Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

I'am čudan problem.

 

SImptomi: neće da boota, jedan dugačak tri kratka bipa, uputstvo ploče kaže problemi sa memorijom. Imam dva modula od 4GB i 4 slota, probao sve živo i mrtvo tj svaku okmbinaciju sa 1 i 2 modula - ništa.
 
Sve kačio i skidao sa ploče.. Grafiku takođe, čistio slotove od prašine /ram, agp/, menjao SATA kablove... Resetovao CMOS sa nekim metalom tj šrafcigerom imam samo dva pina bez jumpera, vadio bateriju da resetujem bios.. Jedino što nisam radio je da probam sa novom baterijom od biosa...
 
Ranije mi se dešavalo to redovno, ugasim komp, raštekam od struje, i proradilo svaki put, sad mrka  kapa... Kada ga duže ne palim bai signal neki na monitor, tj pojavi se plava lampica kako i treba, ali se vrati u oranž mod brzo. A onda ne da ni taj trzaj na početku. 
 
Hard diskovi se vrte, vidi se da rade. 

Any ideas?
 
A da, sve je krenulo od epske gluposti: ždrao sam za kompom, deo tacne stavio na tastaturu, strelicu na dole, pa sam se istripovao da miš baguje jer skrola na dole. Resetovao komp, i tada krenulo. 
Edited by Mil@n
Link to comment

Ako imaš još neki PC (ti beše imaš više toga), pozajmi napajanje iz njega, pa proveri da nije to.

 

Da, imam još 13 :)

 

Ali ovaj što me zeza je kućni, poneću jedno sa posla kući danas, to sam svakako planirao. Ali sve radi, svi ventovi, hard diskovi se vrte, rade. 

Link to comment

 

I'am čudan problem.

 

SImptomi: neće da boota, jedan dugačak tri kratka bipa

 

Za pocetak vidi sta ovo znaci za tvoj bios.

Edited by katamaran
Link to comment

Za pocetak vidi sta ovo znaci za tvoj bios.

SImptomi: neće da boota, jedan dugačak tri kratka bipa, uputstvo ploče kaže problemi sa memorijom. Imam dva modula od 4GB i 4 slota, probao sve živo i mrtvo tj svaku okmbinaciju sa 1 i 2 modula - ništa.

Napominjem još 1, dešavalo mi se ovo praktično godinama unazad ali se nekako rešavalo samo od sebe. Sada se ne da doduše.

Link to comment

Imam AMD Phenom II X4 B55 i čini mi se da mu je temperatura nešto veća nego što bi trebalo (preko 60 stepeni u 'običnom radu', tj od jutros je varirala od 62 do 67 kako kaže hwmonitor) i skontao sam da mu odavno nisam menjao termalnu pastu. Kolike realne razlike u temperaturi mogu da očekujem i da li neko preporučuje neku konkretnu pastu?

 

Takođe sam razmišljao da eeeeveentualno uzimam i drugi kuler (Hyper 212 EVO?), mada imam ovu mašinu već sedam godina pa ne znam koliko bi to ulaganje imalo smisla jer još uvek ne planiram da menjam ploču i procesor (i grafičku) jer mi fino rade posao, a uzimam SSD u najskorije vreme, pa će sve solidno da poleti. Ili bi taj konkretni kuler bio sasvim fina opcija i za neku buduću mašinu? 

Link to comment

Evo za sada maksimalno piči do 58 stepeni, mada definitivno moram da menjam pastu. U međuvremenu sam malo čitao, ne znam da li ima smisla da uzimam kuler (pomenuti Hyper 212 EVO mi možda ne bi ni stao u kućište), pošto ne planiram overklok, mada sigurno postoji neka okej varijanta koja bi bolje hladila od ovog stock kulera koji imam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...