo, u kom slučaju pomaže samo flešovanje (što možda mogu da urade u servisu, ako su zaista dobar servis).

Edited by Indy
Link to comment

Zao mi starca Focu, on mi omiljeni...

 

Ako je tako onda ne odustaj :P ima onih usb wifi adaptera za 10-15 evra. Mmozda bolje da prvo probas neciji tudji stik a i da ne radi opet posluzice za neki desktop.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

pitanje:

 

ako bih htela da pređem na linux, mogu li da sačuvam sve ono što je u windows koferčićima, tj. kako ide stvar sa čuvanjem sadržaja

 

i još pitanje:

 

obzirom da je linux ''open souce'', mogu li onda da imam problema sa instalacijom programa koji to nisu, konkretno, najviše me to zanima zbog autoCAD-a, bez kojeg ne mogu, a ima ih još, naravno

 

praštajte na neukosti 

Link to comment

Ako je tako onda ne odustaj :P ima onih usb wifi adaptera za 10-15 evra. Mmozda bolje da prvo probas neciji tudji stik a i da ne radi opet posluzice za neki desktop.

Ne vredi probao, evo sedimo starac Foco i ja, povezani kablom ko pupcanom vrpcom  :cry:

Pre par godina sam preko ovog topika pazario laptop od pedigrea, treba mi za posao i ozbiljnije privatne rabote, dzaba on, dzaba sluzbeni Getac, ali mi starac Foco ko stare farmerke, nema sanse da ga batalim za sedenja na terasi, krevetska kuckanja, drndanja bez pazenja i mazenja.

Fijukne on po nekad, treba mu nekoliko minuta promrda, ne smem da ga ostavim nasamo duze od 15-ak minuta, blokira pa moram ponovo da ga startuje, ali - starac Foco je starac Foco, ne dam ga pa kud puklo da puklo...

 

Jos jednom hvala svima  :)

Link to comment

Fajlove na externi hdd (ili usb) pa ih posle na linux

Ako imaš sve sw koji ti trebaju da imaju linux verzije onda je to to.

I pitanje? Zašto linux

 

aha, znači samo preko eksternog ?

 

pa šta znam, čini mi se jednostavan,nema virusa i tako

 

 

Nema autoCAD za Linux

pa nije valjda autoCAD vezan samo za windows ???  :cry:

 

ma moram da radim reinstalaciju, nikad mi nije ni urađena baš kako treba a sada je w krenuo da kašljuca a sve mi se to reflektuje i na acad, danas mi je padao nekoliko puta

 

i to mi svojeremeno radio kao profesionalac  <_<  

 

dobar mi je komp i sada bih trebala da nađem nekog baš dobrog u tome, ko bi mi uradio i optimizaciju sistema i sve što treba,

a uvek me muka hvata od svega, jer treba nabudžiti i acad, uvek mi to pođe za rukom iz nekog 16-tog pokušaja  :isuse:

Link to comment

Pa linux za os koristi drugačiji fajl sistem, onda ti kstaje neki fat32 ili slično, koni govore oba sistema pa da prebaciš fajlove.

A i to za viruse je fama, ima ih svuda, i nema ih nigde, sve zavisi od korisnika.

A ništa od wina nije jednoatavniji, ali nikako

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...