Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

I eto kaznjen je (kmeeee kmeeee svi su protiv Maksa, mrze ga kmeee) ali tako da zapravo i nije kaznjen (kmeeee kmeeee namesta se protiv Hamiltona da ne prestigne Sumahera kmeee) - uostalom nije da vec nismo imali prilike da vidimo takve ne-kazne ove godine kad je tako bilo oportuno...

Link to comment

Pa dobro, neće kažnjavanjem da odlučuju šampiona, nije to baš takva tragedija iako na licu mesta često izgleda neozbiljno (a u nekim slučajevima kao juče i komično).

Teško je reći ko je ove sezone bio bolji. Uglavnom, timski Mercedes i pored nekih taktički izgubljenih trka, a za volanom Maks i pored nekih brutalnih Luisovih izdanja. Besmisleno bi bilo da im karikaju kazne i drže ostatak karavana u igri zbog nečega što se u njihovom duelu dešava na pola kruga ispred ostalih.

 

Inače, ja već godinama navijam za onog ko mi se čini da je bolji vozač. Timske afinitete sam batalio devedesetih. Čast Alonsu, ali vozača poput Maksa dugo nismo imali. Ipak, Mercedes je prebrz, kad smo kod prognoza.

  • +1 3
Link to comment

Gledam opet layout Yas Marine. Meni deluje da je to itekako Merc staza, S1 i S2 sa startno ciljnim i dva duga pravca posle su Merc teritorija, RB jedino možda bude malo jači u S3 sektoru (ali ne mora da znači). Videćemo koliko će biti drame naredni vikend, neki coke i mentos scenario mi je veoma realan.

Link to comment
Just now, extragluv said:

prosle godine izdominirao max

Prosle godine je sezona bila vec resena dominacijom Mercedesa

Trenutno Mercedes ima mnogo jacu masinu i favoriti su na sledecoj stazi kao sto su bili i juce

  • +1 2
Link to comment

Sklon sam da verujem u teorije zavere koje imaju smisla, ovo da je ideja bila da udju poravnati u bodovima mi je baš previše nategnuto. Da budu unatar nekoliko poena i da zadnja trka odlučuje kapiram da to jeste bilo u interesu F1 ali ne u toj meri da iskompromituju šampionat i oteraju i to malo gledalaca koji su ostali verni tokom svih ovih godina promena, dominacija, zajebacija i slično. Mislim da je F1 pre svega postala zarobljenik svoje pohlepe pa tek onda da imaju zadnju nameru da doteraju šampionat do vrhunca u poslednjoj trci. Prvo za Spa - nema teorije da je to uradjeno da bi se Max vratio na prvo mesto, pobogu viša sila je umešala prste a njih bi previše koštalo otkazivanje trke pa su našli seljački način da se pokriju legalno. To što je to išlo donekle na ruku Maxu ne znači da se isti scenario ne bi dogodio i da je Luis bio na polu, ne može me niko ubediti u to. Jedino što je takav redosled kakav je bio išao na ruku teoretičarima zavere varijante 1 umesto onim drugima koji bi tvrdili da se namešta za Mercedes.

 

Ovo juče je tek bila lakrdija i to opet iz pohlepe F1 - da na brzinu sagrade slepačku stazu gde joj nije mesto zarad arapskih dolara, održe tu prvu trku ikad sa neiskusnim osobljem, bude brdo prekida i crvenih zastava i onda dodju u situaciju da više ne znaju koga za šta treba kazniti. Jednostavno preigrali su se, a značaj trke je prevazišao njihov kapacitet da to sve handluju. Ova trka (predzadnja u egal šampionatu) nije smela da se desi na novoj i nebezbednoj stazi, ili bez nje ili na nekom dobro poznatom mestu, po mogućstvu pravoj stazi za trkanje. Ali ovo je ono čemu F1 teži i što ćemo tek gledati - instant gradske staze sa zidovima umesto zonama izletanja, sa jarkim svetlima i lažnim glamurom a prave staze će polako da poizbacuju jer nisu profitabilne. Sve polako odlazio u vražju materinu. 

 

Odvratan neki osećaj mi je ostao od juče, od epske sezone pretvorilo se sve u jedno veliko govno puno nekih nepotrebnih konktroverzi, kukumakanje na radiju oba tima, jedva čekam da se sve ovo završi i da se nose svi djuture u pizdu materinu. Liberty se igrao i preigrao i bolje bio im bilo da probaju da spasu sport pre nego što bude prekasno. 

 

Edited by ducca
  • +1 4
Link to comment

Pa kad su gledali da nasviraju sezonu da traje do pola decembra, a to može jedino da se održava u tako nekim pustinjskim pripizdinama gdje su neke uskurac friške ili sklepane staze, vjerovatno im je kad su sastavljali kalendar bila do jaja ideja - dvije muve jednim udarcem - više trka a plus ćemo da uguzimo lovane, ima da se useremo od para, sad im ta pohlepa baš izlazi na nos, što kažeš. 

