Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

2 hours ago, fillex said:

Gledam opet layout Yas Marine. Meni deluje da je to itekako Merc staza, S1 i S2 sa startno ciljnim i dva duga pravca posle su Merc teritorija, RB jedino možda bude malo jači u S3 sektoru (ali ne mora da znači). Videćemo koliko će biti drame naredni vikend, neki coke i mentos scenario mi je veoma realan.

 

2 hours ago, extragluv said:

prosle godine izdominirao max

 

Nije to vise ista staza od prosle godine, znacajno je izmenjena u medjuvremenu.

Link to comment

Ako dobro analiziram promene:

 

Ver3C_lNSry_Odu18DB0Ow?w=508&h=331&auto=

 

- ukinuli 5 i 6 krivine - duži pravac, više fore da se uhvati zalet i na kočenju pretekne u 7 (koji više nije 7 ali držaću se brojeva sa slike radi lakše orijentacije). Hipotetički, Merc bi mogao da se bolje zaleti ako je par desetinki od RB kroz kompleks krivina 1-4 i da to kapitalizuje u 7.

- ukinut 12, opet, više fore za preticanje, jer ne ideš iz krivine odmah u krivinu. Dug pravac od 9 (10 je kapiram full throttle krivina), opet, Merc može da uhvati jak zalet i da pretekne na pravcu uz upotrebu zavetrine.

- 17, 20 i 21 malo pooštrene, trebalo bi da olakša preticanje.

 

Prošle godine je RB bio jak, ali mislim da je to pre bila funkcija Mercovog nerazvijanja bolida (jer im nije trebalo), i RB-a koji je dopeglavao bolid tokom sezone. Plus, ako ove izmene uspeju da poboljšaju preticanje, smanjiće se procesioni karakter staze, pa ne važi više onoliko da ko ima pole uzima jer je nemoguće preteći.

 

Opet, ovo su samo naklapanja krajnjeg diletanta koje valja uzeti sa povelikim kamenom soli. Videćemo šta donosi naredni vikend.

  • +1 2
Link to comment

Hvala :) ali ono je kako vidim bio neki proposal. Ovo su prave izmene:

image.jpg

 

Kako vidim, izmenjeni 12 neće biti tako dobar za preticanje, više je medium-high speed krivina, a izmene u delu 17-21 su manje radikalne. Rekao bih da će preticanje ovde ipak biti malo lakše nego ranije, ali ne toliko kao na onoj slici gore.

Link to comment
5 hours ago, ducca said:

Sklon sam da verujem u teorije zavere koje imaju smisla, ovo da je ideja bila da udju poravnati u bodovima mi je baš previše nategnuto. Da budu unatar nekoliko poena i da zadnja trka odlučuje kapiram da to jeste bilo u interesu F1 ali ne u toj meri da iskompromituju šampionat i oteraju i to malo gledalaca koji su ostali verni tokom svih ovih godina promena, dominacija, zajebacija i slično. Mislim da je F1 pre svega postala zarobljenik svoje pohlepe pa tek onda da imaju zadnju nameru da doteraju šampionat do vrhunca u poslednjoj trci.

 

 

Realno to je to, s ovim bih se mogao sloziti, juce sam bio previse pod utiskom dogadjaja pa me ponelo - naravno da je jako tesko nastelovati do u bod ali generalno mi je utisak da su odluke (ne)donosene s ciljem da se razlika smanji sto vise. Realno, Maks je juce za navlacenje Hamiltona na menjac zasluzio taman koliko i Sumaher za ono u Herezu 1997. i nista manje od toga. A bilo je prilike tokom vikenda i Hamiltona pa i Botasa kazniti za kojesta ali ne bi islo u korist velikog finala u Abudabiju.

No prilika da se stvari stave pod kontrolu propustena je mnogo ranije ove sezone, da se ostrije reagovalo na prve ispade verovatno se ostali ne bi ni dogodili a sigurno da juce ne bismo imali onakvu farsu.

 

5 hours ago, ducca said:

Odvratan neki osećaj mi je ostao od juče, od epske sezone pretvorilo se sve u jedno veliko govno puno nekih nepotrebnih konktroverzi, kukumakanje na radiju oba tima, jedva čekam da se sve ovo završi i da se nose svi djuture u pizdu materinu. Liberty se igrao i preigrao i bolje bio im bilo da probaju da spasu sport pre nego što bude prekasno. 

 

 

My feelings exactly. Mnogo sam razocaran svime. Samo da niko ne nastrada u nedelju, sve ostalo je nevazno. Jeb'o im svima pas mater onako na gomili.

