Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

#1 Nešto drugo, loše i stare instalacije, mali presek provodnika, previše osetljiv automatski osigurač?

 

Napajanje ne može da napravi kratak spoj tek tako, nova napajanja imaju obezbeđenje od kratkog spoja (probao greškom :D i uverio se u to). Napajanje treba baš muški da se zezne i da napravi kratak spoj i povuče veliku struju da bi izbio osigurač. Verujem da bi se pre zapalilo samo napajanje nego što bi osigurač reagovao.

Link to comment

Može komp lako da okine iskakanje osigurača ako se napravi kontakt između lima kućišta i ploče ili slične komponente, tipa upadne ti šrafić i prepoveže ih. Ono šta nismo čuli jeste da li taj komp i dalje radi normalno ili je tu nešto crklo, što bi olakšalo optužnicu protiv kompa.

Link to comment

Meni je sijalica umela da izbaci osigurac al samo ako pregori.

 

Jel ima po nasim radnjama DVI - D na VGA adaptera? Koliko vidim graficke kartice imaju DVI - A varijantu pa ne mogu da iskoristim takav adapter jer nemam ove rupice ispod i iznad crte

 

DVI_connectors.jpg

 

U Mikroprincu ima neki DVI - D kabl al je preko hiljadarke i ne daje mi se toliko samo da bih probao neki neispravan monitor i uverio se da ni tako ne radi....

 

edit: bas ovaj monitor i bas ovaj problem. Pun yt klipova Dell Ultrasharp 2005FPW Flickering zato sto su slepci stavljali neke krs kondenzatore pa to svima produvalo

 

 

 

 

Na vga se tako ponasa a bas me kopka da li bi bilo isto i preko DVI

 

edit 2: valjda bi radilo ako uzmem obican adapter i polomim visak pinova

 

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/221/~/what-is-the-difference-between-dvi-i-and-dvi-d%3F

Edited by katamaran
Link to comment
edit 2: valjda bi radilo ako uzmem obican adapter i polomim visak pinova

 

Malo morgen. Upravo ti pinovi prenose analogni signal tako da nista ne bih dobio dok i graficku ne bih zakacio na DVI sto ce reci da mi je neophodan DVI I to DVI D kabl da bih uopste probao to sam zamislio.

Link to comment

Ma ne lome se pinovi, stavi se DVI-I kabl ako fizički može da se utakne i višak pinova koji se ne koriste prosto statiraju tu. Ako ne može da se utakne, nego je port fizički blokiran na DVI-A (baš me zanima koja je to grafička?), onda ti to ne testira stvar, jer je signal ionako analogni.

 

 

 

 

 

Nemoj da bude posle:

 

RPJ3y4F.jpg

 

:lol:

 

 

 

Edited by Razzmatazz
Link to comment

DVI-D ulaz je na monitoru. Ovaj obican DVI I (mada mi se po rasporedu pinova pre cini da je DVI A) je na grafickoj. Obican adapter naravno ne moze da se utakne u DVI- D zato sto nema rupa ispod i iznad "crte".

 

Monitor zajebava preko VGA pa se kao nadam da bi bila druga prica ako bih ga zakacio preko DVI a sanse se realno mere u promilima posto su po svemu sudeci otisli neki kondenzatori na mejn bordu

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Sijalica radi normalno. Kablovi su ok. Komp je prso. Pogledacu unutra ima li kakav kontakt, ali ionako je vreme da kupujem nesto novo tako da se samo igram.

Link to comment

Daj bože da su otišli kondenzatori to je popravka od 1000-2000 RSD, nije problem.

Toliko bih platio bez problema al cenim da bi servisi gledali da me oderu par puta vise.

 

Skoro sam sa tv-om imao problem sa kondenzatorom. Dijagnostifikovao sam kvar pre nosenja, nasao fenom tacno koji je kondenzator u pitanju i doneo ispravan za zamenu i kostalo me je 50 evra. Nije bio klasican kondenzator nego ovo malo metalno pljosnato al mi majstor rece da su i to kondenzatori (nisam bas ubedjen u to...)

 

http://www.galacticaservice.com/photos/thumbs/review_112_1627820557.jpg

 

Za ovaj mi se ne daje 50 evra :) Dobio sam ga ovako neispravnog pa se sad nesto tripujem da bih voleo da ga sredim i koristim ko sekundarni monitor. Izgleda da je velika zajebancija uopste prici problematicnim kondenzatorima pa i zbog toga tesko da cu proci jeftino.

 

edit: ovaj opravlja i psuje Dell

 

 

 

Mirise mi da je jedina sansa  da prodjem jeftino ako ga sam rasturim i odnesem nekom bord da mi zameni kondenzatore jer je to stvarno par minuta posla.

Edited by katamaran
Link to comment

Meni je sijalica umela da izbaci osigurac al samo ako pregori.

 

Jel ima po nasim radnjama DVI - D na VGA adaptera? Koliko vidim graficke kartice imaju DVI - A varijantu pa ne mogu da iskoristim takav adapter jer nemam ove rupice ispod i iznad crte

 

 

 

U Mikroprincu ima neki DVI - D kabl al je preko hiljadarke i ne daje mi se toliko samo da bih probao neki neispravan monitor i uverio se da ni tako ne radi....

 

edit: bas ovaj monitor i bas ovaj problem. Pun yt klipova Dell Ultrasharp 2005FPW Flickering zato sto su slepci stavljali neke krs kondenzatore pa to svima produvalo

 

 

 

 

Na vga se tako ponasa a bas me kopka da li bi bilo isto i preko DVI

 

edit 2: valjda bi radilo ako uzmem obican adapter i polomim visak pinova

 

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/221/~/what-is-the-difference-between-dvi-i-and-dvi-d%3F

 

Prošetaj do Piramide, ovi su na prvom spratu centralne zgrade.

 

http://www.kanibal.co.rs/

 

Napraviće ti kabl kakav ti treba. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...