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, ducca said:

Sklon sam da verujem u teorije zavere koje imaju smisla, ovo da je ideja bila da udju poravnati u bodovima mi je baš previše nategnuto. Da budu unatar nekoliko poena i da zadnja trka odlučuje kapiram da to jeste bilo u interesu F1 ali ne u toj meri da iskompromituju šampionat i oteraju i to malo gledalaca koji su ostali verni tokom svih ovih godina promena, dominacija, zajebacija i slično. Mislim da je F1 pre svega postala zarobljenik svoje pohlepe pa tek onda da imaju zadnju nameru da doteraju šampionat do vrhunca u poslednjoj trci.

 

Poravnanje u bodovima je gotovo nemoguce natempirati, ali da pikiraju da se odlucuje u poslednjoj trci, to i nije toliko tesko, pomalo naginjes ka onome sto zaostaje i vuces tako konce. Ovo juce je bilo klasicno alibi sudjenje kakvo vidjamo recimo u domacim derbijima, gde je atmosfera toliko napeta i trula u oba tabora da sudije pokusavaju da udovolje svima, otuda oni pregovori oko kazne, mislim, wtf.

Slazem se za poslednju recenicu, sami su krivi jer su sebe doveli u tu poziciju, gledanost, Netflix, drama, a vozace ko jebe. 

Link to comment

Ti pregovori oko vracanja pozicije su uobicajeni, direktor trke to radi stalno, jedino se ne pustaju direktno u prenos. Uvek se ponudi ekipi da vozac vrati poziciju koju je stekao protivno pravilima, ako odbije, onda sudije razrezu kaznu (najcesce od 5s). Cinjenica da je Ocon iskoristio situaciju i pretekao Hamiltona malo je zakomplikovala stvari, ali je na kraju pronadjeno pravedno resenje.

 

S obzirom kakve sve pritiske stvaraju ekipe koje se bore za titulu, oni koji donose odluke jos se i dobro drze. Mislim kao i svakom drugom sportu, ako se sami akteri ponasaju odgovorno, onda je i sudijama olaksan posao. Ako je atmosfera naelektrisana od starta, a tu atmosferu kreiraju sami akteri, onda je nefer svaljivati svu krivicu na neke sudije kao sto ste dopustili. A Max upravo nije kaznjen kako bi trebalo za brake testing, jer sudije ne zele da uticu na borbu za titulu vise nego sto je neophodno. U bilo kojoj drugoj situaciji sa bilo kojim drugim vozacem, kazna bi bila ostrija. Ali to je ono cuveno, ne svira se penal u poslednjem minutu sem ako nije bas bas ocigledan prekrsaj (ili u kosarci slicne situacije u poslednjem minutu)..

Link to comment
50 minutes ago, goofs said:

 

Poravnanje u bodovima je gotovo nemoguce natempirati, ali da pikiraju da se odlucuje u poslednjoj trci, to i nije toliko tesko, pomalo naginjes ka onome sto zaostaje i vuces tako konce. Ovo juce je bilo klasicno alibi sudjenje kakvo vidjamo recimo u domacim derbijima, gde je atmosfera toliko napeta i trula u oba tabora da sudije pokusavaju da udovolje svima, otuda oni pregovori oko kazne, mislim, wtf.

Slazem se za poslednju recenicu, sami su krivi jer su sebe doveli u tu poziciju, gledanost, Netflix, drama, a vozace ko jebe. 

 

Zar nije smisao čitave elegije da se kroz prste gledalo Maksu (koji nije zaostajao nego bio u prednosti)?

Edited by kralj
Link to comment

Jeste ako si navijac Mercedesa :D mislim, juce se definitivno nista nije gledalo kroz prste Maksu. 

 

Napisao je neko gore lepo - uvek ce jedna strana kukati na sudije, FIA je tu izgubila kontrolu i uvalila sebe u lose-lose situaciju.

  • +1 1
Link to comment

Teško vas je pohvatati :D

 

Mislim, nisam primetio da je neko doveo u pitanje zasluženu pobedu Hamiltona. Komentarisali smo pojedinačne odluke, ali na kraju se samo izbor guma ispostavio kao značajno bitniji faktor nego sve odluke, tj. pregovori zajedno.

 

Link to comment

Juče je Hamilton pobijedio uprkos svemu, i prvom sejfti vozilu, i crvenim zastavama, i zajebu sopstvene ekipe povodom iste, i onog nesnalaženja direktorata trke, i uprkos par pogibeljnih startova protivnika, i sjebavanju prednjeg krila. Pobjeda je čista, njegova (i Mečkina), to što je on plačipička ne mijenja ništa u toj konstataciji da su juče izvukli pobjedu iako im mnogo štošta nije išlo na ruku.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...