Link to comment

ne znam da li neko od vas igrao f1 mobile racing, ako ne gresim to je jedina igra za mobilne koja ima licencu fia i jeste bila dobra igra dok je nije preuzeo electronic arts i sjebao igru onako kako samo oni znaju, napravili neku novu 2021 verziju sa milion bagova. ja igru sa vise bagova nisam igrao a igrao sam dosta aili nista ni priblizno ovoj katastrofi, i naravno odmah su pocele kritike po tviteru, reditu i raznim forumima, e sad od tih milion bagova najvise kritike je bilo za 1 idiotski bag, ono kada se neko zakuca iza tebe i ne samo da se ne kaznjava nego ti dobijas kaznu od par sekundi

Link to comment
On 6.12.2021. at 12:13, ducca said:

Sklon sam da verujem u teorije zavere koje imaju smisla, ovo da je ideja bila da udju poravnati u bodovima mi je baš previše nategnuto. Da budu unatar nekoliko poena i da zadnja trka odlučuje kapiram da to jeste bilo u interesu F1 ali ne u toj meri da iskompromituju šampionat i oteraju i to malo gledalaca koji su ostali verni tokom svih ovih godina promena, dominacija, zajebacija i slično. 

 

 

Ne znam kako je u drugim zemljama ali ovdje u francuskoj F1 nije nikada toliko bila pracena kao ovih zadnjih sezona. Prenosi je Canal + koji radi odlican posao.

Link to comment
 
Ne znam kako je u drugim zemljama ali ovdje u francuskoj F1 nije nikada toliko bila pracena kao ovih zadnjih sezona. Prenosi je Canal + koji radi odlican posao.


Lično znam dosta ljudi koji su pratili devedesetih i dvehiljaditih ali su zadnjih par godina odustali, neki zbog dominacije jednog tima, drugi zbog hibridne ere, neki smatrajući da je DRS prevara i da to više nije pravo trkanje…zapravo kad saberem više ih poznajem da su odustali nego da i dalje prate.
Mislim da je bilo i nekih informacija da su npr. u Nemačkoj dosta pale cifre, što je delom i zbog činjenice da Vettel ili drugi nemački vozač nisu konkurentni, a AMG Ineos Toto Wolf Mercedes očigledno ne smatraju do kraja “nemačkom” stvari da bi sekli vene za njima.

Francuska je u rastu i zamahu jer je zadnjih godina izbacila dosta kvalitetnih vozača koji su svi i pobedjivali, plus još talenata je pred vratima F1 vozeći dobro u nižim kategorijama, takoreći najava novog zlatnog doba francuskog automobilizma je tu. Plus francuska ekipa na gridu.
Link to comment
35 minutes ago, ducca said:

 


Lično znam dosta ljudi koji su pratili devedesetih i dvehiljaditih ali su zadnjih par godina odustali, neki zbog dominacije jednog tima, drugi zbog hibridne ere, neki smatrajući da je DRS prevara i da to više nije pravo trkanje…zapravo kad saberem više ih poznajem da su odustali nego da i dalje prate.

 

 

Vidis, to su oni stari "zagrizeni" fanovi, za cije misljenje je Ros Bron nedavno rekao da je irelevantno i da njih sada zanima da steknu nove fanove sa nekim drugacijim gledistima i interesima. Zato sprint kvalifikacije, vestacko nabijanje tenzije selektivnim primenama pravila i sav cirkus koji je kulminirao proslog vikenda.

I sad imas proslavu na podijumu koja je delovala kao da je sahrana, Maksa popizdjenog na FIA jer ga toboz tretiraju nefer, Hamiltona popizdjenog na FIA jer toboz Maksu gledaju kroz prste, Hornera popizdjenog na FIA jer vuku za Mercedes, Volfa popizdjenog na FIA jer vuku za Red Bul, znaci svi su do maksimuma napaljeni i svako veruje da ga napravdiboga nepravedno tretiraju i spreman je da isteruje neku svoju pravdu.

 

I mene koji nakon 40 godina ozbiljno razmisljam da batalim sve ovo. Od fudbala sam se vec odvikao, nekako cu i od ovoga.

Pri tome u SAD gledanost nikad veca, po prvi put konkurise Nascaru. To je taj vrli novi svet ka kome idemo.

  • +1 2
Link to comment

Jbg, gledanost sporta generalno opada sa novim generacijam na ustrb eSportova. Sta ces onda drugo da radis nego da od sporta pravis live-igrice. Ako se ne varam, ima neka formula E koja je skroz electric, i imas neka polja na stazi preko kojih ako predjes dobijes pojacanje motora za odredjenu sekvencu. Mario Kart uzivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...