Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pokušavam da prikačim novu grafiku GeForce 1050ti na MSI Z68A-G43(G3) ploči. Ploča ima PCI-E 3 slot ali iz nekog razloga signalizira grešku (jedan dugi i dva kratka zvuka) i konstantno resetuje BIOS, uopšte ne ulazi u boot. Neka ideja šta bi moglo da bude problem?

 

Matora ploča, a nova karta, flešuj BIOS ako ima noviji

Link to comment

Pretpostavljam da je na starcu Foči XP?

 

Mene je jebavao WEP/WPA security key, i čini mi se da je bio patch za SP3 koji to rešava.

Ako imaš SP1 ili SP2, ima načina da se resetuje ntework layer, al' vidi prvo koji os i koji service pack...

xp sp3 pogledao sve ok povezao se odmah ali mrtvo sve :(

Link to comment

Jedna glupost, da li si pričako napajanje od grafike ako ga ista traži?

Jesam. Imao sam isti problem sa drugom karticom a ona je vukla struju direktno iz PCI slota. Svira ploča svejedno ko ciganski orkestar, a po netu nešto kontradiktorne informacije šta označavaju ti trubni znaci.

Matora ploča, a nova karta, flešuj BIOS ako ima noviji

Probaću, nek mi je bob upomoć. Klinja mi glavu prosvira, valjda neću morati i u ploču da ulažem pored grafike od 200€...

 

Hvala!

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Jesam. Imao sam isti problem sa drugom karticom a ona je vukla struju direktno iz PCI slota. Svira ploča svejedno ko ciganski orkestar, a po netu nešto kontradiktorne informacije šta označavaju ti trubni znaci.

Probaću, nek mi je bob upomoć. Klinja mi glavu prosvira, valjda neću morati i u ploču da ulažem pored grafike od 200€...

 

Hvala!

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

Vidi i ovo:

 

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=279400.0

 

Naravno svako flešovanje BIOS-a je rizik itd, možda ne bi bilo loše ako možeš kartu da zameniš za sličnu iz starije generacije, 960 ili 970

Link to comment

Probaj da odeš u properties od mrežne karte i da se poigraš sa brzinom i duplexom, izmenjaj pa vidi dal' će da proradi...

prekomplikovano za mene :(

gde je to, kako da nadjem

Link to comment

Jedan Fujitsu Siemens laptop, starac Foco od stotinu ljeta, ali besprekornog karaktera u svakom pogledu, odbija da se - posle provajderske zamene rutera - poveze bezicno.

Sve kucne bezicne andrmolje su zamenu rutera prebolele bez ikakvih problema, tacnije nisu je ni konstatovale, jedino ovaj matori nece.

U stvari, 'oce on, uredno uradi povezivanje, javi da je sve po propisu, mreza ta i ta, signal ne moze da bude bolji, povezan, ali sa strane notira 'limited or no connectivity' i dalje nema.

Ima li mu kucne medicine? :cry:

 

Probaj i uncheck ono "Notify me when this connection has limited or no connectivity option."

 

Meni je to jednom na XPSP3 prijavilo sa novim ruterom i blesavo se resilo samo od sebe kad sam spojio ruter utp kablom pa nakon reseta proradio i wifi.

Link to comment

Vidi i ovo:

 

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=279400.0

 

Naravno svako flešovanje BIOS-a je rizik itd, možda ne bi bilo loše ako možeš kartu da zameniš za sličnu iz starije generacije, 960 ili 970

Ne mogu, nije za mene, mali štek'o pare cele godine za grafiku i sad da mu kažem kako mora starija. Ne biva. [emoji1]

 

Idem da flešujem bios.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Control panel - network connections - desni klik na postojeću konekciju - properties - advanced - u spisku na levoj strani nadji "speed and duplex" i menjaj vrednosti u drop down meniju "value" na desnoj strani

Link to comment

Ne mogu, nije za mene, mali štek'o pare cele godine za grafiku i sad da mu kažem kako mora starija. Ne biva. [emoji1]

 

Idem da flešujem bios.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

Samo pažljivo onda. :)

Link to comment

prekomplikovano za mene :(

gde je to, kako da nadjem

 

e da mi je neko pričao ne bih verovao. onoliki tehnički crtežni, avioni, kamioni, brodovi, sve živo i neživo, a ovamo ... ja sam mislio da ti sam praviš kompjutere :D

Link to comment

e da mi je neko pričao ne bih verovao. onoliki tehnički crtežni, avioni, kamioni, brodovi, sve živo i neživo, a ovamo ... ja sam mislio da ti sam praviš kompjutere :D

Ja sam skontao odavno, kao da gledam mog matorog, kad on priča... Matori je mogao da sam sklopi auto, malte ne od random delova (imali smo auto na dizel motor od motokultivatora, koji je trošio ispod 2 litra na 100km i išao do 60 km/h, za vreme sankcija :lolol:), dobio je Tesnlinu nagradu početkom 90-ih za neke zajebane pronalaske, ali nije umeo da podesi snimanje na video rekorderu, ili setuje kanale na TV-u... Jbg, menahičari se teško snalaze sa elektronikom...

Link to comment

Samo pažljivo onda. :)

 

Čitam evo, Kinezi su zakomplikovali život. Na kompu je Intel Celeron G540, to je SandyBridge arhitektura a na zvaničnom sajtu MSI-a odakle vučem fajlove za flash stoji sledeće:

 

 

 

* MSI recommend you to update BIOS with ME8 only if you are using IvyBridge 22nm CPU.

 

E sad, ovaj lik se odvažio i pored situacije slične mojoj, i kod njega šljaka OK. Ja ću da čitam još malo pa da odlučim da li da ustanem, ili da odustanem.

Link to comment

Control panel - network connections - desni klik na postojeću konekciju - properties - advanced - u spisku na levoj strani nadji "speed and duplex" i menjaj vrednosti u drop down meniju "value" na desnoj strani

Toga na starcu Foci nema, ili, ako ima, predobro je sakriveno :(

Hvala ti iz sve snage, zaboravi, moracu ipak da privedem nekog pismenog da to sredi.

Ovaj dole :D me natera da se dohvatim normalnog kompjutera, a u medjuvremenu sam cak uspeo da pod stare dane postujem sa telefona, ono kad si me pitao koji je Windows i ono SP...

Zao mi starca Focu, on mi omiljeni, kad je ubio bezicni radio na kabl, okupirao sam s njim omiljeno mi ћоше za uvece kada se ratosiljam visokih tehnologija , ali juce bilo veliko spremanje i saopsteno mi da moram promptno da se cistim, sad proteran tamo gde treba, ali kucici pojeli kabl do tamo, i tako :cry: ...

 

e da mi je neko pričao ne bih verovao. onoliki tehnički crtežni, avioni, kamioni, brodovi, sve živo i neživo, a ovamo ... ja sam mislio da ti sam praviš kompjutere :D

:D

 

Zajebavaj, zajebavaj, staj mi na muku, evo kucam na nekoj novotariji, za pos'o moze, al' za uzivanje jok.

Uostalom, jebes kompjutere, oni su ti bre pomocno sredstvo, k'o cipele, proberes sta ti i kad treba ili drugi proberu za tebe :)

Da je nesto teze od 50 kila, drugu bismo mi ovde pesmu pevali :sleep:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...