Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

I avast radi isto. Još ako koristiš i onaj web protection u vidu addona za browser, onda sakuplja i info kuda surfuješ.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

ali ne razumem kako to mogu da rade i zašto

 

to je svakako siguran način da ih šutneš, ja svakako neću trpeti da mi to sranje stoji non-stop na ekranu, osim toga, i kada bih htela da kao budem tolerantna, ne mogu jer mi to smeta za posao koji radim

 

ali evo, danas se ne pojavljuje, ali ponovo sam morala da restartujem komp

Link to comment

Zapatio sam adskeeper . co . uk

 

Ostaje uporan i nakon čišćenja raznim alatima, uključujući Malwarebytes.

 

Čime da ga ubijem?

 

Mislim da mi ovaj problem smeta i da se ulogujem na PPP.

Link to comment

Rešio sam nekako.. Brisao sam sve foldere iz prethodne instalacije Chrome (mada sam to radio već nekoliko puta pre toga), brisao na još par mesta iz IE (iako ga ne koristim).

 

Sada sam probao IE i primetim da se rešilo. Bojažljivo sam ponovo instalirao Chrome i dobio novu verziju (koje jutros nije bilo) i za sada je ok.

 

Mnogo dosadna stvar koja je prošla pored Kaspersky Endpoint Security 10 iako posećujem samo redovne, bezbedne sajtove.

 

Jedino neuobičajeno mesto koje sam "posetio" ovih dana je GoDaddy.

Link to comment

Situacija: Fizicki racunar sa Win 7 i na njemu instalirana WMWare virtuelna masina sa Win 7. Fizicki racunar je na netu sa ADSL-om a virtuelni je povezan na 3G ili 4G, dakle dva nezavisna internet prikljucka, provajdera, tehnologije...

 

Pitanje: da li neki administrator ili slican faktor negde na nekom sajtu moze da provali da je u pitanju isti racunar/korisnik s druge strane?

Link to comment

Teoretski da, praktično - relativno teško sa vanila browserom.

 

Mislio sam na detekciju hardvera. Dosta hardvera je kod VM maskirano virtuelizacijom - novi hdd sa serijskim brojem, druga mrežna sa mac adresom... ali je na obe mašine ipak isti procesor recimo, sa istim serijskim brojem. Sam browser ili javascript recimo ne bi smeli to da vide, ali java ili activex bi.

 

 

Kako si VM-u obezbedio net, prosledio si sa hosta hardver kao passthrough? Ili ipak kače obe mašine isti ruter?

Link to comment

Da, ti footprintovi su ono sto me i brinulo. Imam ADSL preko rutera i mobilni preko USB modema u pravoj masini.  Virtulenoj je dodeljen samo USB modem kao izlaz na net. Kad se startuje VM, host masina vise ne vidi modem dokle god radi VM.

Link to comment

I avast radi isto. Još ako koristiš i onaj web protection u vidu addona za browser, onda sakuplja i info kuda surfuješ.

 

U mamu im.... Čekaj bre, u podešavanjima imaš dve opcije da to isključiš, ili misliš na nešto drugo? Browser addon ne koristim. 

Link to comment

U mamu im.... Čekaj bre, u podešavanjima imaš dve opcije da to isključiš, ili misliš na nešto drugo? Browser addon ne koristim.

Ne, nemaš nikakve opcije za isključivanje. Prosto je kod apgrejda između verzije koja to nije radila i one koja je počela da radi bila iskočila poruka o uslovima korišćenja uz ono googlovo "znate, ni kod babe nema za džabe". Pretpostavljam da je u slučaju sveže instalacije od te verzije izostala bilo kakva popup napomena, nego da su to utopili u standardne uslove korišćenja, na koje ljudi kod instalacije prosto štikliraju "I agree".

Link to comment

e ljudi, zna li neko kako da odjebem ovaj Smart DNS proxy account?

koristio sam ga zbog Olimpijade da bih gledao razne BBC kanale i prenose na njima, sad mi je istekla ta probna verzija i ne dozvoljava mi da otvorim neke sajtove.. prebacuje me na opcije accounta i tera me da kupim mesecnu pretplatu.. ne dozvoljava mi uopste da se logoffujem.. ja to uradim, odem na link za BBC Radio.. i on me ponovo tu prebaci.. uopste ne mogu da surfujem po netu normalno zbog tog sranja.. non-stop me vraca na kupovinu te pretplate

popizdecu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...